Кастингови Пръчки

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

pux написа:
quietriot написа:Бих препоръчал тези :
http://www.moscanella.ru/products/spinn ... haser.aspx
аз лично имам 3 броя , едната е до 14 грама точно.
Мajor craft volkey BFS също имат подходящи модели за целта и са по колести от Гадовете.
Да, Chaser имат един модел, който отговаря по параметри - CRS712MLF, но нещо не го намирам наличен. Също ме смущава това, че вече имам друг GAD, който по заявени параметри е 4-16 гр., но това не му пречи да изхвърля силово 25-28 гр. без претоварване - с повече не съм го пробвал! Естествено, работата му в долния край на заявения тест е леко незадоволителна :wink:. BFS моделите повечето са екстра фаст и май са с малко по-различен замисъл от този, който аз си представям.
Аз ти предлагам , отиваме на езерото в Дружба , аз ти и Юри с по една торба пръчки , сглобяваме и почваш да си тестваш , ние ще зяпаме как се развива зелената еуглена завъдена там и ако си харесаш някоя ще видим къде я има , Тодоров има и Молла на Палмс, аз имам 3-4 лайтови модела ,абе имаш избор и база за мислене, само проби са му майката.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от pux »

:) Това за тестовете е лесно, аз исках да видя "на хартия" първо, какви възможности са налични, от това което се продава в момента. Т.е. аз вече съм поразгледал това-онова, идеята беше дали не съм пропуснал нещо в бързината :lol:.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от BornToDrink »

Първата ми кастинг пърчка беше Daiwa Airedge 662LB.
Трябваше ми време да свикна с кастинга, но и досега ми е една от любимите.
Мисля, че си отговаря на теста, отделно не е твърде фаст.
Имам една MH от серията и е чист кол за домати,но LB-то не е определено.
Не е евтина де, а и в общи линии от джапан се поръчва..
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от sestrata »

pux написа:...тест по примамки (реален): от 4-5 до 12-13 гр.
pux написа:...GAD, който по заявени параметри е 4-16 гр., но това не му пречи да изхвърля силово 25-28 гр. без претоварване.
Васко, пръчка, която отговаря на твоите разбирания за "реалност" не съществува. Не и при толкова стеснен диапазон. Долната граница, която си посочил е толкова висока, че предполага твърда пръчка, отговаряща на ML към M, т.е. горна граница към 14-17.5-21 гр
Само за пример ще дам Tenryu Rayz RZ-56L-BC с тест 2-8 гр, която е типична гъвкава пъстървова въдица и с която без усилие ловя с Rigge 35F (2 gr) работи без усилие с Mepps Longcast 3 (12 gr), а съм хвърлял и ловил успешно с джигове, с общо тегло над 16 гр.
Сигурно ще намериш пръчка, която да ти допадне, но със сигурност бих хвърлил с нея без усилие с 50% над това което ти смяташ за "реална" горна граница. Причината е че "реален" тест при пръчките не съществува. Има препоръчителен тест за определени примамки, риболовни техники и риби.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от Д-р Флекс »

Васковци, ако ще правите тест на кастингои пръчки на Дружба с Юри Тодоров, искам и аз да участвам...
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от pux »

sestrata написа:..Васко, пръчка, която отговаря на твоите разбирания за "реалност" не съществува. Не и при толкова стеснен диапазон. Долната граница, която си посочил е толкова висока, че предполага твърда пръчка, отговаряща на ML към M, т.е. горна граница към 14-17.5-21 гр.
:) Сигурно си прав! А може би и аз не съм се изразил коректно - просто искам пръчктата, която търся да работи конфортно с посочените грамажи. Ако това е налице, пет пари не давам дали заявениат тест е 2-10 или 5-50. Но от това, което казваш, започвам да мисля, че би трябвало да гледам долния тест да започва от ок. 2-3 гр. А пък тези 2-3 гр. ме смущават от гледна точка на това, как ще туичвам по-тежки воблери в течение напр. - не че няма да мога, но по-чувствителният връх предполага различна анимация на примамката, сравнено с по-жилав такъв. Тъй че ,като нищо това което очаквам може и да не съществува :lol:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Тук идва питанката с каква макара ще ги мяташ тез малките, щот при кастинга е трики с макарките за малки грамажи
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от sestrata »

Защо не пробваш Tailwalk Fullrange - C64ML/CC (3.5-14 гр). За туичинг на 5-9 гр воблери, водене на кренкове до 10, клатушки до 12 и миноу до 16 (зури 66 хеви) на мен ми е напълно комфортна. Джигове ползвам с нея от 5 до 14 гр
---
Вариант е също Major Craft серия N-One - NSL-T762L/BF (1.5-10 гр). Има доста писано по рускоезичните форуми и клипове в youtube, oще Gloomis CR 842-2 GL3 и т.н.
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

