Кастингови Пръчки

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

gogopike написа:Пичове,и аз съм в дилема.
Залитнах и аз към вас и си търся пръчка.Купих си макаре Ава шима да се уча но нямам пръчка.
Комплекта ще се ползва само и единствено за джиг от лодка с глави от 20 до 30 грама.
Спрял съм се на това:
https://www.angel-domaene.de/pezon-mich ... 28743.html
и на това:
http://www.ebay.com/itm/Daiwa-Tatula-XT ... SwzvlW-FxM
Отворен съм и за други предложения.
А пък ако има някой читаво пръчле втора ръка също става.
Ако пък не ми хареса схемата с кастинга ще изпиля палеца и ще си карам по обикновената схема.
Благодаря.
Ако е ава шима карвър не е най доброто начало защото има само центробежна спирачка и работи добре от 15 грама нагоре....
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от fn1p »

Точно този Карвър съм го научил и с 10 гр примамки да работи :D от въдици не разбирам ама при големите брандове такъми се плаща и за марката та според мен Пезона трябва да е по-побре.
Аватар
gogopike
Мнения: 274
Регистриран на: Нед Авг 29, 2010 14:21
Местоположение: Balgarene plevensko
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 35 пъти
Обратна връзка:

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от gogopike »

Нали съм уточнил че под 20 грама няма да слизам.
За по леки примамки съм оборудван.
Снощи не се стърпях и в11,30 ходих на двора да мятам.Направих 2-3 бради ама май ще стане работата :tup: Купих Ава шимата за учебна и като се понауча ще си купя нещо читаво по ваша преценка.
Та сега съм на тема пръчка.
Васе,четох добри работи за Абуто.Притеснява ме
че са му нежни водачите а аз съм металист и не си пазя такъмите.Щом успях да счупя Блек мамба смятай
това нежно пръчле колко ще изкара в мойте ръце :tup:
Всичко което за другите е кофти за мен е добре.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Изобщо не е нежно, бъркаш. Можеш да се хамалиш, водачите са титан митан нещо си, пръчката е нано нещо си и е лека но твърда.
Ако искаш ще ти я пратя да я пробваш, ако ти хареса я плащаш ако ли не връщаш.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от zx7r »

Представям ви още една бланка, която се превърна в страхотна въдица. Имам предвид, като пърформанс, инач1е за вкус и цвят всеки със своя :lol: Правих я с каквито материали имах, не с каквото исках. Така избрах и корка. Първо качество, но въпреки това много долнопробен. Нямах ева :cry:
Бланката е MHX CB847 и както подсказва абревиатурата е кранк бейт. 7 фита едночастна, 12-25 lb., 1/2 - 1 3/8 oz., Mod-Fast Action, Heavy Power. Въпреки че е хеви, бланката е много стройна, лек конус, нищо общо с класик маг басовите. Бекбоуна идва към средата и в това отношение наподобява двучастна спинигова. Пази Боже, приликите с подобен са много малки :lol: По долу съм я сравнил до въдица 7-28 гр. маг бас, където ясно се вижда разликата в дебелината. Много добра чувствителност с джигови глави. Е, не може да се сравнява с флагманите, но очаквах далеч по-малко. За кранковете е ясно, тя затова е направена. Става и за лек агресивен джъркбейт с примамки до 20-ина гр. За целта я направих малко по-мощна, като добавих два екстра водача. Прекрасен шутър. Водачати са титаниеви, но спокойно ще понесе и по-евтини. С две думи очарован съм :D Направих я за тролинг с каяка, а се очертава да е новата ми олараунд въдица, за целта й подарих и нов Metanium MGL. Цената на бланката е чук - 70 евро и ако се кара по-скромно с останалите компоненти може спокойно да стъпи на тотал около 200 лв.
Постарах се теглото да е възможно най-ниско и резултатът е 119 гр.
Водачите естествено са спирала – модификация на Робърт. Това е най-доброто, което постигнах след много, много тестове на водачи разположени по всякакъв начин вкл. и конвенционален. Модификацията е подходяща за всякакви бланки, като се варира само с разстоянието от макарата до първия водач. В тази връзка преправих и предните въдици. Подобрих ги отново, но да не задълбавам в тази посока :lol:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Ми супер е станала.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от milen_ilchev »

