Кастингови Пръчки

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

Е , наедро! Три, за щастие! :wink:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от Ivan7777 »

Честито колега мн да ги ловярт НАСЛЪКА новия сезон :tup: :fish1: :fish15: очакваме снимки разопаковани :shock: 8) :wink:
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1472 пъти
получил Браво: 2195 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

Скоро разглеждах сайта на Кроа и ми направиха впечатление нови модели, изработени от S -glass/ прозвуча ми като S класата/ :D . Този материал го ползват при мухарските пръчки и цветовете са много красиви, но в спининга май е рядкост и винаги съм се чудил защо. Някой знае ли нещо повече, предимства , недостатъци, предназначение ?
Stanislavck
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 15:14
Риболов: Spinning Master,Fly fishing amateur:)
Местоположение: Англия
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от Stanislavck »

Здравейте, колеги. Исксм и аз да закупя Baicaster rod and reel. Спрях се на това, като за начинаещ добре ли е. Ако може да обясните плюсове и минуси и да ми предложите е пръчка около същите пари. Благодаря! :tup: :fish15: http://www.harrissportsmail.com/Mobile/ ... tedKingdom

Тази пръчка 15-40 добре ли ще пасне с мултипликатора който съм избрал? https://www.anglingactive.co.uk/abu-gar ... GwodlXMNAQ
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

Здрасти колега,

Макарата която си избрал е най-евтиния възможен модел от гамата на Абу. Предполагам нямаш никакъв опит в байткастинга. Досега е ставало дума няколко пъти че с тази макара и макари като тази, ще ти е доста трудно да хвърляш примамки под 14-15 грама на дистанцията на която искаш и очакваш да постигаш. Контрола на овър-ръновете няма да е на ниво и ще си в непрекъснати проблеми още от самото начало. Ако имаш опит, няма да ти е истински трудно, но в този случай, едва ли ще задаваш въпроса си по този начин.

Вендетите като въдици са достатъчно добри за цената си, но точно тази 9 футовата за която е питането ти , няма да ти даде нищо повече заради дължина си. Но точно заради нея пък ще и достатъчно тромава и тежка.
При байткастинга в повечето случаи, въдици с дължина 7, 7'6 до 8 фута са напълно достатъчна за да владееш положението независимо къде ще риболовстваш.

Всички тези Абу-та се продават у нас, можеш да ги видиш, пипнеш и прецениш кое как се държи на живо.

Поздрави!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Stanislavck
Мнения: 24
Регистриран на: Чет Фев 09, 2017 15:14
Риболов: Spinning Master,Fly fishing amateur:)
Местоположение: Англия
дал Браво: 34 пъти
получил Браво: 18 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от Stanislavck »

Благодаря за отговора, вече ги купих и като за начинаещ в бейткастинга ми вършат работа. Прав си, примамките под 15г падат до мен, но на тежките примамки вече имам и хванати щуки тук в Англия! И пак благодаря за отговора. Успех! :tup: :fish15: :wink:
debelia6i6
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 11:22
Риболов: оплитане, късане и садене на примамки
Местоположение: Норвегия
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от debelia6i6 »

Привет!

Търся си нова въдичка, та се ориентирах(не твърдо, примемам съвети и за други подобни) към Major Craft Arrival Over Seven ARC-762 M, обаче не я намирам никъде, освен в руски сайтове, в продажба :shock:
Някой да знае къде ги има?
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от fn1p »

Stanislavck написа:Благодаря за отговора, вече ги купих и като за начинаещ в бейткастинга ми вършат работа. Прав си, примамките под 15г падат до мен, но на тежките примамки вече имам и хванати щуки тук в Англия! И пак благодаря за отговора. Успех! :tup: :fish15: :wink:
Колега трябва да се отваря капачето на което е врътката със степени на спирачката и вътре трябва да има магнитчета ако са 5 бр махаш 2 бр и трябва да им гледаш полюсите кое магнитче как е обърнато при мен бяха драснати с червено, и примамки от около 8 гр ще ги мяташ на доволна дистанция с прилично влакно
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

fn1p написа:
Stanislavck написа:Благодаря за отговора, вече ги купих и като за начинаещ в бейткастинга ми вършат работа. Прав си, примамките под 15г падат до мен, но на тежките примамки вече имам и хванати щуки тук в Англия! И пак благодаря за отговора. Успех! :tup: :fish15: :wink:
Колега трябва да се отваря капачето на което е врътката със степени на спирачката и вътре трябва да има магнитчета ако са 5 бр махаш 2 бр и трябва да им гледаш полюсите кое магнитче как е обърнато при мен бяха драснати с червено, и примамки от около 8 гр ще ги мяташ на доволна дистанция с прилично влакно
Tи верно ли махаш магнитите ????? :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от fn1p »

Заслужава си да ти кажа стана по прецизна спирачката трябва да го снимам да ти покажа щото вътре под капачето с външната врътка има още една врътка със степени и преди с нея спирачката беше сериозна а сега е по контролируема
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

fn1p написа:Заслужава си да ти кажа стана по прецизна спирачката трябва да го снимам да ти покажа
Няма как с намаляването на магнитно поле да я направиш по-прецизна , пренареждат се за да стане по-прецизна по друг начин , но щом си открил твой си начин дерзай....ще се полуташ насам натам после ще се се усетиш, че не можеш да откриеш топлата вода :wink:
Аватар
fn1p
Мнения: 818
Регистриран на: Пон Сеп 28, 2009 21:27
Местоположение: Хасково
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 34 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от fn1p »

Добре се кажи как се нареждат
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1961
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 644 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

Кастингови Пръчки е темата!

Макари-чките са в друга тема!


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


debelia6i6
Мнения: 108
Регистриран на: Нед Мар 09, 2014 11:22
Риболов: оплитане, късане и садене на примамки
Местоположение: Норвегия
дал Браво: 43 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от debelia6i6 »

debelia6i6 написа:Привет!

Търся си нова въдичка, та се ориентирах(не твърдо, примемам съвети и за други подобни) към Major Craft Arrival Over Seven ARC-762 M, обаче не я намирам никъде, освен в руски сайтове, в продажба :shock:
Някой да знае къде ги има?
Така, разбрах че са изчезнали базкрайно :D
Та, търся си въдица за предимно морски риболов от брега на зарган и пъстърва.
Тест по примамки около 5-25
Ориентирах се към regular fast, не знам различните производители как ги определят и до колко отговарят. Ще се ползват пилкери, уолкъри и воблери в тестовия диапазон.
Само за дължината не съм много сигурен, дали по-дългата ще е по-удобна в случая, ама ми се върти в главата нещо около 2.40 - 2.50, та дори и 2.70, ама дали ще е удобно да се мята два часа с такава сопа....
Намерих една почти подходяща, само дето е regular и никъде не намирам инфо за дължината на дръжката...
SKR-B842L
http://www.majorcraft.co.jp/english/cat ... ode=id/197

Ще съм благодарен на всякакви съвети и предложения!
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”