Бейтфинес

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
Публикувай отговор
pl.novkov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Май 14, 2018 11:20
Риболов: бейткастинг
получил Браво: 6 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от pl.novkov »

Както казва колегата - ако не си снобар, виж това:
https://www.youtube.com/watch?v=bla0utkJSt4&t=98s
Piscifun правят доста добри мултипликатори. Притежавам Piscifun Phantom и съм много доволен от него.
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от BornToDrink »

Със сигурност има доста сносни макари от "онези" марки.
Аз винаги съм бил почитател на оптималните варианти, а не на най-скъпото възможно.
Шпули и лагери също купувам от Али-то и са доста добри.

Въпроса е, че за байтфинес и то в БГ варианта (т.е. наистина леки примамки), всеки който е пробвал такива тежки и сравнително дълбоки шпули - еми компромис си е.
Също спирачката е изключително важна. И просто не виждам как би работило цялото нещо без да създава проблеми с леките каствания.

Иначе в щатско под "финес" разбират червей с размер на среден пръст :lol: , дето тежи повече от щукарските ми въртележки. :mrgreen:
И поне по техните видеа малко размиват понятието, затова споменах "БГ варианта".
Също така там масово се лови от лодки и дистанцията е доста малка.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от Владимир »

Макарата,която постнах в началото,мята 2грама на 20метра,макарата е практична и изобщо не е компромис.Има достатъчно инфо и видеа,който се интересува,ще разбере нужното му,преди да купи,каквото и да било.
Ако съдя по използваното до момента,при мултитата е много по-оправдано да се вземе китаец,отколкото при безинерционните.Аз лично не виждам разлика,дали с Шимано за 300$ или с китаец за 90$ ще метнеш на една и съща дистанция,леката примамка.Това важи за колегите с малки възможности( и не само,предполагам),аз също бих си взел Алдебаран,примерно,ако ми е нужна подобна макара.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от petur »

Ако не се лъжа за байтфинес имаме в предвид примамки под 4 гр., съгласни ли сте с това?
Както казах и се вижда ,разликата м/у хайбо смарт и писцифЪн няма! Лично аз нямам идея тези магнити наредени в кръг как действат,но щом не съм пробвал спирам да коментирам. Как действат пинчетата, как падат също знам. С лека шпула от писцифЪн, само с центроубежна и с пръчка 2-10,регулар акция, не съм възхитен как хвърля примамки около 4гр. Нека отбележим не само дистанцията,но и стабилноста на кастинга т.е. не веднъж 7м.после 11м.след това 8м.и накрая гнездо!
Все пак говорим за приятен риболов а не за постоянно напрягане и несигурност какво ще последва при следващото хвърляне.
Приемам забележката за Абу , признавам,че щедрата информация не я имам от първа ръка(завода производител). Определено вашите опит и знания са повече от моите!
Защо думата сноб се появи? Те и жигулите возят от точка А до точка Б. Както написах ползвам Хайбо и мултита под средния клас на Дайва и Шимано.
pl.novkov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Май 14, 2018 11:20
Риболов: бейткастинг
получил Браво: 6 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от pl.novkov »

Извинявай колега, не съм свързвал сноб с теб. Написах го принципно, като за отношение към по-евтините такъми. Лично аз започнах с китайци - мултипликатори и пръчки. Исках да разбера това ли е моят стил. Имам 4 - KastKing Royale, kastking stealth, SeaKnight potm и Piscifun Phantom. За УЛ сега вече ползвам мултипликатор Tailwalk Fullrange 81 BF. До 1,6-1,7 гр. воблери хвъря на границата на нормалното /странично замятане/. Надолу нямам представа, но мисля, че ще е трудно /невъзможно/. Над глава замята от 2,4гр. нагоре комфортно.
pux
Мнения: 1309
Регистриран на: Чет Окт 27, 2005 9:54
Местоположение: София
дал Браво: 148 пъти
получил Браво: 1012 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от pux »

:) По стечение на обстоятелствата /толкова ми бил акъла :lol: / и аз купих 3 китайски пръчки + една макара. 2-те пръчки, към момента ги оценявам като пълни боклуци, 3-тата горе-долу става, но при цена над $100. Макарата не е зле, като за цената си, не все пак е доста далеч от другите маркови, които имам.

