Стръв за каракуда

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Messi
Мнения: 7
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 16:57

Re: Стръв за каракуда

Мнение от Messi »

По - едрите и на топчета кълвът ! :shock:
Аватар
Dragonaz
Мнения: 258
Регистриран на: Съб Юни 11, 2005 22:18
Местоположение: София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Стръв за каракуда

Мнение от Dragonaz »

HristoNN написа:
Dragonaz написа: Нещо, което колегата може да опита е да ароматизира захранката си с чесън.
Преди години на такава захранка + тесто с чесън бяхме съсипали каракудата на яз. Искър.
Каракудите имат някакво особено влечение.
Колега днес най-сетне пробвах тестото с чесъна (старите рибари отдавна ми го бяха казали, но не го бях пробвал), нямаше много бройки, но като спря да кълве на всичко което имах само на него почнаха да излизат едри червеноперки и едри каракуди.
Радвам се, че работи :)
"Днеска на канала на Челопечане - за 2 часа - улових 1 уклей, който се беше хванал за окото. Не издържах и си тръгнах."

НАСЛУКА КОЛЕГИ!!!
Ivan Rumenov
Мнения: 42
Регистриран на: Вто Авг 23, 2011 13:13
Местоположение: гр.Враца

Re: Стръв за каракуда

Мнение от Ivan Rumenov »

я зимам курешки от кокошките па бръкам с леб стар леб те ти захранка колко сакаш ини серат да ви донем ако сакате септември ме чекайте на централна гара я сам с синя риза и со пран сив каскет,че носим грозге на родата па че ви сложим курешки я имам колко сакате па и за продан има ако има мераклий.
radobg1
Мнения: 15
Регистриран на: Вто Ное 17, 2009 13:33
Местоположение: Добрич

Re: Стръв за каракуда

Мнение от radobg1 »

Аз гледах един руски филм за риболов на каракуда на братя Шеребакови или нещо подобно беше ,ловяха ги и на напръскана захранка с WD-40 :lol:
http://www.SmartFishing.net" onclick="window.open(this.href);return false;
galin_fcb
Мнения: 101
Регистриран на: Нед Юни 19, 2011 0:32

Re: Стръв за каракуда

Мнение от galin_fcb »

това с чесъна работи на 100% и не само за каракуда става и за шаранетата,аз да ти предложа нещо което ако искаш можеш да пробваш напролет или на лято.взимаш малко хляб,надробяваш го и го мяташ в фурната докато се позапече(до златисто)натрошаваш го колкото можеш по-дребно и го ЗАПАРВАШ с вряла вода,добавяш му малко захар (3-4 щипки).Правиш си тестото като другото с не запечения хляб добавяш му малко чесън (според мен най-добре на прах) омесваш добре и го слагаш в една хавлия може леко да я навлажниш предварително но не е задължително ако не е много голяма жега.Отиваш там където си решил да риболовстваш и им събираш погледите на колегите.Да видиш тогава как ще идват тебе да те питат а не ти да ходиш при тях.
HristoNN
Мнения: 161
Регистриран на: Вто Ное 23, 2010 16:12
Риболов: От всичко по нещо.
Местоположение: Казанлък

Re: Стръв за каракуда

Мнение от HristoNN »

galin_fcb написа:това с чесъна работи на 100% и не само за каракуда става и за шаранетата,аз да ти предложа нещо което ако искаш можеш да пробваш напролет или на лято.взимаш малко хляб,надробяваш го и го мяташ в фурната докато се позапече(до златисто)натрошаваш го колкото можеш по-дребно и го ЗАПАРВАШ с вряла вода,добавяш му малко захар (3-4 щипки).Правиш си тестото като другото с не запечения хляб добавяш му малко чесън (според мен най-добре на прах) омесваш добре и го слагаш в една хавлия може леко да я навлажниш предварително но не е задължително ако не е много голяма жега.Отиваш там където си решил да риболовстваш и им събираш погледите на колегите.Да видиш тогава как ще идват тебе да те питат а не ти да ходиш при тях.
Напълно съм съгласен с колегата. Тази година не веднъж ме отървава от капото тестото с чесън. А и когато почнат да излизат рибки под нормата и сложа от него веднага се вижда разликата спрямо другата стръв. Но както показа колегата, тази стръв е вървежна само в определени моменти от годината и настроението на рибите.
esox22
Мнения: 551
Регистриран на: Нед Дек 25, 2011 17:55
Риболов: Na pluvka
получил Браво: 2 пъти

Re: Стръв за каракуда

Мнение от esox22 »

Ето и коята рецепта за каракуда и шаран:
Няколко филии бял хляб
Какао на прах
Канела
Захар.
Брашно.
Важно е какаото и канелата да са качествени.Омесваме добре тестото като го опитваме на вкус и помирисваме.Трябва да има плътна миризма на какао и канела, да е сладко , с добра консистенция и кафяв свят.Може да се добави и растопено масло Мегле по желание.
Хващал съм всякакви шаранови риби и дори сом.
Наслука. :fish2:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”