Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
venci_29
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Авг 12, 2011 15:01
Риболов: Spinning fishing

Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от venci_29 »

Здравейте ,колеги
имам възможност да закупя горепосочения мултипликатор тук при мен в Италия ,но понеже още съм нов и зелен в тоя вид риболов искам да ви попитамт дали ще може да ми свърши работа за това за което го искам,а именно: Засега основно искам да го ползвам за Джърк примамки с доста голяма тежест до 100 гр. и отгоре .Въпросът ми е дали тази макара става за това нещо !!! Аз попрочетох тук-там видях ,че макарето има драг до 12 кг.,но не съм сигурен ще ми свърши ли работа за точно това нещо.

Благодаря ви предварително !!!
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от ivanpl »

без да съм курифей в областта, съм сигурен че с такива промамки ще му се вземе акъла бърже, бърже. Макарето съм го въртял само "на сухо" ама си личи, че силата му е с фини примамки ;)

Може би Abu Revo BigShooter/Compact е твоята макара ... ама нека някой по-запознат те посъветва.
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1957
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 642 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от yuri todorov »

Revo MGX е много хубава макара, но се чувства добре с примамки примамки до към 25-28 грама. Претоварването и с по-големи тежести ще я съсипе бързо и безвъзвратно.

Цитирания BigShooter Compact също не целесъобразен за "Джърк примамки с доста голяма тежест до 100 гр. и отгоре".
Той е сравнително ново изделие и все още не е тестван дълго и интензивно, но си мисля че тавана му реално ще се окаже около 60 - 70 грама.

От нископрофилните версии на Абу единствено Revo Torro и производните му - стария BigShooter и настоящия NaCl, като конструкция и здравина са подходящи за примамки до 4 - 5 унции.

За риболов с такивa примамки решението е от тук нагоре


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


venci_29
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Авг 12, 2011 15:01
Риболов: Spinning fishing

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от venci_29 »

Яснооооо,като че ли ми се иска повече нископрофилна кастинг макара .... ако ли не в краен случай ще си взема "бъчонка".Ако може да ми посочите нещо по-конкретно ще бъда мнооооого благодарен.

Поздрави и успешен ден
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от zx7r »

Венци, преди време и аз търсех подобна и в крайна сметка взех C4. Спомням си, че тогаваТоми ми препоръча Z200/Z2020h и колкото повече ревюта чета, толкова повече се убеждавам, че това ще е следващата ми макара. Перфектна за примаки от 10 до 200 гр., а и цената й вече поспадна. В TW е на промо към триста и нещо $, но е само деснячка.
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Аватар
ivanpl
Мнения: 260
Регистриран на: Пон Апр 04, 2011 16:22
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от ivanpl »

Юри с
/Compact
имах предвид "или" ;) и както казах не се чувствам достатъчно компетентен за да препоръчвам.

Иначе Венци, сред "бъчонките" има доста чаровни модели като morrum-zx http://www.abugarcia.com/products/reels ... /morrum-zx" onclick="window.open(this.href);return false;
Shimano Calcutta http://www.tackletour.com/previewshimanocalcuttad.html" onclick="window.open(this.href);return false; ...

Това по скоро като спам ...
А и като пуснете рибата ще изпитате тръпка, дори по-голяма от тази при хващането й.
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от zx7r »

На теория Торо-то е с повече мощ и по тежко. Z е по-универсалната макара и ще покрие всякакви примамки от медиум до хеви и е отличен кастер. За себе си, тъй като не ползвал примамки под 14 гр., съм решил това да е единствената ми макара и ще я суичвам между няколко пръчки. И като стана въпрос за пръчки на какво ще я закачиш?
Абу Ц4 го сложих на Спортекс опал джърк и баланса не е много добър, а Ц4 е по-леко от Торо-то.

П.п. Сори, че ти наспамвам темата, но за Z2020 каква пръчка ще ок с дължина около 7,1 до 7,3 ft. и тест 1/2 - 1 1/2 оз, задължително едноделна, модерейт фаст или фаст? Идеи?

Едитнах си спам въпроса с изискванията за пръчката :tup:
Последно промяна от zx7r на Пон Фев 17, 2014 22:04, променено общо 1 път.
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
venci_29
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Авг 12, 2011 15:01
Риболов: Spinning fishing

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от venci_29 »

zx7r написа:На теория Торо-то е с повече мощ и по тежко. Z е по-универсалната макара и ще покрие всякакви примамки от медиум до хеви и е отличен кастер. За себе си, тъй като не ползвал примамки под 14 гр., съм решил това да е единствената ми макара и ще я суичвам между няколко пръчки. И като стана въпрос за пръчки на какво ще я закачиш?
Абу Ц4 го сложих на Спортекс опал джърк и баланса не е много добър, а Ц4 е по-леко от Торо-то.

