Пръчка и макара

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
zariben
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 11:20
Местоположение: Габрово
получил Браво: 1 път

Пръчка и макара

Мнение от zariben »

Значи язовирите които посещавам предимно са три:Копринка,Жребчево и Ал.Стамболийски.Мога да кажа че съм фен предимно на плувкарския риболов.Обичам да ловя с директен телескоп.Тръпката на дърпането на малки риби е голяма и това ме устройва.Почивам си и се забавлявам.Но има дни в които има вятър или пък по други причини не може да се лови на плувка ,та реших да си закупя 2 пръчки с 2 макарички за дъно.Като съм бил на тези язовири,хората покрай мен ловят предимно каракуди 200-800 гр. и тук таме някой шаран.Идеята ми е че не търся много професионални пръчки и макари.Няма да вадя големи риби. :) Все пак не искам да си купя някоя гьостерица дето става само за брулене на орехи.Бюджета които съм отделил за пръчка+ макара е 200лв.Та въпроса ми е ще мога ли за 400 лева да си взема 2 пръчки и 2 макарички?За сега съм си харесал ето тази макаричка: http://www.nasluka-shop.com/%D0%BC%D0%B ... aster-5000" onclick="window.open(this.href);return false;
zariben
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Юни 10, 2013 11:20
Местоположение: Габрово
получил Браво: 1 път

Re: Пръчка и макара

Мнение от zariben »

Забравих да спомена.Иска ми се пръчките да са около 4.2-4.5 м. с цел по-далечно замятане.
Аватар
Anton Tonev
Мнения: 49
Регистриран на: Пет Фев 18, 2011 10:39
Местоположение: На Гьола
получил Браво: 2 пъти

Re: Пръчка и макара

Мнение от Anton Tonev »

FL Tournament
Има ги и на три части/3.9м/, и на две/3.6/
За макарите-както го описваш ще мяташ от ръка, и няма да търсиш трофейни риби.Макара размер 4000-5000 ще ти свърши работа
ПП-Потърси-Sapuna, от другите два форума.Той, ще ти даде инфо за цени, и най вече-няма да те подведе, или да те набута излишно с нещо което няма да ти върши работа.
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”