Кастингови Пръчки

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от Ivan7777 »

Аз не съм ползвал нищо на абу до сега ..... но все пак ако си намеря ЛТЗ ка бих си взел веднага :tup: :fish15:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

tommy12 написа:Няма негативизъм, има проблем че тази марка не струва парите, които обявяват и искат, дали ще е за спинингова или кастингова макара, или пръчка. Ползвал съм я достатъчно за да дам реална преценка.
Щом има jdm модели , значи японците я оценяват като прилична , да бе е толкова красива като шимано , но е напълно функционална за цената си .
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Това не е критерий, Украинската марка Фаворит също имат JDM, както Пфлуегер и тн. Не става дума за красота, а за качество на изработката и ползването на ефтини материали при АБУ.
Както казах усещане за кухина при хващане на макарата, просто не е в този ценови сегмент в който и е обявена цената.
Всеки си има лични предпочитания, това е моето мнение.
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Ivan7777 написа:Аз не съм ползвал нищо на абу до сега ..... но все пак ако си намеря ЛТЗ ка бих си взел веднага :tup: :fish15:
Имам една за продаване, ползвана 2-3 пъти като нова е, с кутия и тн. :D
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от zx7r »

Написах, каквото мисля и целта в никакъв случай не ми е била да засегна някой, еле па за негативизъм да говорим. Изрично уточних, че за пръчките говоря от личен опит. Той не е голям, но при това качество няма как и да бъде :lol: Не обичам феновете на марки, а при този глобализиран пазар за никаква фирмена линия и индивидуалност не може да се говори. Искам да ползвам качествени продукти и да зная, че отговарят на промотираното от производителя. В тая връзка е полезно да се пишат обективни мнения, дори когато са пресолени и не винаги ни харесват. Това Абу не е "онова" Абу, което целия свят познаваше. Сега е поредната гнусна марка, която продава посредствени продукти на премиум цена, заради старата слава.
lacho44 написа:... Нямам нужда от упреци, в какъв обем са ми проучвания, няма да правя химичен анализ, в какво съотношение е титана и дали въобще съществува в съответните водачи.
В никакъв случай не те упреквам, ако така е прозвучало, извини ме! Благодаря ти за споделеното! Обаче без проучване, виждаш, трудно стават нещата. Такива са времената, ако не го правиш трябва да си с дълбоки джобове и здрави нерви :D
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

Уважавайте избора на другите, те не са по балами от вас , но така са решили !

Факт е че с абу се хвърля лесно и най-аджамията след 10 минути почва да мята , което изобщо не е така при Дайва , особено в BFS макарите , със със Шимано не съм мятал за да дам мнение и се въздържам.
Имам си и любима тика склуптор, която за мен е крадена от шимано.
Първият каталог на Тика преди 15 години имаше слоган отпред "Преди работехме за Дайва сега работим за нас......" предо 15 години коя дайва беше китайска по стикер , никоя , ама китайчетата са бълвали дайви , а всеки си е викал JDM майна, японско качество :lol: :lol: :lol: :lol: , та мисълта ми , че всичко се прави на едно и също място , разликата е само че едно е по лъскъвко и по лови око.....
Япончетата никога не са били толкова принципни и коректни за колкото ги мислим ние...... :wink:
Аватар
lacho44
Мнения: 190
Регистриран на: Съб Окт 03, 2009 22:14
Местоположение: Русе
дал Браво: 374 пъти
получил Браво: 1024 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от lacho44 »

quietriot написа:С тая реклама дето я направи сега мойте тояги ще трябва да ги продавам в Индокитай :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: тука клиенти вече няма за пръчки на Абу.
Извинявам се, че така се получи, лошо стечение на обстоятелствата :oops: . Гледах да им подбия цената и после да ги изкупя на едро :wink:
quietriot написа:Факт е че с абу се хвърля лесно и най-аджамията след 10 минути почва да мята , което изобщо не е така при Дайва , особено в BFS макарите , със със Шимано не съм мятал за да дам мнение и се въздържам.
Така е, Абу-то ми е с около 20 положения на магнитната спирачка, хвърлям без да се замислям и без бради, докато Дайвата ми е с 60положения :shock: и брадите бяха безчет. С течение на времето Абу-то остана за резервна, а Дайвата ми е работното конче/предполагам защото е с по-голямо предавателно число/.
След като омазахме темата, някой ако има излишна Metanium MGL XG L, да ми пише.
zx7r написа:В никакъв случай не те упреквам, ако така е прозвучало, извини ме! Благодаря ти за споделеното! Обаче без проучване, виждаш, трудно стават нещата. Такива са времената, ако не го правиш трябва да си с дълбоки джобове и здрави нерви :D
С питането ми в тази тема, смятам че правя точно това, проучване от реални ползватели, някои от които познавам директно или индиректно. Естествено, че има привърженици на една или друга марка/модел, ама в спора се надявам да изплува истината.

