Монтажи...

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Аватар
danuca6
Мнения: 63
Регистриран на: Пон Дек 26, 2011 17:31
Риболов: мач, фидер

Монтажи...

Мнение от danuca6 »

Бихте ли споделили какви монтажи използвате за дънен риболов?
Винаги от едната страна на въдицата има шаран!
vladimir_petrov
Мнения: 3
Регистриран на: Вто Окт 11, 2011 17:59
Риболов: Обичам хищниците...сом,щука,бяла риба...распер също!

Re: Монтажи...

Мнение от vladimir_petrov »

аз предимно ползвам дънен монтаж, с подвижна тежест, но си оставям повод около 40 см.
димитър1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 16:48
Риболов: шаран

Re: Монтажи...

Мнение от димитър1 »

сейфти клипс ,на косъм ! :)
plamen970102
Мнения: 33
Регистриран на: Пет Юли 05, 2013 14:39
Риболов: сладководен на мирни риби

Re: Монтажи...

Мнение от plamen970102 »

искам да попитам задължително ли е при монтаж на косъм да се слага тази хълкичка на куката или не
Иво Вълов
Мнения: 64
Регистриран на: Нед Юни 16, 2013 19:45
Риболов: С кошничка
Местоположение: София-Видин

Re: Монтажи...

Мнение от Иво Вълов »

:?
Подхващаш тема дето може да се изпише цял ферман по нея !!!
Има милион и триста хиляди монтажа на дъно !!!
Ти задаваш общ въпрос или те интересува нещо конкретно дето ще ти върши работа някъде за някаква риба !!!
Аватар
Iliyan_Vasilev
Мнения: 11
Регистриран на: Съб Апр 02, 2011 8:06

Re: Монтажи...

Мнение от Iliyan_Vasilev »

Не,не е задължително да се поставя халка. Връзването на косъма се определя от ''милион'' условности и обикновено това как ще бъде вързан се определя от формата на куката , търсения ефект и типа стръв , повода за изработка и т.н. Инак колегата е прав. Питай за нещо конкретно ,че всеки за себе си може много да те посъветва , а и винаги ще е различно :) Наслука .
Аватар
KREPEJA
Мнения: 24
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 10:34
Местоположение: Димитровград
Обратна връзка:

Re: Монтажи...

Мнение от KREPEJA »

Практикувам основно шаранджийски риболов на тежко и ползвам ето тези монтажи :arrow:http://www.korda.co.uk/rigz/maggot-klip-rig/" onclick="window.open(this.href);return false;
m1tkoo1
Мнения: 43
Регистриран на: Нед Яну 12, 2014 23:07
Риболов: спининг
Местоположение: Русе
дал Браво: 1 път

Re: Монтажи...

Мнение от m1tkoo1 »

Изображение
Аватар
sentinel
Мнения: 159
Регистриран на: Сря Яну 20, 2010 14:15
Риболов: Предпочитан - спининг, основно - всякакъв законен.
Местоположение: София
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 4 пъти

Re: Монтажи...

Мнение от sentinel »

https://www.youtube.com/watch?v=NhMHWIulWXI" onclick="window.open(this.href);return false;
Не е важно, кой е прав а кое е правилно.
plamen666
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Юни 29, 2010 14:36
Риболов: Спининг риболов
Местоположение: Велико Търново
Обратна връзка:

Re: Монтажи...

Мнение от plamen666 »

Аз искам да питам за монтаж на дъно. Мисля да използвам този с две куки на влакното и в края му тежест. Понеже мисля да използвам влакно с дебелина 0,25, тъй като имам такова в момента. Ще стане ли за язовир и на него каква тежест, като грамаж да сложа в края и куки с каква големина? Става дума за Стамболийски, още не ми е сигурно за излета, а и по принцип рядко ловя на дъно, основно на блесна по реките и ми е малко мъгла язовирния риболов. Мерси предварително! :D
Бирата е най-великото изобретение. Колелото също не е зле, но не върви с пържени картофки.
димитър1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 16:48
Риболов: шаран

Re: Монтажи...

Мнение от димитър1 »

plamen666 написа:Аз искам да питам за монтаж на дъно. Мисля да използвам този с две куки на влакното и в края му тежест. Понеже мисля да използвам влакно с дебелина 0,25, тъй като имам такова в момента. Ще стане ли за язовир и на него каква тежест, като грамаж да сложа в края и куки с каква големина? Става дума за Стамболийски, още не ми е сигурно за излета, а и по принцип рядко ловя на дъно, основно на блесна по реките и ми е малко мъгла язовирния риболов. Мерси предварително! :D
Две куки ,две риби :lol:
Съвет от мене : на дъно лови с една кука ,0,25мм ...... малко е , минимум 0,28 , тежест минимум 60 гр. големина на кука , ами на всяка фирма номерацията е различна като големина но златната среда е 4-6 номер ,абе сложно е но ..... дерзай :wink:
a4koy
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Ное 04, 2015 20:35
Риболов: Дънен и на ваглер

Re: Монтажи...

Мнение от a4koy »

На всяка пръчка различно ,защото някъде 1 мотнаж е успешен другаде не.Ако вземе на всички монтажи,няма смисъл от смяна.На 1-та пружина с 1 кука ,2-рата е с инлайн олово с косъм и 3-тата хранилка тип фидер (инлайн) завършваща с косъм.На косъма различно царевица ,топчета със и без повдигачи.На топчето "дип" аромат на шоколад сладкарски.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”