щука 11 кг

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Публикувай отговор
petko51
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 12:07
Риболов: само на плувка и спининг+тролинг
Местоположение: РОМАН

ЩУКА

Мнение от petko51 »

АЗ съм щукар най-голямата уловена от мен щука ,премерена на кантар( с точност до 1грам) пред комисия е с следните размери : 92см /4,986 кг. Щуката на сниката е не повече от 5,5 -- 6кг. 11кг ще е ако е мерена на планетата Уран.
който не може да се къпе да не се съблича!
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

Петко, какво ще кажеш за тази щука?

Изображение
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
ribaria78
Мнения: 370
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 21:14
Местоположение: PLEVEN
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 6 пъти

щука

Мнение от ribaria78 »

и тази колко е.и на какво е хваната ,най верочтно на мрежа .
KOITO GO MOJE, SIGO MOJE
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

Рибата е хваната на блесна в Русия. Обявеното тегло е 18 и 400.

Нещо друго ми направи впечатление и то е колко сме мнителни и завистливи :? :? :? Бат Емчо е хванал хубава риба, а те го изкараха "Убиец" и "Главен обезрибител" на р. Дунав ........

Да се чуди човек - да плаче ли или да се смее :!:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Аватар
maver13
Мнения: 2310
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 17:01
Риболов: Щека, мач, директен. Болонезето не го разбирам.
получил Браво: 2 пъти

Мнение от maver13 »

Не пиша често в подфорума, но това което прочетох доста ме озадачи :? Както пише Митко във неколко поста по напред, такива риби в Дунав е имало, има и ще има, и то не малко. Друг е въпроса че ловенето им е истински майсторлък и късмет. Не съм виждал във нито един "вносен" форум( а аз чета и 2-3 такива) подобни изказвания относно улова на колегите. "Лаенето" за 100 поцентов релийз и други подобни го има май само в БГ. Пускането на рибата е лично решение на риболовеца и ако взимането и не нарушава закона в това няма нищо лошо. По добре да се замислим как да се преборим с мрежарите, токаджиите и бомбаджиите, които нанасят действителните вреди на водоемите и рибата.

Поздрави на колегата за улова!!

И внимателно с червеите и пинките ей!! :D :D :D
Аватар
ribaria78
Мнения: 370
Регистриран на: Съб Дек 27, 2008 21:14
Местоположение: PLEVEN
дал Браво: 17 пъти
получил Браво: 6 пъти

Мнение от ribaria78 »

МнениеПуснато на: Вто Дек 29, 2009 11:31 am Заглавие: Отговорете с цитат |
Рибата е хваната на блесна в Русия. Обявеното тегло е 18 и 400.

Нещо друго ми направи впечатление и то е колко сме мнителни и завистливи Confused Confused Confused Бат Емчо е хванал хубава риба, а те го изкараха "Убиец" и "Главен обезрибител" на р. Дунав ........

Да се чуди човек - да плаче ли или да се смее Exclamation
_________________




-колега незавиждам ,че е без смислено това нещо а по-скоро мнителен и това е нормално след като неси написал над или под снимката тези няколко реда дето ги написа че е на блесна и във Русия и колко кг е окей лошо няма във това .А до колкото за Бат Емчо евала на човека добре я хванал и да е жив и здрав ,но ако неговата е 11 кг то тази на твойта снимка е във пъти повече и неса реалните 18 и 440 и поздрави.
KOITO GO MOJE, SIGO MOJE
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

Рибарче, не ме разбирай погрешно! Всеки сам решава как да изживее дните си :!: :!: :!:
Онзи ден "Комиците" разправяха една история за едни родители, които очакват дете. Та същите си говореха какво ще е детето - момче или момиче. Накрая някой каза, че когато детето порасне, то само ще си реши какво да бъде :wink: Така е и в живота. Хората може и да не осъзнават че всяко техно действие или бездействие, определя битието им, но това е истина!
Много лесно е да се криеш във форума и да даваш акъл как трябва да се отнясяш към пинките... (ех тоя Лео :lol: ), а в същото да правиш точно обратното на водоема...

