Съвет за оборудване

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
Devforce
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Апр 30, 2014 0:16

Съвет за оборудване

Мнение от Devforce »

Здравейте, колеги!
Първо искам да се извиня за темата, тъй като разгледах има доста подобни, но малко или много линковете към макари и пръти са невалидни или изчерпани. Другото, което е, никоя не отговаря точно на моите изисквания. Та по темата. Поради стечения на обстоятелствата независещи от мен се налага да се преоборудвам със въдици за риболов на тежко. До сега използваните от мен бяха накратко казано сбирщайн, кой от къде какво даде и т.н, но макар и сбирщайн сега съм лишен от правото да ги използвам. Решил съм сега да се оборудвам с нещо по-добро и по тясно специализирано за риболов на тежко. Ако може да ми помогнете с избора на пръти и макари. Изискванията ми са преден аванс, капацитет на шпулата около 200 метра 0.30 мм., пръта да е поне 3 метра (за мен лично най-добрата дължина), може и да греша, вие ще кажете, с каква акция да е. Бюджета, който мога да отделя е около 100 лева за прът и макара. Надявам се, че може да се намери нещо читаво за тези пари. Ще ловя предимно на язовири, няма да конкретизирам риболов на шаран, по принцип ще ловя на тежко, пък каквото се хване :). Благодаря предварително!


Поздрави!
Митко Кирилов
Мнения: 34
Регистриран на: Нед Май 20, 2007 11:42
Местоположение: Варна
получил Браво: 3 пъти

Re: Съвет за оборудване

Мнение от Митко Кирилов »

Здравей, колега!
Много колеги ще ти дадат препоръки :) , които са верни, но може и да те объркат! :lol: Най-добре е да установиш контакт с колегата Сапуна.Той може да ти даде съвет и окаже помощ :!: , да ти предложи и подходящо оборудване съобразно наличния бюджет. :fish2: Това от личен опит.Не само аз, но и други съфорумци са ползвали неговата помощ и са останали доволни! :tup:
Ще си спестиш време и....пари!
Нещата не са такива, каквито изглеждат!
Devforce
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Апр 30, 2014 0:16

Re: Съвет за оборудване

Мнение от Devforce »

Благодаря колега!
Само да те попитам, как и къде мога да се свържа с въпросният човек, защото търсих из потребителите на форума и не намерих човек с име "Сапуна".
Благодаря!

Поздрави!
Аватар
кирил великий
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 14:01
дал Браво: 3 пъти

Re: Съвет за оборудване

Мнение от кирил великий »

http://www.nariba.com/forum/memberlist. ... ile&u=2388

Модератор е в друг форум и едни от най-интересните теми и мнения в риболова на тежко са негови. Трябва да се регистрираш в него форум. После намираш потребител sapuna - натискаш в кутийката ЛС (лично съобщение) и му споделяш. (Извинявам се, че препращам колегата към друг форум, но искам да му помогна. Надявам се, че не нарушавам правилата.)
"Всяка грешка има свои име и фамилия."
Devforce
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Апр 30, 2014 0:16

Re: Съвет за оборудване

Мнение от Devforce »

Колеги, да не правя нова тема, продължавам тази!
Ако може колеги с опит да ми споделят мнение, не мога да реша дали кутия да си взема или сак за рибарски принадлежности. Гледах в едни английски сайтове има раница със столче прикрепено към нея на доста добра цена. Идеята ми е да бъда максимално мобилен да мога да се придвижвам лесно, защото мразя разхвърляните неща. Даже мисля да си взема и чанта за въдиците, която побира 3 или 4 въдици с макарите. Съвет и мнения ми трябва, какво точно да търся и закупя да бъда максимално мобилен. Идеята за сега ми е:
1. Сак или раница със рибарско столче, за рибарските принадлежности.
2. Калъф за въдиците!
3. Малка чантичка за захранки и дипове и топчета.
4. Род под, доколкото знам той си върви със чанта.
5. За разбъркване на захранката мисля, че бях гледал в един сайт има като легени само, че от найлон или някакъв плат водонепромукаем, имам предвид, нещо, което да го сгъна и прибера в сака и когато се наложи захранка да го използвам.
Благодаря Ви много за мненията, съветите и предложенията!

Поздрави!


П.С. Както казах в първата си тема, не съм съвсем новобранец, но се налага да си купя цялото оборудване от нулата, като започнем от въдици, макари, до рибарски принадлежности. За съжаление, това което използвах до сега, няма как да го използвам повече. Уж беше общо, а в един момент не е. Така, че сега съм решил да си взема всичко и да не се съобразявам повече с никого.


Поздрави!
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”