Въдица за Дунав?

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
savidok
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Дек 22, 2012 16:18
Риболов: Дънен риболов на Скобар,Сом,Шаран и Каракуда

Въдица за Дунав?

Мнение от savidok »

Здравейте,нов съм тук.Та директно на въпросът,тази въдица http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... ine-Winder" onclick="window.open(this.href);return false; или тази http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... Dream-Surf#" onclick="window.open(this.href);return false; подходящи ли са за Дунав,гледам има голяма акция, аз предполагам,че няма да имат проблем дори при вадене на нещо по-сериозно.Вие как мислите.
deo_71
Мнения: 40
Регистриран на: Съб Яну 22, 2011 23:26

Re: Въдица за Дунав?

Мнение от deo_71 »

Определено първата пръчка е за Дунава.Вземай я на 2,70 и няма да сбъркаш.Пък и цената гледам е добра.
zanev
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 10:30
Местоположение: Козлодуй

Re: Въдица за Дунав?

Мнение от zanev »

Първо, добре дошъл в този форум и честита Коледа! АКО, ще ловиш на място(ако искаш "да ловиш" рано или късно ще идеш на такива места :)) с подмол далече от брега, или с подмол наблизо но с подводни коренища и дънери съчетано с почти затегнат аванс е по-добре сърфове - около 3,6/3,9м. По-дългата пръчка води по-добре рибата, акцията за Дунав е тази към която си се насочил 150-300гр.,при почти затегнат аванс на макарата сърфа поема удара на рибата по-добре от късата пръчка. От 88ма година ловя от реката,сменил съм доста пръчки и макари.Започнах с пръчки GERMINA стъклопласт (по-старите знаят за какво става въпрос:)),бяха около 2м. После 3м. но кухи и от 3години ползвам подобни от линка на 3,9м и мога да кажа , че се кротнах най-накрая. Теглил съм едри риби както и клони, на 3 от пръчките съм с плетено-водачите не са мръднали.Леки са,евтини,здрави, не са от карбон - който да пазиш като очите си от надраскване,мълнии т.н.
savidok
Мнения: 2
Регистриран на: Съб Дек 22, 2012 16:18
Риболов: Дънен риболов на Скобар,Сом,Шаран и Каракуда

Re: Въдица за Дунав?

Мнение от savidok »

Вчера ходих до рибарският магазин в гарда,и видях една дълга 3 метра с акция 150-300 за 19,99 лв и една мисля,че беше 3,20 метра пак с акция 150-300 за 24лв те обаче и двете са от Фиброво стъкло и с дебели върхове.Та ще бъде едната от двете.Искам да попитам,сега каква макара да си взема,какъв размер колко обороти и колко лагери?Мерси за отговора предварително.
zanev
Мнения: 73
Регистриран на: Нед Апр 12, 2009 10:30
Местоположение: Козлодуй

Re: Въдица за Дунав?

Мнение от zanev »

Понеже виждам, че бюджета е решаващ ти препоръчвам макара с пред.число до 4,5:1. Лагери колкото почече толкова повече :) . Марката е все тая, да побира поне 100м 0,50мм, не виждам проблем да е и втора употреба. Имам приятели, които могат да си купят скъпи марки макари, но нарочно не го правят. Виждал съм с очите си как се ловят амури и шарани над 10кг с най-долнопробните пръти и макари.....:)) Обаче, никой не прави компромиси с влакно и куки,ако ти направиш - ще дойде ден когато ще се псуваш!
Аватар
martineti
Мнения: 149
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 23:57
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Въдица за Дунав?

Мнение от martineti »

Аз на Дунав Ловя с едни по евтини тики ,но от търговците в Плевен знам ,че всичко живо купува от тези за Дунав
http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... lick&page=" onclick="window.open(this.href);return false;Риболовна-макара-Line-Winder-EU
Бързо захладня на вънкано за нас туй не е спънка.Студ и мраз не ни възпира тичаме към язовира...
Pocky
Мнения: 68
Регистриран на: Пон Юни 25, 2007 18:46
Местоположение: река Дунав

Re: Въдица за Дунав?

Мнение от Pocky »

martineti написа:Аз на Дунав Ловя с едни по евтини тики ,но от търговците в Плевен знам ,че всичко живо купува от тези за Дунав
http://www.riboco.com/index.php?mod=pro ... lick&page=" onclick="window.open(this.href);return false;Риболовна-макара-Line-Winder-EU
вземай смело от този модел над 4000, няма да съжаляваш!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”