Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от bgfishingmaniac »

Здравейте Кастинг Фенове,
От скоро ползвам кастинг такъм и мисля че съм пристрастен. Имам един проблем обаче с който все още не мога да свикна и ме кара посягам към спининговите сетове.
Птичите гнезда в променилво време и по скоро бързо сменящ посока и сила вятър адски ме изнервят. Кастинговата ми макара е Shimnao Chronarch 201 E (Curado 201 E, Scorpion 1501) с центробежна спирачка на основата на пулове. При нормални условия (липса или попътен вятър) съм на 2 пула, но при силен страничен или особено при нарещен вятър трябва да увелича броя на пуловете най-често до 4. Това не е болка за умиране, но в условията в които риболовствам и най-вече зимата вятъра мени посоката и силата си адски бързо. За да компенсирам това аз трябва да променям настройките на макарата всеки 1-2 минути, което си е досадно!
След тази плеяда да отидем към възможното решение, а имено дигиталния контол, където вградената електроника на макарата се грижи за всичко гореописано.
Инересно ми е какво е вашето мнение особено на ползващите/ползвали този тип макари. И още ако сте ЗА, коя точно макара бихте препоръчали като добро съотношение цена/качество. От към марки, не знам Дайва да имат такава опция, така че оставаме само с Шимано. Няма да отакжа едно Shimano Calais DC, но е трябва да продам покъщнината за да си го позволя. Бюджетно решение е Shimano Scorpion DC, ама не съм сигурен дали осигурява достатъчна дължина на кастинг.
Честита Коледа и щастливо посрещане на Новата 2015!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от quietriot »

Аз само съм държал калайс дс при орозов, предполагам Томи е пробвал. 1000 $ май беше цената при орозов, което првдполага макс 700 долара в ибей,не е чак.толкова скъпо.
Друго което се сещам с тежки примамки мисля че няма такава драма или с аеродиначични такива.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от bgfishingmaniac »

Привет,
Леко се запалих по Shimano Excense DC. Такъл тура го хвалят. Проблема е с поръчката от Япония с тези немски митничари. Веднъж ме хванаха и сега ме е бьзе да правя магарии.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от quietriot »

Няма проблем с поръчката от япиния ;-) поне досега не е имало
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от quietriot »

Прати ми модрка на лично да ти взрма цена от селъра с който работя
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от quietriot »

А ти си в германия ли?
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от bgfishingmaniac »

Да, в Германия съм и тук митночарите са наясно с евтините трикове и не се правят на зальохани . Все пак ще съм благодарен за реална цена на Shimano Excense DC left hand. Мисля че размера е само един.
Поздрав!
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от quietriot »

http://jpangler.com/media/catalog/produ ... uct1_8.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от quietriot »

32700 ¥ +3000¥
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от milen_ilchev »

Колега,
без да съм ползвал Шимано с DC контрол съм сигурен, че няма да ти реши проблема. Макарата няма датчици за вятър, птичи гнезда и прочие. Нагласянето и е ръчно. Просто магнитната спирачка там е електронна и оптимизирана за различни влакна и условия. Но при големи разлики във вятъра няма да ти свърши работата която очакваш. Освен това виж и за какви примамки е подходяща!
Мисля, че при теб основния проблем е настройването на макарата! На макарите които си изброил трябва всеки път да сваляш капака и променяш пиновете. Ако си вземеш някоя с външни копчета ще си решиш проблема. Аз ползвам само Дайви и промяната в настройките стават без да гледам. Просто копчетата са разположени много удобно. По подобен начин се работи с макарите на Абу и Шимано, които имат "външни" настройки.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от bgfishingmaniac »

Васко( извинявам се за директното обръщение, но не обичам да се обръщам към хората с ник неим)благодаря за цената, някъде там я намерих и аз.
Г-н Илчев, наскоро гледах клип за Скорпион ДК. Там нагледно се вижда как системата по време на каст компенсира моменти с екцесивно влакно. Спирачката се активира и деактивира многократно във хода на развиване на влакното с крайна цел никакви птичи гнезда дори и без спиране с палец след приводняване на примамката. Тази специфична макара има само 3 настройки в зависимост от употребяваното влакно. Според такъл тура това е кусур, който не позволява допълнителни и по фини настройки както при Екценса, Антарес и Кале.
Ще ми е интересно мнението на ползвател преди да се мятам в неизвестното.
Поздрав
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от quietriot »

bgfishingmaniac написа:Васко( извинявам се за директното обръщение, но не обичам да се обръщам към хората с ник неим)благодаря за цената, някъде там я намерих и аз.
Г-н Илчев, наскоро гледах клип за Скорпион ДК. Там нагледно се вижда как системата по време на каст компенсира моменти с екцесивно влакно. Спирачката се активира и деактивира многократно във хода на развиване на влакното с крайна цел никакви птичи гнезда дори и без спиране с палец след приводняване на примамката. Тази специфична макара има само 3 настройки в зависимост от употребяваното влакно. Според такъл тура това е кусур, който не позволява допълнителни и по фини настройки както при Екценса, Антарес и Кале.
Ще ми е интересно мнението на ползвател преди да се мятам в неизвестното.
Поздрав
Няма проблем с обръщанието, извинявай но не знам твоето име.
Цената е взета от тук
http://jpangler.com/index.php/reel/shim ... order.html" onclick="window.open(this.href);return false;
човека ми е френч и мога да ти поръчама коти е драма от немско , ти измилси полсе как да стигне до тебе :).
Спомням си че калайса имаше режими wind като се отвореше капака, доколко компенсира, предполагам има предосттъчно клипове в тубата ако се пита гугъл.
Но овърръновете от вятър могат да се избегнат като се натяга каст контрола най-бързо , с магнитната забавяш преди падането шпулата но не спираш овърръна ако примамкта изостане по една или друга причина а тук с вятъра точно това става и шпулата превърта и гнездо.
Центробежната включва веднага при по тежки примамки но колкото повече пулове толкова повече загуби в дистанция.
И на мен ми е интерсно кога и как сработва това дс.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от bgfishingmaniac »

Името ми е Християн. Благодаря, за сега няма нужда да се занимаваш. Аз от БГ имам кой да ми я поръча. Тъй като не бързам ще се поуслушам още малко за мнения относно дигиталния котрол. Между другото има няколко поколения такъв.
Поздрав
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от bgfishingmaniac »

А относно разъжденията по горе. Абсолютно съгласен. Аз проблем нямам с овърръновете при нормални условия. Но при насрещен вятър с лека примамка е трудно или невъзможно да се направи каквото и да било освен повече пулове на центрбежната, което убива драматично дистанциите, понякога 15 гр. воблер изолювам на 15тина метра, което е нелепо. Със спининга постигам 300% по големи дистанции.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от quietriot »

позачетох се в такълтура за калаис дс, 99% го хвалят и 1% каза че не е нищо особено, нищо не пишеше за вятър и за лесен кастинг и аз ти препоръчвам да изчакаш и да събереш инфо от ползвател, а дотогава натягай каст-контрола повече при вятър или придържай шпулата с показалец както правят много колеги и олабват спирачките и го карат на усет и преценка в момента на кастинга.
весело изкарване на празниците ти желая.
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”