... Мисълта ми е, че е добре да имаш реална база за сравнение, иначе може с всичко да се лови някак, при липса на алтернатива ...
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от Владимир »

Аз пък се чудя,каква е тая мания за метри в кастинга....При положение,че в активния сезон на 80-90% от случаите,рибата е на 10-30метра от брега....Абе,хората са различни,това му е особеното на живота!!!
Важното е да се хващат риби,лошото е,че масови са манекените и гардеробиерите с по две риби в актива си,които се имат за вся и всьо.Аз лично,мога да кажа,че съм взел адски много от ;Юри Тодоров,Павел,Пукса.Това са хора с голяма практика,познания и всяко тяхно мнение или ЛС. за мен са били + в познанията ми.
Аз нямам голям опит,приемам чуждото мнение,но не е хубаво да се твърди,че черното е лилаво!!!


Лека вечер.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Владимир
Мнения: 10376
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 483 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от Владимир »

Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
pl.novkov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Май 14, 2018 11:20
Риболов: бейткастинг
получил Браво: 6 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от pl.novkov »

Съгласен съм с колегата Pux, че трябва да имаш възможност за сравнение и чак тогава да избереш. Но ! Както винаги има по едно Но. Чисто технически - от къде да взема за проба мултипликатори ? Единственият който се съгласи да ми даде да пробвам как работи мултипликатора който предлагаше - това е Танер, от който купих Tailwalk Fullrange 81 BF . Пробата беше на ливадата до магазина му. Хареса ми и си взех още и пръчка на същата марка и още един мултипликатор - Tailwalk Fullrange 66. Всичко това след проба. Иначе всичко е било на принципа - проба - грешка. Да, чел съм по форумите и за мултипликаторите и за пръчките, на разбираемо е, че ти се иска да пипнеш и пробваш. Така, че се получава по-трудния начин.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от yuri todorov »

Както обикновено се казва в такъв случай, каквото си поискал, това си пробвал.....

И не знам къде въобще си намерил и прочел нещо , точно за този модел мултипликатор ?! :roll:


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от quietriot »

Всеки има право да вярва в каквото си иска и да си открива истината, по който си иска път...........
pl.novkov
Мнения: 35
Регистриран на: Пон Май 14, 2018 11:20
Риболов: бейткастинг
получил Браво: 6 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от pl.novkov »

Ето тези сайтове намерих за въпросните мултипликатори - https://www.tackle-tester.de/tailwalk-f ... e-im-test/, https://www.nippon-tackle.com/Tailwalk-Fullrange-BF81L. Но по-важното беше, че можех да ги разгледам и изпробвам. Както вече писах - нямам от къде да взема други мултипликатори за да направя съпоставка. Хвърлял съм само с тези които притежавам. Преди месец щях да купя една Daiwa Zillion от колегата Павел /Павката/ от Русе, но закъснях - беше запазена. Исках да видя как работи Дайвата и спирачната и система. А както казва и Владимир - вторачването в дистанциите става мания, а не необходимост /в повечето случаи/.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от petur »

За притежателите на Daiwa tatula 17 sv tw, китайчетата пуснаха в Али, лека шпула( заявни 10,2гр.) на цена около 60лв.
petur
Мнения: 492
Регистриран на: Сря Сеп 13, 2006 15:57
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 50 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от petur »

Здравейте,както написах китайчетата пуснаха лека шпула за Tatula sv tw и аз си закупих. Още не съм я теглил и мерил,само я пробвах как се върти. Магфорса сработва т.е.има разлика във въртенето при различни степени на магнита. Шпулата върти отлично при хоризонтално положение или макарата завъртяна на дясно. При завъртане макарата на ляво, посока дръжката(снимката),се чува стържещ металически звук и шпулата спира да се върти. За съжаление в момента не разполагам с прецизен уред за измерване, някакви идеи защо става така,преди да напиша няколко реда на търговеца?
С оригиналната шпула няма този проблем.
IMG_20181228_105157.jpg
IMG_20181228_105157.jpg (57.07 KiB) Преглеждано 3518 пъти
BornToDrink
Мнения: 448
Регистриран на: Съб Окт 20, 2012 14:19
Риболов: Спининг
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 3 пъти

Re: Бейтфинес

Мнение от BornToDrink »

Възможно е пин-а, който държи лагера да не е вкаран симетрично и да опира (особено ако си слагал лагерче ново).
Аз също взех такава шпула за Zillion SV TW и също не съм я пускал на вода. :D
Сложих ѝ китайски керамични лагери, понеже оригиналния изобщо не го виждах като "финес".
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”