имам въпрос :)

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
bumpera
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Юни 25, 2011 22:19

имам въпрос :)

Мнение от bumpera »

Здравейте,нов съм в риболова но много ми допада :) та въпросът ми е как да вадя едри риби (1,2,3 кг) защото отидохме на яз.Тича и нещо голямо ми заби на две царевички аз само засякох и започнах да навивам с макарата и ми скъса. :(
pitcha

Re: имам въпрос :)

Мнение от pitcha »

bumpera написа:Здравейте,нов съм в риболова но много ми допада :) та въпросът ми е как да вадя едри риби (1,2,3 кг) защото отидохме на яз.Тича и нещо голямо ми заби на две царевички аз само засякох и започнах да навивам с макарата и ми скъса. :(
Ееееех! Що все на другите им удря бе? А на мене - не. Още я няма оная - митичната!
Пич, хвани някой с по-голям опит, да те научи на някои работи. Вероятно е било шаран, с неизвестен размер /вероятно огромен, че изпуснатата риба е винаги най-голямата/.
Иначе най-важното - ако си бил на плувка - влакно поне 0.22, без повод - с директно вързана яка кука и авансът на макарата - идеално нагласен - да отпуска на ръба на издържливостта на влакното. Ако си бил на дъно - основно влакно 0.30, поводи поне 0.22 и пак авансът на макарата ....
Обаче трябва да вдигнеш малко мерника - че 3 килограма си е дребна рибка отсекъде по мойте критерии. Аз пъстърви с подобни размери не ги броя даже, та шарана ли?
ООРS Забравих - трябва да носиш кеп за такива риби и да ги вадиш с него! Успех.

P.S. Докато изтегля влакно от макарата . не се мъчи да навиваш с ръчката.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: имам въпрос :)

Мнение от koi4a »

Основното е правилно настроен аванс, даже бих казал, че на язовир не е задължително да е затегнат на ръба на издържливостта на влакното щото все пак има мегдан да развива докато се умори. Другото много важно нещо е при построяване на риболовната линията да се изпипат всички детайли, качествена макара (аз предпочитам с преден аванс), нова корда, качествени куки, качествени вирбели ако се използват такива, и всичко останало. Имам спомен на р. Тунджа преди години един местен като се развика сом, сом, докато идем при него беше скъсал а и макарата му се счупи, та с калпави такъми за големи риби не става.
димитър1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 16:48
Риболов: шаран

Re: имам въпрос :)

Мнение от димитър1 »

пич има едно мусе вика аванс. никога ама никога не го стягай до край .купи си здраво влакно,купи си и кеп и шансовете да изкараш голяма риба ще са повече от 50% другото зависи от риболовеца !
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”