риболов на тежко избор на такъми ?

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
koi4a
Мнения: 283
Регистриран на: Чет Юли 10, 2008 15:05
Местоположение: София / Ямбол
дал Браво: 102 пъти
получил Браво: 45 пъти

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от koi4a »

На река, като направи рън 30-40м. и се е забил в драките и няма вадене. Иначе на арендован язовир със 150-200м. влакно ако е добре закачен няма шанс шаркото дори и с 0.16. Иначе безспорен факт, че колкото по дебело влакно толкова повече се плаши рибата и кълването намалява.
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от Коце »

Да ловиш тенденциозно шаран на река в България е трудна работа. Знаеш къде най-често се ловят. Повече от 0,25 мм на шаранджийска въдица за нашите риби е прекалено... Много ми е чудно като видя колега с 0,40, 300 метра на шпулата!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от Коце »

Пещерски написа:Щот не си им виждал и рибите, дето хващат!
Тия на Топлото или ония на Радута?
Тук коментираме стандартен риболов на тежко, не на трофейни шарани! Има и шаранджийски форуми ;)
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
димитър1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 16:48
Риболов: шаран

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от димитър1 »

Коце написа:
Пещерски написа:Щот не си им виждал и рибите, дето хващат!
Тия на Топлото или ония на Радута?
Тук коментираме стандартен риболов на тежко, не на трофейни шарани! Има и шаранджийски форуми ;)
стандартен ..стандартен ..колко да е стандартен .риболова на тежко (шаранджииския )ловиш шарани ,нали така !можеш ли да знаеш каква риба (голяма или малка ) ще ти клъвне ?..не!затова се презастраховаш със по дебело влакно.аз не ловя на платени водоеми! :)
а това за тънкото влакно(че по хваща от дебелото), на дъно не важи!
това е от мене.поздрави!
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от Коце »

димитър1 написа:стандартен ..стандартен ..колко да е стандартен .риболова на тежко (шаранджииския )ловиш шарани ,нали така !можеш ли да знаеш каква риба (голяма или малка ) ще ти клъвне ?..не!затова се презастраховаш със по дебело влакно.аз не ловя на платени водоеми! :)
а това за тънкото влакно(че по хваща от дебелото), на дъно не важи!
това е от мене.поздрави!
Да ти кажа на тежко се ловят всички видове риба! Освен тежки дънни въдици има и пикери и фидери. И всичко това е риболов на тежко! Или се уточнете за какво говорите или...
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
димитър1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 16:48
Риболов: шаран

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от димитър1 »

Коце написа:
димитър1 написа:стандартен ..стандартен ..колко да е стандартен .риболова на тежко (шаранджииския )ловиш шарани ,нали така !можеш ли да знаеш каква риба (голяма или малка ) ще ти клъвне ?..не!затова се презастраховаш със по дебело влакно.аз не ловя на платени водоеми! :)
а това за тънкото влакно(че по хваща от дебелото), на дъно не важи!
това е от мене.поздрави!
Да ти кажа на тежко се ловят всички видове риба! Освен тежки дънни въдици има и пикери и фидери. И всичко това е риболов на тежко! Или се уточнете за какво говорите или...

колега не знам какво разбираш под (на тежко)! ако имаш в предвид (на дъно) ..да там можеш и на плувка да ловиш.като става въпрос за тежко се има в предвид ,че пръчката ти е най малко 80 грама акция , влакното ти е най малко 0,25 (монофил) !
това достатачно уточнение ли е или...
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от Коце »

Не се разбираме. Явно искате да си говорите за телескопи с голяма акция и пружини.
Защото аз имам и фидер със 150 гр акция. Или това не се брои? Няма класификация колко тежко е тежкото!
Риболов на тежко е всеки риболов, при който не се използват плаващи сигнализатори и монтажа лежи на дъното. Това, което ти искаш да кажеш, е че само шаранджийския риболов е такъв! Което изобщо не е коректно. Колегата пита какво да му препоръчаме до 70 лв. Аз ще отговоря така:
Има основно 3 вида дънни въдици, които се използвт в БГ:
- шаранджийски пръти /от 2 или 3 части/
- фидер пръти /3 или 4 части/
- телескопични въдици с голяма акция

Прочети малко за тях, за какво се използват отделните видове, реши какво ти харесва и чак тогава пак си задай въпроса. Ако не ти се занимава аз ти препоръчвам телескоп с акция до 150 гр и каквато макара хванеш със заден аванс!
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
димитър1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 16:48
Риболов: шаран

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от димитър1 »

нещо бъркаш с телескопите еле пък със пружините !
вообще не исках да те засегам .
доколкото разбрах колегата иска шаранско обурудване .
айде поздрави!
димитър1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 16:48
Риболов: шаран

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от димитър1 »

djalnatin написа:шаранджиска въдица искам ако ми помогнете ще сам ви много благодарен

:D
Аватар
Коце
Мнения: 6447
Регистриран на: Пон Юни 22, 2009 20:04
Риболов: и бира чадо!
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от Коце »

Ето нещо конкретно, че никой не предлага, а само дрънкаме глупости -

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=7668" onclick="window.open(this.href);return false;

http://shop.fishing-mania.com/viewrods_3.php?id=6532" onclick="window.open(this.href);return false;

http://shop.fishing-mania.com/viewreels_3.php?id=6688" onclick="window.open(this.href);return false;

Бюджета се постига.
Д-р Флекс написа:Jeddi Master Sofianetzo soFidero
димитър1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 16:48
Риболов: шаран

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от димитър1 »

много добро предложение!
остава колегата да реши! :D
Аватар
drmirchev
Мнения: 16
Регистриран на: Чет Сеп 01, 2011 13:31
Риболов: получава се понякога
Местоположение: Варна

Re: риболов на тежко избор на такъми ?

Мнение от drmirchev »

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... be-Samurai" onclick="window.open(this.href);return false;

Тази я пипахме с един колега миналата година в едно магазинче и той веднага си я купи щото беше без пари, много е лека и много здрава става и за леко и за тежко и за всичко което би се хванало по нашите гьолове

http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... be-Classic" onclick="window.open(this.href);return false;

А тази е по бюджетната версия

която и от двете да избереш все ще те радва и ще вади рибата от водата.


http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... ushima-TFA" onclick="window.open(this.href);return false;

Пробвай и тази макара при мене размер 1000 цяло лято яде бой по камъните по морето изтървана във солената вода не обслужвана не смазвана ... как са я направили китайците не ми е ясно ама са се справили повече от добре, при тебе модел 2000 или 4000 ще ти свърши работа ако ще слагаш по дебели влакна за тежък риболов

мисля че се побрахме в бюджета ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”