Влакно за дъно по р. Дунав

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
an0nym0us

Влакно за дъно по р. Дунав

Мнениеот an0nym0us » Вто Май 01, 2012 15:03

Търся нещо за екстремни ситуации от 0.50мм на-горе.

Даниел Казаков
ЛС/Мейл:

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнениеот Даниел Казаков » Вто Май 01, 2012 18:02

Аз ползвам плетено силиконизирано на Беркли 40 либри екстра е за екстремни ситуации и понеже диаметъра му е малък се хвърля добре с него от брега.Ако ловиш от лодка там не знам вече.

Аватар
martineti
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 1 път

Мнениеот martineti » Вто Май 01, 2012 18:58

Аз съм с 0.35 монофил и съм пре доволен. Ползвам awa-shima
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...

colorado

Мнениеот colorado » Вто Май 01, 2012 20:06

awa-shima special dorada 0,40. И аз съм с него... По принцип го взех за да опитам да хвана амур но досега нямам слука... :(

an0nym0us

Мнениеот an0nym0us » Вто Май 01, 2012 21:53

colorado написа:awa-shima special dorada 0,40. И аз съм с него... По принцип го взех за да опитам да хвана амур но досега нямам слука... :(

късмет с това влакно и аванса го оставяй по-чувствителен... Тези влаканца на язовирс ги ползвайте :) на голямата река голямо влакно

Аватар
martineti

Мнениеот martineti » Сря Май 02, 2012 13:23

Имаш ли качествен аванс на макарата всичко е о.к. Не съм съгласен с тия големи влакна. Няма смисъл от въжета за простор. Едно време и аз залаган на 0.50 ,но отдавна зарязах тия дебели жилки.
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...

an0nym0us

Мнениеот an0nym0us » Сря Май 02, 2012 17:20

martineti написа:Имаш ли качествен аванс на макарата всичко е о.к. Не съм съгласен с тия големи влакна. Няма смисъл от въжета за простор. Едно време и аз залаган на 0.50 ,но отдавна зарязах тия дебели жилки.

колкото се може по малко аванс трябва да ползвам :wink: местата не ми позволяват да ползвам аванса на пълен капацитет

Аватар
martineti

Мнениеот martineti » Сря Май 02, 2012 22:08

Ползвай плетено влакно :wink: :fish3:

an0nym0us

Мнениеот an0nym0us » Чет Май 03, 2012 22:15

плетеняка не се ли износва по бързо?? миди, камъни, някой подводен чукан и др. ?? някой нещо за това ?http://www.tomaxshop.com/catalog/product_info.php?products_id=1879

plwned
Риболов: Плувка

Мнениеот plwned » Чет Май 03, 2012 22:59

Човека сигурно си има лодка и си ходи по островите пък колкото съм запознат по островите е пълно с чукани яко ,,, Един пич ми разправя, че повече се лови на плувка отколкото на дъно понеже не се закача толко често и не се късат постоянно олова ... или в по-добрия случай фидер ама и там става мътна и кървава.. ама това само за острова незнам колегата дали за там му трябва (нека каже) :roll: (това го пиша понеже каза, че няма много много да си играе с аванса все едно е на язовир, защото има прагове и всичките му пречки и дет се казва 1 секунда невнимание цял живот страдание :mrgreen: ) Иначе ако си ходи на двудневни тридневни излети нейде си по горите за сомове шарани или толстолоб си иска дебело поне 0,50 и то не плетеняк, защото сещате се кво става на некое пънче или някое "дребно камъче" ,,
Говорещия с рибите !

an0nym0us

Мнениеот an0nym0us » Пет Май 04, 2012 0:05

plwned написа:Човека сигурно си има лодка и си ходи по островите пък колкото съм запознат по островите е пълно с чукани яко ,,, Един пич ми разправя, че повече се лови на плувка отколкото на дъно понеже не се закача толко често и не се късат постоянно олова ... или в по-добрия случай фидер ама и там става мътна и кървава.. ама това само за острова незнам колегата дали за там му трябва (нека каже) :roll: (това го пиша понеже каза, че няма много много да си играе с аванса все едно е на язовир, защото има прагове и всичките му пречки и дет се казва 1 секунда невнимание цял живот страдание :mrgreen: ) Иначе ако си ходи на двудневни тридневни излети нейде си по горите за сомове шарани или толстолоб си иска дебело поне 0,50 и то не плетеняк, защото сещате се кво става на некое пънче или някое "дребно камъче" ,,

мхм по островите е ;) и за това не приемам предложения под 0.50

Аватар
sekofena
Риболов: Spinning, Match, Surf, Feeder

Мнениеот sekofena » Пет Май 04, 2012 0:19

Аз като бях на работа в Русенско на моята макарица бях навил 0.60 и не съжалих изобщо.В някои случай си трябва дебело влакно няма как.
Иначе тъй като няма май кои да ти предложи конкретно влакно обиколи няколко рибарски магазина и си подбери влакънце сам.

bumbumbum
Риболов: улов на хишници на дънце на дунав от брега

Мнениеот bumbumbum » Вто Май 08, 2012 16:08

не знам за марка влакно но ако е за сом о.70 0.80 е идеално сома не му влияе дебелината много и се запаси с повечко кукички и олова аз отдавна преминах на камъни вместо олово

Аватар
Майстор Саки
Риболов: heavy spinning
дал Браво: 25 пъти
получил Браво: 10 пъти

Мнениеот Майстор Саки » Пет Май 11, 2012 23:01

Шарани ли ще ловиш? За екстремни места комбинацията от плетено влакно, натегнат аванс и сравнително твърда пръчка далеч не е добър вариант - ти оставаш с пръст в уста, а шаранът - без уста.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...

an0nym0us

Мнениеот an0nym0us » Нед Май 13, 2012 23:26

Майстор Саки написа:Шарани ли ще ловиш? За екстремни места комбинацията от плетено влакно, натегнат аванс и сравнително твърда пръчка далеч не е добър вариант - ти оставаш с пръст в уста, а шаранът - без уста.

по принцип хода за шаран, но до сега не съм имал късмет да срещна жълтия Хълк.... само амури ни атакуват. Но влакната ни нещо бързо се амортизират.