Влакно за дъно по р. Дунав

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
an0nym0us
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 22:01

Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от an0nym0us »

Търся нещо за екстремни ситуации от 0.50мм на-горе.
Даниел Казаков
Мнения: 165
Регистриран на: Пет Яну 22, 2010 13:35
Местоположение: Русе
Обратна връзка:

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от Даниел Казаков »

Аз ползвам плетено силиконизирано на Беркли 40 либри екстра е за екстремни ситуации и понеже диаметъра му е малък се хвърля добре с него от брега.Ако ловиш от лодка там не знам вече.
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от martineti »

Аз съм с 0.35 монофил и съм пре доволен. Ползвам awa-shima
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
colorado
Мнения: 63
Регистриран на: Вто Апр 06, 2010 0:00
Местоположение: Свищов

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от colorado »

awa-shima special dorada 0,40. И аз съм с него... По принцип го взех за да опитам да хвана амур но досега нямам слука... :(
an0nym0us
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 22:01

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от an0nym0us »

colorado написа:awa-shima special dorada 0,40. И аз съм с него... По принцип го взех за да опитам да хвана амур но досега нямам слука... :(
късмет с това влакно и аванса го оставяй по-чувствителен... Тези влаканца на язовирс ги ползвайте :) на голямата река голямо влакно
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от martineti »

Имаш ли качествен аванс на макарата всичко е о.к. Не съм съгласен с тия големи влакна. Няма смисъл от въжета за простор. Едно време и аз залаган на 0.50 ,но отдавна зарязах тия дебели жилки.
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
an0nym0us
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 22:01

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от an0nym0us »

martineti написа:Имаш ли качествен аванс на макарата всичко е о.к. Не съм съгласен с тия големи влакна. Няма смисъл от въжета за простор. Едно време и аз залаган на 0.50 ,но отдавна зарязах тия дебели жилки.
колкото се може по малко аванс трябва да ползвам :wink: местата не ми позволяват да ползвам аванса на пълен капацитет
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от martineti »

Ползвай плетено влакно :wink: :fish3:
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
an0nym0us
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 22:01

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от an0nym0us »

плетеняка не се ли износва по бързо?? миди, камъни, някой подводен чукан и др. ?? някой нещо за това ?http://www.tomaxshop.com/catalog/produc ... ts_id=1879
plwned
Мнения: 186
Регистриран на: Нед Ное 21, 2010 22:03
Риболов: Плувка
Местоположение: ДУНАВ -Русе

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от plwned »

Човека сигурно си има лодка и си ходи по островите пък колкото съм запознат по островите е пълно с чукани яко ,,, Един пич ми разправя, че повече се лови на плувка отколкото на дъно понеже не се закача толко често и не се късат постоянно олова ... или в по-добрия случай фидер ама и там става мътна и кървава.. ама това само за острова незнам колегата дали за там му трябва (нека каже) :roll: (това го пиша понеже каза, че няма много много да си играе с аванса все едно е на язовир, защото има прагове и всичките му пречки и дет се казва 1 секунда невнимание цял живот страдание :mrgreen: ) Иначе ако си ходи на двудневни тридневни излети нейде си по горите за сомове шарани или толстолоб си иска дебело поне 0,50 и то не плетеняк, защото сещате се кво става на некое пънче или някое "дребно камъче" ,,
Говорещия с рибите !
an0nym0us
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 22:01

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от an0nym0us »

plwned написа:Човека сигурно си има лодка и си ходи по островите пък колкото съм запознат по островите е пълно с чукани яко ,,, Един пич ми разправя, че повече се лови на плувка отколкото на дъно понеже не се закача толко често и не се късат постоянно олова ... или в по-добрия случай фидер ама и там става мътна и кървава.. ама това само за острова незнам колегата дали за там му трябва (нека каже) :roll: (това го пиша понеже каза, че няма много много да си играе с аванса все едно е на язовир, защото има прагове и всичките му пречки и дет се казва 1 секунда невнимание цял живот страдание :mrgreen: ) Иначе ако си ходи на двудневни тридневни излети нейде си по горите за сомове шарани или толстолоб си иска дебело поне 0,50 и то не плетеняк, защото сещате се кво става на некое пънче или някое "дребно камъче" ,,
мхм по островите е ;) и за това не приемам предложения под 0.50
Аватар
sekofena
Мнения: 123
Регистриран на: Нед Окт 02, 2011 0:07
Риболов: Spinning, Match, Surf, Feeder

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от sekofena »

Аз като бях на работа в Русенско на моята макарица бях навил 0.60 и не съжалих изобщо.В някои случай си трябва дебело влакно няма как.
Иначе тъй като няма май кои да ти предложи конкретно влакно обиколи няколко рибарски магазина и си подбери влакънце сам.
bumbumbum
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:37
Риболов: улов на хишници на дънце на дунав от брега

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от bumbumbum »

не знам за марка влакно но ако е за сом о.70 0.80 е идеално сома не му влияе дебелината много и се запаси с повечко кукички и олова аз отдавна преминах на камъни вместо олово
Аватар
Майстор Саки
Мнения: 4277
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 7:27
Риболов: heavy spinning
Местоположение: на р. Дунав около Свищов
дал Браво: 26 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от Майстор Саки »

Шарани ли ще ловиш? За екстремни места комбинацията от плетено влакно, натегнат аванс и сравнително твърда пръчка далеч не е добър вариант - ти оставаш с пръст в уста, а шаранът - без уста.

Make Love & Ribolov!

I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
an0nym0us
Мнения: 10
Регистриран на: Пон Апр 23, 2012 22:01

Re: Влакно за дъно по р. Дунав

Мнение от an0nym0us »

Майстор Саки написа:Шарани ли ще ловиш? За екстремни места комбинацията от плетено влакно, натегнат аванс и сравнително твърда пръчка далеч не е добър вариант - ти оставаш с пръст в уста, а шаранът - без уста.
по принцип хода за шаран, но до сега не съм имал късмет да срещна жълтия Хълк.... само амури ни атакуват. Но влакната ни нещо бързо се амортизират.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”