Въпрос за бюджетен комплект

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
James
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 11:13

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от James »

ivanpl написа:Според мен има ли желание, има и начин :) Ей това е твойта "катушка" за 66$
А за пръчката е божа работа на какво ще случиш за тези пари ... но може да подрусаш тези http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=6487" onclick="window.open(this.href);return false;
"Катушката" изглежда съвсем прилично. :)
Тия китайци малко ме притесняват-имат навика да не са съвсем коректни в описанията на продуктите. Тоя пич с видеото е посочил линк откъде я е купил. В описанието от неговия линк пише, че "катушката" е за "озеро". В други описания на същата макара другите търговци са написали, че става и за оушън, рок фишинг и так далее... Казано по друг начин-с китайците човек може да направи отлично попадение, но и да уцели страхотна греда. Второто е по-вероятно. :)
Аватар
evil
Мнения: 110
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 7:24
Риболов: все повече спининг
Местоположение: Русe
дал Браво: 33 пъти
получил Браво: 197 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от evil »

Казано по друг начин-с китайците човек може да направи отлично попадение, но и да уцели страхотна греда. Второто е по-вероятно.

Много вярно! В желанието си да опитам от магията на бейткастинга, първо реших да се "понауча" с нещо по-еФтинко. Така си взех едно китайче за подобни пари, за което пишеше - "с японски лагери". Визуално беше страхотна, като за снимка, ама така и не хвърлих повече от 15 метра с нея. Добре, че показах инат и реших, че щом хората ловят с други макари, трябва да правя като хората. Да е жив и здрав Павката де... Щото за цена горе-долу две китайчета, вземаш нещо не чак толкова скъпо, но работещо. Ако мога да направя сравнение - при еднакви условия колоездач спортист, но с някое обикновено велосипедче, позатегнати лагери, ръждичка, а до него друг, дори не спортуващ човек, но с нов велосипед със скорости и всички екстри. Е хайде, да тръгват да качват баира.
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от ivanpl »

evil написа:
Казано по друг начин-с китайците човек може да направи отлично попадение, но и да уцели страхотна греда. Второто е по-вероятно.

Много вярно!
Ако се купува на случаен принцип, да, но с подобаващо предварително проучване неприятните изненади почти липсват ;)
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от quietriot »

quietriot написа:Аз веднага му отговарям - не!
Под "не", имах предвид че ако не е с подходящия учител, началото ще е в бради, гнезда и псувни и така и ще си останеш с лошото впечаатление.
така че първо трябва да някой да ти покаже и да ти даде да пробваш с неговия такъм ако ти хасреса другото е само парички. :tup:
James
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 11:13

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от James »

quietriot написа:
quietriot написа:Аз веднага му отговарям - не!
Под "не", имах предвид че ако не е с подходящия учител, началото ще е в бради, гнезда и псувни и така и ще си останеш с лошото впечаатление.
така че първо трябва да някой да ти покаже и да ти даде да пробваш с неговия такъм ако ти хасреса другото е само парички. :tup:

То без псувни няма да мине. :mrgreen: Иначе ако може да е учителка, да пробвам нейния такъм. Ако може де. :oops:

Сега сериозно-не разполагам с някой познат с подобни съоръжения. Ще е по метода на четенето,гледането, пробването и споменатото горе псуване. Ако се реша. :D

В тази връзка да попитам какво ви е мнението за Blax Max на Абу? Питам, щото съм го заредил в кошницата на един американски сайт и само трябва да си платя. Цената на макарата е прилична-освен нея, в коша съм сложил един Rapala X-Rap Saltwater SXR10, че и едно елече на Бъркли. Не че си нямам елече, ама цената от 12 долара ме сломи. :mrgreen:
За всичко това, заедно с транспорта до тук, трябва да платя 80,64 долара. Мисля, че не е лошо.
Та пак на питането-за блек макса? Ще стане ли за моите аджамийски опити? :)

П.С. Ето линк за елечето http://www.fishusa.com/product/Berkley- ... hing-Vests" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако някой иска нещо от сайта, може да включа и неговата стока, още не съм приключил с поръчката.
boyko
Мнения: 105
Регистриран на: Съб Апр 21, 2012 22:51
Риболов: спининг
дал Браво: 5 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от boyko »

Миии...ако може един Black Max и за мен :wink:
Ама за леви ръце :D
James
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 11:13

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от James »

boyko написа:Миии...ако може един Black Max и за мен :wink:
Ама за леви ръце :D
За две леви няма, търсих за мен. :mrgreen:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от quietriot »

Блек макса е идеален за начало!
James
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 11:13

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от James »

James написа: .......

В тази връзка да попитам какво ви е мнението за Blax Max на Абу?
...............
Пу дееба, поне да го бях написал като хората... :oops: :evil:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от quietriot »

Рабрах те и така.
James
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 11:13

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от James »

Ще се пазарува блек макса, видяло се е...

Обаче остава да виси със страшна сила въпросът за пръта. Рових доста из българските магазини за нещо, което според мен ще е добро и ще се вмести в бюджета. Оказа се, че няма особен избор. Спрях се на два пръта-единият е споменатият няколко поста по-горе прът на ава-шима:

http://www.tomaxshop.com/catalog/awa-sh ... -1297.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Плюсове:
Добрите отзиви-cerber беше писал, че лови с такава и е много доволен. Отделно четох добри отзиви за продуктите на Ава Шима. Поначало марковите продукти са по-скъпи заради името. В случая неизвестната марка е по-скъпа от марковия продукт, а това би трябвало да е някакъв косвен показател за добро качество.
Минуси-предпочитам дължина 2,40, тъй като планирам да я ползвам за море и язовири. Отделно ми се струва, че акцията е малко висока, като се има предвид, че обикновено евтините въдици са с леко занижена акция.


Другият е Абу Гарсия , вариант Devil Cast 802 8' (2,40 м) 10-30 г

http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=3957" onclick="window.open(this.href);return false;

Плюсове:
По-подходящата акция(според мен).
Дължината.
Минуси:
Предвид, че е в ценовия клас на Вендета, предполагам, че ще е също ще е колеста.

Според една от табличките в раздела, подходящите тежести за изхвърляне са:

минимална 10 гр
оптимална 15-30 гр
максимална 45 гр


Молбата ми е за малко съвети по темата. Ако някой сподели и опит, ще бъде по-добре. :)
Всъщност приемам и други предложения.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от quietriot »

Вземи си една вендета за начало,кол не кол ще го преживееш, виж дали ще ти хареса време за по добри има,но те струват 300+ лв. искаш ли? ;-)
James
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 11:13

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от James »

quietriot написа:Вземи си една вендета за начало,кол не кол ще го преживееш, виж дали ще ти хареса време за по добри има,но те струват 300+ лв. искаш ли? ;-)
Нека си мина по пътя, после ще говорим за подобни покупки. Ще разберете като стигна до там-няма да се размине без питане. :mrgreen:

Ти хубаво ми препоръчваш Вендетата, ама нещо не я намирам из България тая, дето си я харесах-на 2.40.
James
Мнения: 34
Регистриран на: Вто Юли 30, 2013 11:13

Re: Въпрос за бюджетен комплект

Мнение от James »

Пропуснах да отбележа, че нямам нищо против такъма да е ползван, така че, ако някой планира да се раздели със старата си екипировка, може евентуално да си стиснем ръцете.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”