П.п. Сори, че ти наспамвам темата, но за Z2020 каква пръчка ще ок с дължина около 7ft. и тест 1/4 - 1 1/2 оз, задължително едноделна, модерейт фаст или фаст? Идеи?
Не съм голям специалист и не разбирам особено много.Аз предимно ловя на UL,L и максимум ML предимно пъстърви.Естествено ходя и по всякакви други хищни риби но не бях тясно специализиран за техния риболов.
Купих си една пръчка специално направена за Джъркови примамки с тест 40-140 гр.,и тази макара е искам точно нея.Ще ходя с нея да търся предимно трофейни щуки,примамките ще са от 40 гр. нагоре.
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от sestrata »

Ще бъда малко груб в поста си, за което мога да бъда извинен. Не е израз на лично отношение към никого, а към изразената безумна теза.
---
Стига глупости! Всеки стандартен бейткастер може да изхвърля и работи с джъркове, ако ще да са по половин кило. Първо, защото за изхвърлянето няма никакво значение колко е "здрава" макарата, а ВЪДИЦАТА! И второ, джърковете се водят с ВЪДИЦАТА, а не с макарата. Макарата само обира свободното влакно. Джърковете не са блесни №6 или кренкове, които да се обират с постоянно въртене, та да е необходима някаква неземна мощ. Все едно някой да твърди, че за 300 гр кефале е необходима лебедка. Айде стига филми...
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от milen_ilchev »

Прав си Павка! Но все пак колегата търси съвет и се беше спрял на MGX, която е съвсем неподходяща за целта. Лично моя избор щеше да е Дайва Z, но има и други. Ако търси ниско профилен вариант според мен тази макара е добър избор.
Може би трябва да се огледа и в Шимано. Вариантите с DC контрол са отлични за далечен кастинг на тежки примамки. Но по-важна е пръчката!
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от Pike »

Не че ги разбирам тези макари, ама колегите по-горе изразяват мнение, че по-бързо ще се амортизират от такива тежки примамки, а не че не стават ;)
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от zx7r »

Sestrata - не съм напълно съгласен!
Да, пръчката е важна, но лично аз джърковете си ги водя и с макарата, зависи от джърка и каква игра искам да постигна с него.
Какво се случва при брадясване, когато си изхамалствал със 100 гр + примамка? При мен плетеняк 40 лб Самурай се скъса с такъв удар в шпулата, че чух как лагерите й извиха от болка. Чак аз усетих лекота в слабините и една сила леко ме засмука от обувките :lol: :lol:
След този случай съм с 50 лб., а колко макари могат да намотаят 100м такова влакно?
Та за сяка коза си има макара и вайс верса :tup:
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Аватар
sestrata
Мнения: 3550
Регистриран на: Пон Авг 20, 2007 15:33
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 154 пъти
получил Браво: 742 пъти

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от sestrata »

zx7r написа:...а колко макари могат да намотаят 100м такова влакно?
Ще ти отговоря. Почти всички стандартни бейткастери навиват 100 м /50 lb брейд:
Shimano: Caius, Caenan, Curado, Chronarch (200), Calais...
Daiwa: Exeler, Megaforce, Aird, Lexa, Zillion, T3 Ballistic, T3, Steez EX, Z series, Tatula...
Lew's: BB1, BB2, BB1 SS, Tournament Mg...
Quantum: EXO PT (300, 200), Tour KVD, Smoke PT (150), Iron PT...
и т.н. А още толкова побират около 80 м /50 lb, което е предостатъчно за джърк.
Ще повторя: джърковете, въпреки теглото си оказват по-малко съпротивление във водата от големите въртележки и кренкове. Затова натоварват по-слабо макарата, за сметка на въдицата и задвъдичното. Особено последното. Замятането по цял ден на топузи от 200 гр е занимание за командоси и културисти...
***http://www.starividri.com***
Fear NO Fish
bad_boy
Мнения: 298
Регистриран на: Вто Авг 14, 2007 9:53
Местоположение: ruse

Re: Мултипликатор Abu Garcia revo MGX - въпрос

Мнение от bad_boy »

zx7r - И аз не съм напълно съгласен с теб!
Това, че ти водиш така джърковете е частен случай и не означава, че колегата ще ги води така :wink:

обикновено джерка се води по този начин

На въпроса ти!
---
Какво се случва при брадясване, когато си изхамалствал със 100 гр + примамка?
---
При риболов с качествена макара, добра настройка на спирачките и разбира се малко тренинг брадите са голяма рядкост!
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”