Съвет за ново/старо

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
fanatic
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 10:06

Съвет за ново/старо

Мнение от fanatic »

Здравейте на всички,

разполагам с тези 3 дами на преклонна възраст участвали в безброй битки и съответно натрупали рани.



Lipno Tokoz 8180- синята
Lipno Tokoz- бялата номера вече не личи
Blactor tortue- черната

Синята има нужда от нов водач на върха
Бялата има нужда от нов основен водач
Черната няма забележка.

Днес ходих за консултация, искат ми по 5 лева/брой поставяне на сик водач, водача отделно. Не знам дали ще ок да сложа от тях, да сложа от старите или да продам прътовете и взема някакви нови. Предлагат ми на Формакс някакви за по 35-40 лева.

Какво бихте ме посъветвали, да сменя ли водачите на прътовете и да си карам с тях или да ги продам и да мина в бъдещето... а то като изработка и за тия никакви пари не е кой знае какво...


Благодаря предваритално за отговорите...

Изображение
По- добре да мълчиш и да те мислят за тъп отколкото да проговориш и да отпаднат всякакви съмнения.
TRAP
Мнения: 4663
Регистриран на: Пон Мар 14, 2005 23:45
Местоположение: София/Видин/
получил Браво: 1 път

Мнение от TRAP »

Пръчките са супер за Дунавски риболов.
Аз ходя по брега и викам рибката да идва тя при мен сега.
boki speca
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Яну 19, 2010 18:00

Мнение от boki speca »

Koлега имам такива пръчки по наследство на поне 30 години са и никакъв фал до сега.Не си заслужава да ги продаваш защото няма да им вземеш почти никакви пари,а спомените с тях са безценни,ако щеш и младостта преминала покрай тях.И винаги има място и вид риболов за който можеш да ги използваш.Сменяй водачи и ще те надживеят.
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнение от Майстор Саки »

Аз съм "за" ползването както на ретро-модели, така и на съвременни въдици. Не мога да отрека приложимостта и качествата на някои от марковите стари модели, както и не бих се лишил от безспорните преимущества на реномираните съвременни пръчки. Всичко се крие в правилната преценка на ситуацията, нуждите и предимствата на всеки вид и модел пръчка.

Когато имах повече свободно време, се занимавах сам да си реновирам старите чешки тояжки - почистване, боядисване, смяна и пренавиване на водачите и т.н. Хем е интересно, хем оставаш с удовлетворението, че сам си си я направил. Ако те интересува, разтърси се в подфорум "Направи си сам" и ще откриеш дискусии по темата.

А ако решиш да продаваш, да знаеш, че Tortue-то е за мен. :wink:

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Re: Съвет за ново/старо

Мнение от yankosan »

fanatic написа:Здравейте на всички,

разполагам с тези 3 дами на преклонна възраст участвали в безброй битки и съответно натрупали рани.
Извеняам се за въпроса,ама къде си бил 5 годинини?

Относно пръчките: :arrow: запази си ги :!: Както писа боки спейса ;нито пари можеш да им вземеш,само ще се отървеш от добрите стари времена,а спомените са... за да хранят душиа през зимата (примерно):wink:

Бвз да се обиждаш, дарявям за нови въдици -пиши на Л.С.адреса .НЕ На ПРОДАЖБА-та на тези уникати.

Колкото-толкова имаш ги.
fanatic
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 10:06

Мнение от fanatic »

Благодаря за отговорите. Ще прегледам и форум "Направи си сам" и ще видя как да ги освежа.


Прътовете наистина имат много спомени особенно френското нещо, с което имам впечатляваща риба.

Още един съвет ако обичате- реставрирах си едната макара за тежко а именно Ryobi GX-40, но другите ми макари вече са прекално амортизирани. Имам 2 бройки от този модел и ми трябва още една.

Тъй като риболова ми се случва доста рядко / 10 излета годишно/ просто няма смисъл да купувам скъпа макара. Спрях се на модел на Шекспир за около 50 лева мисля. За тия пари се предлага и Окума- идея нямам за втората фирма, едно време имаше Мичел и Риоби и всичко друго беше компромис...

В тая скромна сума има ли значение марката...
По- добре да мълчиш и да те мислят за тъп отколкото да проговориш и да отпаднат всякакви съмнения.
Аватар
yankosan
Мнения: 2964
Регистриран на: Чет Окт 28, 2010 20:13
Местоположение: Ямбол
дал Браво: 21 пъти
получил Браво: 12 пъти

Мнение от yankosan »

Здравей колега погледни това:
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1936
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

yankosan написа:Здравей колега погледни това:
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1936
Това е наистина много добро предложение - аз имам модела 4000, ползвам го за тежък спининг, без забележки вече повече от 5 години. Цената на която го продават е просто смешно ниска. Вероятно е модел, вече свален от производство, и изчистват складови наличности - възползвай се! А Super Blactor-a на Tortue не продавай и не подарявай при никакви обстоятелства! Това е истинска реликва!!

PS. поправка - ползвам по-стария модел 4000 на ето този Avoced ІІ - http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=1927 , но не вярвам разликите с по-икономичния модел от линка на yankosan да са драстични.
fanatic
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 10:06

Мнение от fanatic »

Благодаря, предложенито за макара ме устройва. Точно 2000 FD ли е или по- големия? Цената е близка до подарък...хех явно съм изостанал сериозно....
По- добре да мълчиш и да те мислят за тъп отколкото да проговориш и да отпаднат всякакви съмнения.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Мнение от Д-р Флекс »

За дъно - по-добре 4000, според мен.

PS - обърни внимание, че модела за 25 лв. е без резервна шпула!
fanatic
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Юли 24, 2006 10:06

Мнение от fanatic »

Да видях го това... ами за тия пари друго не мога да очаквам....


Бихте ли ме посъветвали за вида водачи за тия пръчки. Гледах няколко модела, но ми се виждат доста доста зле направени и крехки...

Не че вадя риби по 15 кг всеки ден но прътовете са силни...
По- добре да мълчиш и да те мислят за тъп отколкото да проговориш и да отпаднат всякакви съмнения.
asini
Мнения: 2
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 15:50
Риболов: риболов на тежко

Re: Съвет за ново/старо

Мнение от asini »

Ако все още искаш да продаваш, аз искам да взема първата въдица от снимката, най- дългата в синьо и черно- виж ЛС :wink: :wink:
Вальо
Мнения: 306
Регистриран на: Съб Мар 26, 2005 11:12
Местоположение: София

Re: Съвет за ново/старо

Мнение от Вальо »

Колега ако продаваш пусни ЛС.ако не преди десетина години смених на моите Джермини водачите с порцеланови(мисля че това е най доброто за тези въдици) ,купих ги от Люлин блока преди Бриколаж от ляво.Сега има ли не знам,със сигурност има подобни китайки( които нямат нищо общо с твоите) .По добре си ги ползвай,макар и остаряли няма такъв замах както" Джермина" или" Липно".,лошото е че ако смениш водачите се връзва като добра съвременна сопа.
Жоро щуката
Мнения: 5
Регистриран на: Съб Юли 13, 2013 16:48
Риболов: Na tapa

Re: Съвет за ново/старо

Мнение от Жоро щуката »

Колега и аз имам токози но по старите (някой ако продава да пусне лс по 2.30м)аз им смених само първия водач да не дере влакното
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”