Най-актуалното за море от БЕНТ ФИШИНГ

Безплатна зона за анонси от фирмите вносителки на риболовни такъми в България.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Най-актуалното за море от БЕНТ ФИШИНГ

Мнение от fori »

BENT FISHING написа: Всъщност наистина донякъде зависи от устройството, но най-вече от скоростта на нета! При нас няма проблем.
Константно дразнещо бавен ви е хостинга. През всички доставчици, през които съм отварял сайта ви. