Pontoon21 - Trait и TB Trait

Безплатна зона за анонси от фирмите вносителки на риболовни такъми в България.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от patter »

Леката кавалерия и тежката артилерия вече са тук!

Вижте тази статия. Тя е написана от Алексей Вьюнов - една жива легенда сред руските спинингисти. Той е и човекът, който ги е конструирал.

Pontoon21 Trait
Изображение

Pontoon21 TB Trait
Изображение
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
dido ov4arica
Мнения: 782
Регистриран на: Сря Авг 28, 2013 7:22
Риболов: troling i spining
Местоположение: Стара Загора
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 8 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от dido ov4arica »

Трепач
Капацитето каза: Платен гьол ; Надуваема кукла и Електронна цигара - ЗАЕБИ
niki71
Мнения: 256
Регистриран на: Чет Окт 27, 2011 13:17
дал Браво: 27 пъти
получил Браво: 53 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от niki71 »

Хубави като всичко на Pontoon21 . А в София има ли ги ?
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от Владимир »

http://m.youtube.com/watch?v=70vcAOf3E7w" onclick="window.open(this.href);return false;
В този филм са застъпени въпросните блесни.
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от patter »

Има ги на един куриер разстояние от София :-)
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
VDP
Мнения: 517
Регистриран на: Пет Дек 05, 2008 12:01
Местоположение: София
дал Браво: 691 пъти
получил Браво: 15 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от VDP »

Получих си блесните, страхотно изглеждат! :tup:
Като ги сефтосам, ще споделя отзиви.
Спининг клуб "Софийско кап0чино"
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от quietriot »

аз очаквам моите от вносителя , на един куриер разстояние били казват някои :tup: :mrgreen:
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от mitioto »

И моите блесни са при мен. Сега ще ги тествам и после ще драсна как се държат на вода. Взех си няколко № 00.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от quietriot »

Петре вкарай от големите модели моля те , сега имам една кутия блесни за пъстърва която почти не ловя :). нещо да отговаря поне на №2 на мепс както бяха предишната серия, малките и големите , любими са ми , на една медна за един час на Копринка имам , бяла , щука и 10 костура. :tup: иначе изпълнението както винаги е супер.
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от mitioto »

Ехааа, честно казано аз съм много приятно изненадан от новите блесни Trait и TB Trait. Не че не го очаквах, но просто надхвърлиха очакванията ми! Както казах взех блесни с номера 00.

Страхотен кастинг. Това блесне, особено TB модела лети със страшна сила. Без проблем можеш да облавяш места от много по-далече, доколкото ти позволява терена разбира се. Развърта се без проблем и не прави номера. Силата им определено е в бързеите и в течение, особено на TB модела. С тая блесничка успях да обловя по-дълбок и мощен бързей, който е немислимо да го обловиш с подобна по размер друга блесна. Мепс Аглия Лонг, просто ми се качваше веднага горе на повърхността, колкото и да си коригирах ъгъла на замятане с опити да я водя едновременно напряко и по течението с връх във водата. По-големи размери блесни въобще не бяха удостоявани с внимание. Много са ценни качествата за техните размери. За час и нещо успях да предизвикам 4 подгонвания на дребни пъстърви. Лошото е че само прогонваха примамката и я бутаха. Нарочно освен тях използвах и други блесни. Само на една ръчно правена, подарък ми от Калата, предизвиках подгонване от една пъстърва, всички останали бяха на тези. Воблери и силикони не ползвах, защото бях тръгнал на тест с блесни.

Общо взето не виждам в момента аналог на тези Понтуни на нашия пазар. Препоръчвам номерацията 00 на хората практикуващи риболов на пъстърва и клен. Това със сигурност требе да го има всеки в кутията, защото ситуациите в които изпадаме на водата много често изискват точно такъв тип блесна.

Дано съм бил полезен, особено на колебаещите се!

Бравос на вносителя! Аз лично съм много доволен!
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от Leo »

Аз пък съм неприятно изненадан :? От размерите!
И въртележките и клатушките са много хубави.Обаче в малките размери не ми вършат работа.А ги има в идеални грамажи от порядъка на 16-18-20-25 грама.
Не може ли да се направи нещо по въпроса :roll:
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от patter »

Leo, със сигурност ще има и от по-големите размери. По всяка вероятност ще се появят малко преди края на забраната.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от Leo »

patter написа:Leo, със сигурност ще има и от по-големите размери. По всяка вероятност ще се появят малко преди края на забраната.
Жив и здрав да си!А и срока ме устройва.Имам известни подозрения за блесните на Pontoon :) Положителни разбира се!Искам да пробвам няколко и да ги потвърдя :)
Нещо напоследък се разболях на тема примамки:)
Ще превърна всяка скумрия,която стигне до Никопол в примамка :D

Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Аватар
mitioto
Вносител
Мнения: 3109
Регистриран на: Чет Юли 05, 2007 13:40
дал Браво: 111 пъти
получил Браво: 21 пъти
Обратна връзка:

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от mitioto »

Макар, че ползвам пъстървовите модели, смея да твърдя и че по йедрите ще са на същото ниво! Четох одеве и какво търсиш за распери, така че мисля, че тия ще ти дойдат дюшаш :D
Аватар
Leo
Мнения: 2347
Регистриран на: Чет Яну 25, 2007 15:14
Местоположение: НИКОПОЛ-тъжно градче с весели жени
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 202 пъти

Re: Pontoon21 - Trait и TB Trait

Мнение от Leo »

patter написа:Leo, със сигурност ще има и от по-големите размери. По всяка вероятност ще се появят малко преди края на забраната.
Здравей колега!
Тия блесни ми нарушиха съня :) Още по-лошо,и половия живот :D
Колкото повече ги гледам,толкова повече ми се иска да ги имам :wink: Разбира се не само заради фетиша,а подозирам,че ще запълнят една празнина,която се отвори след като прецакаха Мапсо Есла!Направиха я пълно дърво като промениха листото от Swing type на Willow Leaf и увеличиха дебелината и теглото на листото.
При наличието на толкова много въртележки на пазара,подобни терзания може да се сторят на някого излишни.Но не са!Защото повечето блесни работят идеално,но само в определени условия.Искам блесна,която да ползвам и за проучвателна и за основна.Да правя стотици замятания,докато проучвам терена и търся рибите,без да имам усещането,че вадя работещ вентилатор.Да работи добре в абсолютно стоящи води и много бавна проводка,но и в мощни течения и обиране като за световно.Да мога да я извадя бързо,когато се налага да заметна на точно определено място,при това без да ме дърпа към водата и без да спира да работи.Да е с оптимално съотношение размер тегло и да е далекобойна.Да не увисва и залепя като я вкарам от силна струя в спокойна вода.Да я гълтат риби по 500 гр,но и по 5-6 килограма.
Бе не е лесно с нашите изисквания :)



Имам известни теоретични подозрения,че блесните на Pontoon21 са решение на тия ми проблеми!Но трябва да ги пробваме.
Изработката и разцветките изглеждат супер.А клатушките са умопомрачаващи!
Не ми се мисли какво ще стане ако ги прекарам през места дето никога не е прекарвана блесна.Освен от мен разбира се :)
Малко са скъпички,но пък увеличиха пенсията на майка ми :)
Таааааа........ще дойдат ли колега и кога?Да спя ли спокойно?Искам и малко секс да правя :)

Поздрави
" гениалността ме преследва по петите, но аз съм по-бърз.."-Мунчо

Гениалните неща били прости.Ми аз трябва да съм голям гений,щото съм много прост
Публикувай отговор

Обратно към “Такъми Нюз”