Отсяване на дребната риба и селктиране на едрите екземпляри

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Аватар
Spidy
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:18
Местоположение: Uk,London,София,Видин
получил Браво: 1 път

Отсяване на дребната риба и селктиране на едрите екземпляри

Мнение от Spidy »

Колеги бих желал да отворя тази тема тъй като на последния риболов имах проблем със дребосъка в лицето на бабушката. Проблема беше че тя кълвеше на всичко пелети,топчета ,царевица общо взето на всичко каквото и хвърлиш.. За бял да не говорим а точно той беше топ стръвта.
Аз се опитах да подавам само едри частици захранка и семена но и това не помогна. Ако сте попадали в такава ситуация ще се радвам да споделите и вашия опит.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Бабушки, викаш... За някой водоем в UK ли става дума, щото в България не съм сигурен, че има чак такива бабушки, които да хапват топчета и пелети? :)
Иначе, случвала ми се е подобна ситуация - килограмови бабушки засмукваха пелетите /а те са с размери по-големи от стандартно 20 мм-ово топче/. Същото правеха и малките шарани. Решението на проблема дойде от самосебе си - щом с една не става, сложи на косъма две пелети /или топчета/. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Спелео
Мнения: 8
Регистриран на: Нед Юли 06, 2008 10:35
Местоположение: Sofia

Мнение от Спелео »

По-големи куки, по-дебели влакна
32aug
Мнения: 43
Регистриран на: Вто Дек 02, 2008 13:20

Мнение от 32aug »

Спелео написа:По-големи куки, по-дебели влакна
:shock: :shock: :shock: :fish6: Това няма да помогне!!!!!! Слагай повече стръв на косъма
deepfish
Мнения: 111
Регистриран на: Пон Мар 17, 2008 12:58
Местоположение: София - отдавна и не винаги

Мнение от deepfish »

Аз съм забелязал, че конкретно бабушката предпочита едрия бял или розов червей, когато е съвсем жизнен и подвижен на куката (прясно поставен). Пробвай да смачкаш предварително червея(ите) след закачането им.
За друга стръв трябват експерименти в посока уголемяване на стръвта.
Yesterday is all we have.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Отсяване на дребосъка и стръв бял червей са две несъвместими неща.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
Spidy
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:18
Местоположение: Uk,London,София,Видин
получил Браво: 1 път

Мнение от Spidy »

да за Uk става въпрос. това със влакното не помогна куката дори и по голяма се закачаше отвън на устата. за белият ми направи впечатление че на повече от 3 от бабушката налиташе по стръвно. При последния ми риболов ловях на 15 мм топчета определено това реши проблема до някаде но и ударите на шаран се намамлиха. резолтата ми се подобри като сложих 10мм топчета но и бабушката ме побарка. За съзаление имах само 4мм и 8мм пелети те се оказаха прекалено малки. единственото което ми хрумва е да направя още едно хранително петно само за по ситната риба така че да я отдалеча от местото кадето чакам шарана. Това дали ще помогне?
carpio
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 16:24

Мнение от carpio »

донякъде,но не изцяло..каква царевица ползваш между другото?пробвай на изцяло суха,миналогодишна без никакви аромати и обработки
не знам как ще я приеме английския мустакатко но в Бг само това ме е спасявало от нахалния дребосък :wink:
po dobre kapo otkolkoto karakuda
Аватар
Spidy
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:18
Местоположение: Uk,London,София,Видин
получил Браво: 1 път

Мнение от Spidy »

това със царевицата е хубава идея само че не съм виждал да се продава тук. иначе използвам готова варена царевица на дайнамайт и на бай-тек.
carpio
Мнения: 7
Регистриран на: Съб Яну 24, 2009 16:24

Мнение от carpio »

сигурно англичаните не са и чували че царевицата може да се използва в този си вид :wink: ако искаш пробвай може да даде резултат..ако там няма ще ти пратим оттук десетина кила по самолета :D
po dobre kapo otkolkoto karakuda
ARK
Мнения: 1304
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 8:19
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 4 пъти

Мнение от ARK »

Голяма стръв, голяма риба. Това е което ще ти свърши работата. Щом има много дребна риба, значи тя е конкуренция на едрата и едрата по-трудно се врежда до дребните частици и за нея остават едрите. Сложи едни от 25 до 30мм твърди топчета и си готов.
Не ме питайте за имена на водоеми. Не ги знам!!
Аватар
Spidy
Мнения: 276
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 12:18
Местоположение: Uk,London,София,Видин
получил Браво: 1 път

Мнение от Spidy »

благодаря ви колеги за съветите! другата седмица мисля да експериментирам надявам се да мога да ви зарадвам със хубави снимки.
п.с благодаря ти АRK!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”