Зарибител бяла риба?

Място с информация за проведени и предстоящи зарибявания, зарибителен материал и т.н.
valkil
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Окт 01, 2016 20:07
Риболов: морски, речен
Местоположение: Маказа
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 69 пъти
Обратна връзка:

Re: Зарибител бяла риба?

Мнение от valkil »

Да споеля мнение ако може.. :) Във връзка със зарибяването на бяла риба. На територията на нашето ловно - рибарско дружество има много малки, по скоро микро язовири и един по голям. Преди 5 - 6 год. забелязахме, че няма малки шаранчета, малки каракуди нищо малко от мирните рибки, беше се развъдил много слънчак, костур и други плевелни риби, които изяждат хайвера на другите. Поразрових се в интернет и установих, че не сома, не щуката а бялата риба е единственият и естествен "пестицид" за справяне с положението. Бялата риба пази поколението си, дори мъжкият пази ямичката с хайвера. Решихме и поръчахме зарибител от фирма Раполи-Еоод. - 6000 броя. Това не е реклама на фирмата., Всичко дойде със специализиран транспорт на 100 процента живо. Под специалиризиран транспорт разбирайте микробус с вана за рибите, кислородна бутилка и помпичка, която освежава ваната с рибите с кислород. Дължина на рибките 6 - 10 см. Проблема е, че тези язовири са направени навремето с цел напояване а не зарибяване и много от тях се източват до дъно. Учудващо но и в тези условия бялата риба успя да се запази. А в по големият язовир, където имаше всякаква хищна риба без сом, - щука, кефал, костур, бялата риба успя да даде поколение Тази година ползвахме услугите на същата фирма за 5300 броя... Догодина ще видим резултатта...
sharo1
Мнения: 1271
Регистриран на: Съб Юли 18, 2009 16:41
дал Браво: 84 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Зарибител бяла риба?

Мнение от sharo1 »

Цената каква е ,а и контакти с фирмата
valkil
Мнения: 30
Регистриран на: Съб Окт 01, 2016 20:07
Риболов: морски, речен
Местоположение: Маказа
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 69 пъти
Обратна връзка:

Re: Зарибител бяла риба?

Мнение от valkil »

Пишеш името на фирмата в гугъла и излиза информация за контакт с телефони и т.н. Нашето дружество е купувало зарибител щука и от развъдниците в Николаево, Стара Загора За цената догодина не знам, явно е вързана с добивите :D Мога да кажа единствено, че продажбата на зарибител бяла риба започва след 10 - 15 май всяка година При дължина на рибките 5 - 7 см до 10 см. До изчерпване на количествата там където развъждат бяла риба. Приблизително 20 - 25 ст. на бр. с ДДС , Извинявам се, че отговарям по късно но ако беше пратил лично съобщение или ме беше цитирал във форума, щеше да ми излезе информация, че е коментирано и щях да отговоря по бързо. Ако съм бил полезен - благодаря :D
Аватар
pirofire2009
Мнения: 56
Регистриран на: Съб Окт 22, 2016 12:52
Риболов: Риболов на плувка и спининг
дал Браво: 19 пъти
получил Браво: 22 пъти

Re: Зарибител бяла риба?

Мнение от pirofire2009 »

Колеги, давайте предложения от къде може да се купи зарибителен материал бяла риба в региона на София, София Област, Пловдив, Пловдив Област.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Зарибител бяла риба?

Мнение от Д.Граховски »

pirofire2009 написа:Колеги, давайте предложения от къде може да се купи зарибителен материал бяла риба в региона на София, София Област, Пловдив, Пловдив Област.

За дребни - 10-12 см 0878196596, това мисля беше в Пловдив, иначе намерих и за есенни риби един развъдник ама в Смолян, есента са по 200-300 грама. На левче броя
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Публикувай отговор

Обратно към “Зарибяване”