Монтаж Хеликоптер

Тежки въдици, тежки риби, кепове, канджи ... и най-важното големи ЕМОЦИИ!
Форум за почитателите на далечните замятания и трофейните екземпляри.
nachinaesht
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Авг 01, 2013 13:17
Риболов: pluvka i duno

Монтаж Хеликоптер

Мнение от nachinaesht »

Здравейте, не съм сигурен дали темата е точно за тук, но ще пробвам... Искам да си сменя монтажа с нов и този ми е хванал окото, та да питам имате ли наблюдения дали е здрав и хубав.Гоним тази идея:
p_1118_1_1.jpg
p_1118_1_1.jpg (38.02 KiB) Преглеждано 5504 пъти
точно този комплект си харесах в магазина но се чудя две неща - дали ще е по-добре вирбелите да са с халкички и дали е нужен противоуплитащ конус на повода или няма смисъл?Също така някъде бях чел че този монтаж при по-големи дълбочини е склонен към оплитане...някой да има мнения за това?
ПП: един продавач се опита да ме убеди че косъма не можело да го направя с флорокарбон понеже бил като тел и рибата изобщо нямало да клъвне като не се движи свободно повода, а аз съм виждал такива по филмите и казват че се вижда само кука и стръв и като не вижда конец налапва по-добре...дайте съвет дали ще стане с флоро, някой пробвал ли е? Като цяло е дебел 0,22 и не ми се струва толкова твърдо, но чакам вашите мнения!
nasko831
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 22:36
Местоположение: plovdiv
дал Браво: 69 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от nasko831 »

Това е монтаж, с който се постигат една идея по големи дистанции. Рибите обаче се засичат по трудно, има повече гелета, може би защото тежестта е пред повода. Аз бих го ползвал, само ако не мога да достигна петното си с bolt rig или inlain монтаж.
nachinaesht
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Авг 01, 2013 13:17
Риболов: pluvka i duno

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от nachinaesht »

Мерси колега за бързият отговор, наясно съм с недостатъците му...то идеален монтаж няма, всеки си има някакви недостатъци, но мен ме интересува повече малките детайли по монтажа за които питам, на кратко:
-някой ползвал ли ги е( интересува ме дали е достатъчно здрав с тия работи над оловото за да му се има доверие?)
-вярно ли е че при по-големи дълбочини се усуква повода около основната линия, въпреки свободното въртене на повода?
-по-добре ли ще е вирбела да е с халка?
-трябва ли му противоуплитащ конус на повода?
-ще стане ли добре косъма ако го вържа с флорокарбон (дебел 0,22)?
за сега само тези 5 момента ме напрягат леко... :D
nasko831
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 22:36
Местоположение: plovdiv
дал Браво: 69 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от nasko831 »

nachinaesht написа:Мерси колега за бързият отговор, наясно съм с недостатъците му...то идеален монтаж няма, всеки си има някакви недостатъци, но мен ме интересува повече малките детайли по монтажа за които питам, на кратко:
-някой ползвал ли ги е( интересува ме дали е достатъчно здрав с тия работи над оловото за да му се има доверие?)
-вярно ли е че при по-големи дълбочини се усуква повода около основната линия, въпреки свободното въртене на повода?
-по-добре ли ще е вирбела да е с халка?
-трябва ли му противоуплитащ конус на повода?
-ще стане ли добре косъма ако го вържа с флорокарбон (дебел 0,22)?
за сега само тези 5 момента ме напрягат леко... :D

- На тези фирми които съм ползвал не съм имал проблеми със здравината.
- Усукването зависи и до голяма степен от тебе. Аз процедирам така: ако искам монтажът ми да е вътре в захраненото петно, хвърлям след него и преди да падне монтажът във водата спирам линията с ръка. Следователно ако искам стръвта да ми е преди петното, хвърлям в самото петно, задържам и монтажът пропада надолу и към мен и някъде преди петното (не знам как точно да ти го обясня за да си го представиш) Така се изпъва и няма такава вероятност за оплитане. Така процедирам със всеки един монтаж.
- Аз също ползвам вирбел с халка и гумените стопери, които са преди и след вирбелане ги слагам плътно за да може поводът да се движи свободно около основното влакно. Примерно поставям ги на около 2, 3 см едно от друго.
- Ако ползваш флуорокарбон връзвай го директно за вирбела, ако имаш пва пяна слагай на куката и газ. Мисля че нямаш нужда от конус. Но...това според мен само ако си с по дебел флуорокарбон. 0.22 е прекалено тънко за шарани. Това би ти създало проблем. Аз ползвам 0.35, дори в последно време 0.40мм.
- Какво имаш предвид "да вържа косъм с флуорокарбон"? Има много добри монтажи от фб, но само косъм от флуоро нещо не ми се връзва... Аз лично много харесвам д рига на Дани Феърбъс.
nachinaesht
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Авг 01, 2013 13:17
Риболов: pluvka i duno

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от nachinaesht »

мерси отново колега, единственото което се чудя е какви проблеми може да ми създаде по-тънък фк? този който ползвам го дават че издържа 6 кила и отгоре, а аз не ходя за трофейни риби и с 6 кила издръжливост като сметнеш че можеш да изкараш поне 10кг риба, ако знаеш как да я умориш, мисля че няма нужда от по-дебел фк. иначе основното ми влакно и на мен е 0,40, но откакто взех да ползвам по-фин повод имам повече пипания. би ли уточнил какво може да ми пречи по-тънкия фк, освен че може да се скъса по-лесно (с което аз нямам проблем, както ти казах)?
а за това което ме питаше какво имам предвид за косъм от фк - имах предвид цял повод с кука и от нея обикновен косъм, както се прави попринцип най-простия косъм само че да е вместо конец - флорокарбон. виждал съм че го правят така и казват че става супер невидим за шарана... но този в магазина ми разправя че никой шаран нямало да клъвне на такъв повод щото флорото седяло като тел и било неестествено във водата и...дрън дрън. дали има нещо вярно или да го правя както съм си го наумил и да не го слушам тоя?
за нещо такова става въпрос, и аз мисля да сложа шлаух защото ползвам куки сенсей 204-та серия, ако ги знаеш и е по-дълго стеблото:
028892004.jpg
028892004.jpg (114.24 KiB) Преглеждано 5434 пъти
nasko831
Мнения: 88
Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 22:36
Местоположение: plovdiv
дал Браво: 69 пъти
получил Браво: 9 пъти

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от nasko831 »

Слагай смело . В крайна сметка с каквото имаме с това ловим. Винаги можеш да си вземеш и по дебел фк. Щом не търсиш едри риби трябва да ти свърши работа.
nachinaesht
Мнения: 9
Регистриран на: Чет Авг 01, 2013 13:17
Риболов: pluvka i duno

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от nachinaesht »

ии нищо не му пречи самия косъм да си е от флоро, нали?
димитър1
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Юли 10, 2011 16:48
Риболов: шаран

Re: Монтаж Хеликоптер

Мнение от димитър1 »

Здравей !
Здравината на монтажа зависи от повода ,куката ,вирбел и лидкора ,монтажа е здрав само когато е направен с точните матереали , аз бих те посъветвал да слагаш противооплиташ конус защо : самото наименувание казва защо , косъм от флуорокарбон ....... продавача правилно те е убеждавал ,косъма трябва да е повратлив , това са основните правила при построяването на един монтаж.
Успех :tup:
Публикувай отговор

Обратно към “Риболов на тежко”