А по отношение на Премиера PC70HF2, който си закупих, много се напрягам да разбера, какво се случва в долния диапазон на акцията. За сега си я оставям за хеви гега. Въпросът с джиговицата в диапазона 10-30гр, остава отворен.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от quietriot »

lacho44 написа:
quietriot написа:С тая реклама дето я направи сега мойте тояги ще трябва да ги продавам в Индокитай :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: тука клиенти вече няма за пръчки на Абу.
Извинявам се, че така се получи, лошо стечение на обстоятелствата :oops: . Гледах да им подбия цената и после да ги изкупя на едро :wink:
quietriot написа:Факт е че с абу се хвърля лесно и най-аджамията след 10 минути почва да мята , което изобщо не е така при Дайва , особено в BFS макарите , със със Шимано не съм мятал за да дам мнение и се въздържам.
Така е, Абу-то ми е с около 20 положения на магнитната спирачка, хвърлям без да се замислям и без бради, докато Дайвата ми е с 60положения :shock: и брадите бяха безчет. С течение на времето Абу-то остана за резервна, а Дайвата ми е работното конче/предполагам защото е с по-голямо предавателно число/.
След като омазахме темата, някой ако има излишна Metanium MGL XG L, да ми пише.
zx7r написа:В никакъв случай не те упреквам, ако така е прозвучало, извини ме! Благодаря ти за споделеното! Обаче без проучване, виждаш, трудно стават нещата. Такива са времената, ако не го правиш трябва да си с дълбоки джобове и здрави нерви :D
С питането ми в тази тема, смятам че правя точно това, проучване от реални ползватели, някои от които познавам директно или индиректно. Естествено, че има привърженици на една или друга марка/модел, ама в спора се надявам да изплува истината.

А по отношение на Премиера PC70HF2, който си закупих, много се напрягам да разбера, какво се случва в долния диапазон на акцията. За сега си я оставям за хеви гега. Въпросът с джиговицата в диапазона 10-30гр, остава отворен.
Да не ти пука :lol: шегувах се , в хърватска са заминали , там са фенове на Абу все още, все ми е тая кога ще ги продам, не са ми важни.
Аз джигвам с Абу веритас до 60 грама и Чейсър до 35 грама, но ползвам флорокарбон и нямма драма с дране на водачи.
макар че джърковицата ми е веритас и там с въже на лазер до 60 либри, трябва да погладна защото съм мятал камъни по 100 грама с нея.
Ivan7777
Мнения: 147
Регистриран на: Сря Апр 15, 2015 21:19
Риболов: spining
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от Ivan7777 »

tommy12 написа:
Ivan7777 написа:Аз не съм ползвал нищо на абу до сега ..... но все пак ако си намеря ЛТЗ ка бих си взел веднага :tup: :fish15:
Имам една за продаване, ползвана 2-3 пъти като нова е, с кутия и тн. :D


Писах ти на лс ама .... ??? :roll: :roll:
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

Послушай кво съветват "опитните" .....не се минавай!
За кво ти е тва скапано Абу?!

Гнусна марка са, кухи, не струват и 50 $...
От горе до долу и от ляво надясно са пълен шит....

Ехеее, едно време, да знаете кви Абу-та е имало......


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

Ivan7777 написа:
tommy12 написа:
Ivan7777 написа:Аз не съм ползвал нищо на абу до сега ..... но все пак ако си намеря ЛТЗ ка бих си взел веднага :tup: :fish15:
Имам една за продаване, ползвана 2-3 пъти като нова е, с кутия и тн. :D


Писах ти на лс ама .... ??? :roll: :roll:

отговорих :D
tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от tommy12 »

yuri todorov написа:Послушай кво съветват "опитните" .....не се минавай!
За кво ти е тва скапано Абу?!

Гнусна марка са, кухи, не струват и 50 $...
От горе до долу и от ляво надясно са пълен шит....

Ехеее, едно време, да знаете кви Абу-та е имало......
Няма нужда от ирония, истината е че последните две години, макари като Шимано Курадо всичките варианти и Daiwa Татула всичките варианти, които са в ниският ценови сегмент на двете марки, Абу не може да противопостави нищо което да си заслужава парите, а да не говоря за по скъпите модели. Това са макари от $120 - $140, които за тези пари си заслужават.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от milen_ilchev »

Момчета, темата е за кастингови пръчки, не за макари.
В крайна сметка всеки да ползва кавото му харесва!
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от yuri todorov »

100%
:tup:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


se\/en
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Фев 01, 2018 13:18
Риболов: Всякакъв

Re: Кастингови Пръчки

Мнение от se\/en »

https://bigfish.ro/bg/%D1%80%D0%B8%D0%B ... -98m-7-30g

Дайте мнение за тази пръчка. Търся си пръчка до 150 лв за примамки 7 - 25 гр. Няма нужда да обяснявам че съм начинаещ ....то си личи :D
Последно промяна от se\/en на Сря Фев 28, 2018 15:31, променено общо 4 пъти.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”