Не знам дали щуката на колегата е 11 кг., но определянето на теглото на рибата по снимка е възможно само ако имаш минимална база от информация. В противен случай снимките могат да лъжат повече от Пеленката :idea: (За Пеленката друг път)
Живот без страст не е живот а само съществуване...
petko51
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 12:07
Риболов: само на плувка и спининг+тролинг
Местоположение: РОМАН

ЩУКА

Мнение от petko51 »

снимката може и да лъже ,но размера НЕ.Това е риба а не човек или прасе.Рибата е с най- малкото относително тегло,особено хищните и за това не пълнете форума с "рбарски" лакърдий.Колкото до показаната щука от 11.400 не най-голямата която съм виждал,Астрахан 23,142кг на тролинг с воблер Рапала магнум 20см
който не може да се къпе да не се съблича!
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Мнение от Иво Ломски »

Петко, размера на кое, на снимката ли?
Не разбирам как от тези две снимки правиш точно заключение и то при положение че нямаш изходни данни!

Изображение

Изображение

Ето ти една щука, обявеното тегло е 11 кг., но дали е така?

Изображение


Ето ти и една 9-ка

Изображение

Ето ти и една риба, която много прилича по размер на предишната, но е с тегло 5,50

Изображение

Пускам и една кльощава (според мен) 10-ка

Изображение



Снимките са от руски форум и са първите които видях и избрах!
Държа да отбележа, че не съм щукар и не мога да определям теглото на рибата като Петко ( с точност до 1грам)! Също така не изказвам твърдение относно теглото на рибата, а само казвам че е трудно да се определи теглото на дадена риба само от снимка без да имаш нещо като основа за което да "хванеш".

Поздрави на всички и Щастлива НГ!
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Големи яйца, точно 11 кила ли е или е по-малка; и 8 кила да е- та кво. Много си е убав крокодила даже.... :D :D 8) Бравос на колегата- пак да хване такава :!: :!: :D
petko51
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 12:07
Риболов: само на плувка и спининг+тролинг
Местоположение: РОМАН

ЩУКА

Мнение от petko51 »

Правилно ,аз съм написал че е важен размера ( 92см щука в никакъв случай не може да е 11кг,освен ако не е пълна с олово) ,а на снимките като се постави до уловения екземпляр разпъната ролетка може да се добие що годе вярна представа за теглото и снимката не доказва кой и как е уловил и уловена щуката.На Писарово доста "мерклий" са се снимали с моя улов.Аз снимки не правя,кефа е да я излъжеш да се хване и да я извадиш!
който не може да се къпе да не се съблича!
Иво Ломски
Мнения: 1047
Регистриран на: Сря Яну 28, 2009 20:59
Местоположение: София
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: ЩУКА

Мнение от Иво Ломски »

petko51 написа:Правилно ,аз съм написал че е важен размера ( 92см щука в никакъв случай не може да е 11кг,освен ако не е пълна с олово) ,а на снимките като се постави до уловения екземпляр разпъната ролетка може да се добие що годе вярна представа за теглото и снимката не доказва кой и как е уловил и уловена щуката.На Писарово доста "мерклий" са се снимали с моя улов.Аз снимки не правя,кефа е да я излъжеш да се хване и да я извадиш!
Без коментар :!: :!: :!:
Живот без страст не е живот а само съществуване...
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Мнение от Бачо Илия »

Не мисля, че номера с рулетката е валиден и при щуките в степен както е при сомовете по онази формулка; е, не е чак както при различните "модификации" шарани, но съм хващал и къси дебели и тънки, пък дълги... тъй че :roll:
petko51
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 12:07
Риболов: само на плувка и спининг+тролинг
Местоположение: РОМАН

ЩУКА

Мнение от petko51 »

Късо , дълго, разлика от не повече 1-2кг и то зависи от сезона и това с хайвер ли е ,така че, смешен е спора 92см - 11кг
който не може да се къпе да не се съблича!
Бачо Илия
ПОСТОЯНЕН БАН
ПОСТОЯНЕН БАН
Мнения: 957
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 16:43
Местоположение: Карлово
получил Браво: 1 път

Re: ЩУКА

Мнение от Бачо Илия »

petko51 написа:Късо , дълго, разлика от не повече 1-2кг и то зависи от сезона и това с хайвер ли е ,така че, смешен е спора 92см - 11кг
Е, нали все пак 11 не е равно на 9.... :D 8) Ако колегата я беше обявил за 9-ка, таз тема нямаше да я има; ми ако я беше обявил за 4-ка... :lol: :lol: :mrgreen:
Те, на тас щука са и изгнили кокалите отдавна... ма нали трябва да си поспамим, кат пичове :D 8)

п.п. старта на "темата":
Пуснато на: Чет Фев 15, 2007 6:47 pm Заглавие: щука 11 кг
:shock: :shock: :shock:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”