При Сашо зебкото има един блек хол хърикейн по спомени акция от 3-12 примерно , който много ми хареса на тръскане , но си наложих вето щото вече имах 20 пръчки и Юри пак щеше да ме ебава , ако искаш по колеста има едно веритаси 7-17 които също стават.
Абе избор има , само макара ти трябва за долната граница , за да паднеш под 4 грама , нещо като Абу ЛТ или от подобен клас Дайва и шимано.
При кастинга винаги имаш запас от мощ, такава е конструкцията на пръчката, че понася повече , може би заради баса или простотията на американците да ги дигат с пръчката на мъртва тяга в лодките. Аз бая време търсих по спинингови като строй кастинг пръчки, докато открия чейсърите, затова и си накупих 3 броя , защото е точно моя тип пръчка за кастинг, разни икони като мейджър крафт волки овър севън ми минаха и заминаха през ръцете без грам спомен да ми оставят.
Та мисълта ми е че и в кастинга има бая нюанси на строеве и трябва да си намериш твоя си, аз съм си насъбрал, за всякакви
места пръчки и макари и съм рахат вече.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Д-р Флекс написа:Васковци, ако ще правите тест на кастингои пръчки на Дружба с Юри Тодоров, искам и аз да участвам...
Само да се организираме , че съм станал ебати тежката гемия , мързи ме само с детето се оправдавам , сам едвам се понасям, заеби :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от BornToDrink »

sestrata написа: Вариант е също Major Craft серия N-One - NSL-T762L/BF (1.5-10 гр).
Шегуваш се, нали? :D
Питам, понеже имам N-One T782ML/BF и няма такава противна + лигава пръчка.
Давам я на половин цена - на един риболов. :D
Ся верно, че не е абсолютно същата, но...
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от sestrata »

BornToDrink написа:
sestrata написа: Вариант е също Major Craft серия N-One - NSL-T762L/BF (1.5-10 гр).
Шегуваш се, нали? :D
Питам, понеже имам N-One T782ML/BF и няма такава противна + лигава пръчка.
Давам я на половин цена - на един риболов. :D
Ся верно, че не е абсолютно същата, но...
КУПУВАМ! На половин цена. :)
Надявам се ти да не се шегуваш и да искаш "половин цена за един риболов" :lol:
---
Доколкото имам наблюдения върху стила и предпочитанията на Васко, той търси именно подобна въдица - гъвкава, сама да хвърля, която джигитите смятат за лигава. Между другото Gloomis SR842-2 e също толкова "лигава". :idea:
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от BornToDrink »

Взел съм я за 22150 джапански пари, ако наистина я искаш - твоя е (за половината :D ).
Само трябва да я намеря, че у нас правя ремонт и има много багаж, пакетиран и складиран в едната стая. :lol:
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от sestrata »

Казана дума - хвърлен камък. 22150 : 2 = 11075 х 0.014818 = 164,11 лв
--
Пусни ми я до Еконт "Халите" 8)
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от pux »

sestrata написа:Защо не пробваш Tailwalk Fullrange - C64ML/CC (3.5-14 гр). За туичинг на 5-9 гр воблери, водене на кренкове до 10, клатушки до 12 и миноу до 16 (зури 66 хеви) на мен ми е напълно комфортна. Джигове ползвам с нея от 5 до 14 гр.
:) Брей, човек да не реши да иде за риба - кви неща станали междувременно. Tailwalk Fullrange - C64ML/CC (3.5-14 гр). - тая се бях засилил да я видя, но точно същия ден последната налична беше продадена. Нищо ще потрая малко - дано вносителя зареди пак. Иначе днес помятах доста на една "стийлхед ривър" и установих, че наличната пръчка мята спокойно примамки в диапазона 3-10, води ги без проблем, не се замисля хич с клендури 2+ и щуки кило и канче, че даже и ударите на пръскачите отчита. "Стийлхедите" не ги видях, ако не броим 10-на педарки, само се наслушах на поредната доза легенди ... Та може би на сегашната ми пръчка само малко карбон и липсва :lol: :lol: :lol: А, да - макарата е Zillion 1016SV - честно казано надмина и най-оптимистичните ми очаквания, направо не мога да си представя какво повече може да се иска!!!
Последно промяна от pux на Вто Окт 17, 2017 22:21, променено общо 1 път.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”