Браво Ванка, явно вече вързването и заливането на водачите е станала рутинна процедура при теб. А кефа да ловиш с пръчка замислена и изпълнена по собствени критерии е много по-голям отколкото с най-марковата, дето може да се намери на пазара.
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от nestor »

Изображениеscreenshot windows 7
Изображениеadult photo hosting
Изображениеphoto sharing
Изображениеfree photo hosting

Новата гега за щуки, Дайко Галет Де Тоур
Едноделна до 1oz :mrgreen:
Брутална кърваво червена бланка
nestor
Мнения: 467
Регистриран на: Вто Мар 12, 2013 19:30
Риболов: Спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 20 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от nestor »

Някой може ли да каже майстор, който може да ми направи дръжка за кастингова бланка.

Имам предвид, че бланката влиза в дръжката и се стяга, това представлява края на бланката:

Изображение
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от 2pacisback »

Дайте някой сайт от където поръчвате корка и пластмасовата маст със спусъка , понеже искам да ъпграйдвам един интерлайн З благодаря предварително
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от zx7r »

2pacisback написа:Дайте някой сайт от където поръчвате корка и пластмасовата маст със спусъка , понеже искам да ъпграйдвам един интерлайн З благодаря предварително
Здравей,
Поръчвал съм от тези сайтове и са ок:
http://tackle24.de/index.php?mt=1
https://www.rodhouse.fr/en/
http://www.hilevel.se
http://www.guidesnblanks.com/mobile/

Доставката от френския и шведския сайт е най-дебела. За доставки от Германия и Англия ползвам ggbg. Имай предвид, че макародържачите имат различни външни размери - 16, 17, 18, а също и различен вътрешен диаметър (ID), който трябва да се съобрази с дебелината на бланката, където ще лежи макародържача. Поръчваш 0,5мм по-малък ID и работиш внимателно с кръглата пила, докато макародържача не легне плътно върху бланката.
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
2pacisback
Мнения: 139
Регистриран на: Чет Юни 05, 2014 17:36
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 17 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от 2pacisback »

Пръчката е Daiwa interline 50-100 , не знам как е от вътре . Но благодаря ще ги разгледам и ще взема размери :)
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от pux »

Имам нужда от малко акъл :). Търся си пръчка, която да отговаря на следните изисквания:
- дължина: 2-2.15 м.
- тест по примамки (реален): от 4-5 до 12-13 гр.
- строй: фаст или медиум фаст
Ще се ползва основно на средно големи реки или стояща вода, предимно с туичингови воблери до ок. 8-9 гр., клатушки и липлеси в посочения диапазон и много рядко дайвери или джиг. Ще се радвам да чуя предложения, че аз нещо не намирам кой знае какво...
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

pux написа:Имам нужда от малко акъл :). Търся си пръчка, която да отговаря на следните изисквания:
- дължина: 2-2.15 м.
- тест по примамки (реален): от 4-5 до 12-13 гр.
- строй: фаст или медиум фаст
Ще се ползва основно на средно големи реки или стояща вода, предимно с туичингови воблери до ок. 8-9 гр., клатушки и липлеси в посочения диапазон и много рядко дайвери или джиг. Ще се радвам да чуя предложения, че аз нещо не намирам кой знае какво...
Бих препоръчал тези :
http://www.moscanella.ru/products/spinn ... haser.aspx
аз лично имам 3 броя , едната е до 14 грама точно.
Мajor craft volkey BFS също имат подходящи модели за целта и са по колести от Гадовете.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от pux »

quietriot написа:Бих препоръчал тези :
http://www.moscanella.ru/products/spinn ... haser.aspx
аз лично имам 3 броя , едната е до 14 грама точно.
Мajor craft volkey BFS също имат подходящи модели за целта и са по колести от Гадовете.
Да, Chaser имат един модел, който отговаря по параметри - CRS712MLF, но нещо не го намирам наличен. Също ме смущава това, че вече имам друг GAD, който по заявени параметри е 4-16 гр., но това не му пречи да изхвърля силово 25-28 гр. без претоварване - с повече не съм го пробвал! Естествено, работата му в долния край на заявения тест е леко незадоволителна :wink:. BFS моделите повечето са екстра фаст и май са с малко по-различен замисъл от този, който аз си представям.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”