Кастингови Пръчки

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравейте приятели ентусиасти,

Имам предложение, нека всеки пуска ревюта или мнения за кастинг пръчки в тази тема, така няма да се разсейва темата и всеки който иска да почерпи информация за дадена пръчка ще е много удобно, както темата с мултипликаторите.
Миналата седмица получих една кастингова пръчка Ito Craft EXC600ULX LENGTH FT 6'0''■2PIECE ■LINE : 2-7lb ■LURE WT : 1.5-9g
■GRIP LENGTH : 260mm ■ ROD WT : 106g. Пръчката е за риболов на пъстърва. Поръчката отне точно 8 месеца, доста колеги знаят че се чака за тези пръчки, първоначални впечатления много добра пръчка но не отлична, сравнението ми е с Club Casket Хaйпер Бреак бланка. Нямам уловени риби с нея и не мога да кажа за контрола вурху рибите , искам още малко да я ползвам и ще пусна подрбно ревю.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравейте,

Направих едно малко видео на Ito Craft пръчката.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1460 пъти
получил Браво: 2188 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

За "каскета" по-малко ли се чака?
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравей,


Между два и три месеца.
b_lomsky
Мнения: 903
Регистриран на: Пон Сеп 02, 2013 15:58
Риболов: спининг
дал Браво: 1460 пъти
получил Браво: 2188 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от b_lomsky »

Ето я и моята Изображение

Сакура Тринис 6.6ф. 7-28гр. , предполагам китайска.С по-малки грамажи нечуствителна, иначе мятам с 40-50гр.глави не й прави впечатление.Много здрава обаче.Как ли не я напъвах, белким я счупя и да си взема нова.Грозна ева дръжка.

Някакво мнение за пръчките на Сен кроа?
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от Д.Граховски »

Нещо за Penn Pinpoint можете ли да ми кажете? Знам че е бюджетна, ама за сега към това съм се насочил като временно решение. Ще я ползвам с джъркове за щука.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Томи, дай модел на мегабас, който е кастингов за дистанция и не е басово изразен, който ти си ползвал и препоръчваш.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Здравей,

Мегабас мисля че нямат това което търсиш, аз ползвам в момента за тази цел риболов от брега и за по далечни хвърляния Major Craft Over7 ARC-732ML http://www.majorcraft.co.jp/english/cat ... mode=id/85" onclick="window.open(this.href);return false;, дръжката е една идея по дълга, което за мен е недостатък,ако я бяха направили с 6-7см по къса щеше да е идеалната пръчка но въпреки това става да се туичва, идеална е за блесни, клатушки, блейд воблери, кранкове, попери,силикони, джиг и тн. Горната граница на изхвърляне е 20грама без да я натоварват много, долната 5 грама.Пръчката се води че е басова, но няма толква бакбон като повечето басови затова и в основата си е с по-малък диаметър на бланката. Акцията е регулар фаст, като цяло е много балансирана и мисля че ще ти допадне много.
Цената преди година и полвина и беше около $210-$230.
Също да добавя че пръчката е двучастна, но при хвърляне и вадене на риба имаш чуството че е едночастна, също така се води, че е Super Long Distance Series(Wide Searcher)
Може да се каже, че е универсална пръчка , единствените недостатъци които има пръчката, но не са от голямо значение, малко по дългата дръжка и малко липса на чуствителност при водене на кранкове.

Дръжката без да съм я мерил, на око мисля че е около 31-32см, да не си помислиш, че е някоя гьостерица 40+, ако я бяха направили 24-25см щеше да е иделна.

На снимката можеш да видиш разликата в диаметъра на бланката в основата на пръчката и другите две пръчки и да си направиш някои изводи.
Пръчките от ляво на дясно:
1. POISON GLORIOUS 168L BFS68 LONG DISTANCE 1.6 / 12.0
1/8-3/8oz 6-12 - BFS

2. GLoomis GLX 852C JWR 7' 1" B 1 10 - 14 1/8 - 3/8 Ex-Fast Medium

Изображение
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Mерси Томи , пратих запитване да япончето за цена , при тази цена може да се експериментира , както и Палмс примерно ма те нямат производство в момента, по нагорев вече е неоправдан риск :mrgreen: .
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

Васко,

Не си споменал какви тестове лонг шутъри те вълнуват, изразен лайт или може и по-нагоре

И понеже сменихте марката и споменахте и Major Craft, да спомена някой че тези модели са им нови, от тази година, не са скъпи и са много приятни.
Не са с басови наклонности, определено са лонг шутъри и нямат лайт версии.

Изображение

http://www.majorcraft.co.jp/english/cat ... ode=id/130" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.majorcraft.co.jp/english/cat ... ode=id/169" onclick="window.open(this.href);return false;


Апропо в сийбасс сериите на Абу, има няколко кастингови предложения.

Изображение

Изображение

-----------------------------------------------------------------------------

tommy12

OVER SEVEN са едни прекрасни въдици, но доколкото знам вече са спрени от производство. Намира се все още бройки обаче цените навсякъде гонят заветните 300 вечнозелени $.
На тяхно място пуснаха VOLKEY OVER SEVEN които също са достойни за внимание и са по бюджетни.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Ами нещо до 2,40 в диапазона 7-30 грама дори 35 грама, но с изразен модерейт уклон, сиреч като мята да се гъне от средата като шаранджийска пръчка за образност. Аз затова харесвам кардиф серията но за съжалени стпряха монстър лимитед каст , защото е бърза като успокояване , но същевремнио кастингът е почти модерейтски и после и така се товари бланката при риба и много по добре гаси напъните, а не да ти блъска в дръжката и ви китка един едва сгънал се колец.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Васко,

Вземи 7.3 това е по удобната въдица, имам и 7.6 варианта дръжката е две идеи по дълга и по неудобна, теста и 7-21 грама но изхвърля примаки без да се товари много до 30 грама. 2,4 метра отива доста дълга и неудобна въдица за алароунд. Аз имам 2,4 метра въдица която я ползвам за пунчване в дебели треви и е доста мощна.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

quietriot написа:Ами нещо до 2,40 в диапазона 7-30 грама дори 35 грама, но с изразен модерейт уклон,.................


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

quietriot написа:Mерси Томи , пратих запитване да япончето за цена , при тази цена може да се експериментира , както и Палмс примерно ма те нямат производство в момента, по нагорев вече е неоправдан риск :mrgreen: .
това е цената в момента чакам да видя утре дали е в наличност и я отнасям веднага.
Major Craft ARC-732ML / 24,500JPY
EMS Shipping / 3,250JPY
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

yuri todorov написа:
quietriot написа:Ами нещо до 2,40 в диапазона 7-30 грама дори 35 грама, но с изразен модерейт уклон,.................
пуснах му на япончето и питане за тази
KGL-762M/B те са различни , така че няма да има дублаж :mrgreen: и колкото повече толкова повече както е рекъл мечо.... :tup: мерси Юрка за съпорта, мерси Томи отделни Митака ми внася и един Зерек , та за коледа ще съм един щастлив човек.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”