Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Тук ловят с примамка, мултипликатор и чепата пръчка.
milen_ilchev
Мнения: 541
Регистриран на: Сря Окт 26, 2011 20:08
дал Браво: 48 пъти
получил Браво: 51 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от milen_ilchev »

Християне,
Във форума знам само един с такива макари. Колегата tommy12. Няма май и много ползватели на Шимано. Повечето са на Абу и Дайва.
Пишеш, че си взел на старо макарата и не е лошо поне да промиеш и смажеш лагерите на шпулата, както и да провериш тяхната работа.
По памет дигиталния контрол беше точно за тежки примамки да летят по-надалеч. Освен това е с много по-малко настройки от другите макари с магнитни спирачки. Така, че без да съм ги виждал съм за. Но има разлика в различните модели. Коя ще е най-подходяща за теб ще трябва да се разровиш повече. Виж и таблицата на колегата Юри Тодоров за да предобиеш представа коя макара за какви тежести е подходяща: http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 62&t=65108" onclick="window.open(this.href);return false;
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от quietriot »

И аз бих пробвал веднага но 600$ са три абута, аз бих си взел само калайс ако е такава, другото е компромис.
bgfishingmaniac
Мнения: 444
Регистриран на: Пон Юни 18, 2007 14:00
дал Браво: 29 пъти
получил Браво: 80 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от bgfishingmaniac »

Добро Утро,
Ясно е че настоящата макара трябва да се почиства, но тъй като нямам увереност в недъгавите си ръчички предпочитам да ги дам на някой спец. Спининговите макари ми ги сервизира Румен, но до колкото си спомням от пост във форума той не се занимава с мултита. Бихте ли ми препоръчали някой?
Едва след няколко риболова с вече сервизираната макарица ще съм в състояние да преценя дали да се мятам на Дигиталните Контроли или не.
Поздрав!
zx7r
Мнения: 236
Регистриран на: Пет Фев 10, 2006 21:11
Местоположение: София
дал Браво: 79 пъти
получил Браво: 42 пъти

Re: Дигитален контрол ЗА и ПРОТИВ!

Мнение от zx7r »

На конкретно поставения въпрос аз съм ЗА :D
Винаги са ме привличали нововъведенията и различните решения. Exsence-а е интересен, купувай и пробвай смело :tup:
А падането на примамката зад гърба ми, макар и забавна случка, не е виц. Случи ми се с тежка клатуна, която изхвърлих по-скоро нагоре, отколкото напред. Силният вятър я поде и я прати на пет метра зад мен :mrgreen: Та имай си едно наум, щото човешките "възможности" са неограничени :lol:
Ocean Kayak Trident 13™ Angler
Публикувай отговор

Обратно към “Бейткастинг”