Монтажи за улов на бяла риба

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

не е точно това, но довечера ще му го нарисувам на Златев как изглежда , грешката туе е, че основното влакно не минава през оловото както го е нарисувал, а през вирбела на оловото , и съпротивление почти няма и рибката не плува жива и здрава, а е мъртва на дъното зашита с повода и няма зор никъде да се крие.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

След уточненията на снощната сБирка, пускам втория си опит за схема на въпросния монтаж:

Изображение

Ако има недостатъци или ясноти - пак ще го преправя :D :lol:
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
Rachkov
Мнения: 7
Регистриран на: Чет Дек 10, 2009 10:39
Местоположение: Айтос

Мнение от Rachkov »

Колеги,има ли начин при схемата с подвижното олово да се ограничи достъпа на рибето плътно до дъното т.е. да не се скрие когато хищника се завърти наоколо.
Ако може нагледно

Благодаря
Fuck the Burger , fuck the Pizza - The best is BANICA
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Мнение от quietriot »

To не се крие щото е мъртво одавна, ма ако искаш да го дигнеш нагоре малко стерипор му оправя плаваемоста идеално, ако е живо и не искаш да се завира долу се прави друг монтаж, асансьор се казва.
Аватар
mario67
Мнения: 410
Регистриран на: Пон Мар 30, 2009 13:55
Местоположение: София
получил Браво: 4 пъти

Мнение от mario67 »

Точно така.И на асансьора-стръв от дънно живеещи риби,на инлайна-стръв уклей задължително. Целта е рибката стръв да се движи непрекъснато,опитвайки се да стигне там ,където живее.Това съм научил от мн стари хора,за съжаление вече не са между живите
vali74
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 05, 2013 18:13
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път

Re: Монтажи за улов на бяла риба

Мнение от vali74 »

Добре за затворени водоеми ясно,инлайн с отворен бигел или байтрънър,НО за Дунава бихте ли споделили схема на монтаж защото там течението не позволява отворен бигел или байтрънър.

Благодаря ви предварително !!!
Аватар
Marian
Търговец
Мнения: 624
Регистриран на: Пон Май 16, 2005 16:27
Местоположение: Н. Загора/София

Re: Монтажи за улов на бяла риба

Мнение от Marian »

Ето един вариант за риболов с рибка.

Изображение
The dark side of the Force is a pathway to many abilities some consider to be unnatural.
vali74
Мнения: 2
Регистриран на: Чет Сеп 05, 2013 18:13
Риболов: спининг
дал Браво: 1 път

Re: Монтажи за улов на бяла риба

Мнение от vali74 »

Никой ли не е ловил на Дунава бяла риба ?
m1tkoo1
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Яну 12, 2014 23:07
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път

Re: Монтажи за улов на бяла риба

Мнение от m1tkoo1 »

jasonsmith написа:Здравейте колеги.
Имам питане относно тази схема:
Изображение - извинявам се на автора на тази снимка, но не мога да се сетя откъде съм я намерил :oops: и не мога да посоча името му.
Питането е следното: този монтаж го правя за бяла риба, рибето е обикновено каракудка или уклей, 6-7 см.
Интересува ме този поплавък, колко трябва да е голям, и какъв да бъде - цвят, материал, така че да не се плаши бялата риба от него според вас??
Идеята на поплавъка е да не позволява на рибето да слиза надолу към дъното и да го държи по-нагоре. Тежестта, която използвам обикновено е около 50-60 грама.
Пробвал съм го този монтаж на Дунав но без успех.
stisho
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Сеп 20, 2013 19:15
Риболов: Тролинг,шаранджийски и фидер риболов

Re:

Мнение от stisho »

Златев написа:След уточненията на снощната сБирка, пускам втория си опит за схема на въпросния монтаж:

Изображение

Ако има недостатъци или ясноти - пак ще го преправя :D :lol:
Колеги за мен монтажите зависят от стръвта ,която използвам.Ако тя е мъртва рибка или уклей,посочения монтаж е добър ,но ако е каракудка или червеноперка монтажа ми е с долна тежест и стопер на 1м над него.Поводът ми е на вирбел,който се движи по основното влакно и стопера му пречи рибката да стигне до дъното.
ekolev
Мнения: 17
Регистриран на: Нед Фев 17, 2008 17:22

Re: Монтажи за улов на бяла риба

Мнение от ekolev »

m1tkoo1 написа:
jasonsmith написа:Здравейте колеги.
Имам питане относно тази схема:
Изображение - извинявам се на автора на тази снимка, но не мога да се сетя откъде съм я намерил :oops: и не мога да посоча името му.
Питането е следното: този монтаж го правя за бяла риба, рибето е обикновено каракудка или уклей, 6-7 см.
Интересува ме този поплавък, колко трябва да е голям, и какъв да бъде - цвят, материал, така че да не се плаши бялата риба от него според вас??
Идеята на поплавъка е да не позволява на рибето да слиза надолу към дъното и да го държи по-нагоре. Тежестта, която използвам обикновено е около 50-60 грама.
Пробвал съм го този монтаж на Дунав но без успех.
Според мен този монтаж не е удачен, особено при живо и пъргаво рибе, защото със сигурност ще има оплитане около основното влакно.
hkoko
Мнения: 70
Регистриран на: Чет Дек 20, 2012 21:26
Риболов: спининг
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 6 пъти

Re: Монтажи за улов на бяла риба

Мнение от hkoko »

За оплитане няма да има проблем,но я обяснете сега за какъв чеп ви е този долен поплавък като линията си е пак изпъната и може със стоперите да определите къде ще плува рибето.По добре тежко олово с вирбел основното влакно минава през него после поплавък след него повод с вирбел и накрая кука и стръв.Така с обиране и отускане на влакното можете да сте на каквато дълбочина си пожелаете.Само дето и на двата монтажа с поплавъка бяла трудно ще се хване.Тя си иска свободно влакно.
Аватар
Anton Tonev
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Фев 18, 2011 10:39
Местоположение: На Гьола
получил Браво: 2 пъти

Re: Монтажи за улов на бяла риба

Мнение от Anton Tonev »

Аз да ви кажа как процедирам.Ако мятам от ръка,монтажа ми е стандартен,но с условието, че или ползвам малка тройка, или с обикновенна бяла кука, и шия рибката с шаранджийска игла.Ако вкарвам навътре с лодка, и няма течение просто закачам рибката през гърба, като гледам да е съвсем леко закачена за гърба, и винаги я пускам на кладенче.
Аватар
Чичо Том
Мнения: 851
Регистриран на: Нед Яну 21, 2007 22:40
Риболов: костур от лодка
Местоположение: 3500гр.Берковица
получил Браво: 3 пъти
Обратна връзка:

Re:

Мнение от Чичо Том »

Златев написа:След уточненията на снощната сБирка, пускам втория си опит за схема на въпросния монтаж:

Изображение

Ако има недостатъци или ясноти - пак ще го преправя :D :lol:
Само дето рибето е долу и е малко поумрело.Аз ловя на тоя монтаж основно 0,45 плетено и повод флоурокарбон 0,26.
Аватар
gabiyan
Мнения: 429
Регистриран на: Нед Яну 28, 2018 10:02
Риболов: Спининг,Карп,фидер,
дал Браво: 138 пъти
получил Браво: 36 пъти

Re: Монтажи за улов на бяла риба

Мнение от gabiyan »

Трябва да не усети нищо при кълването!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”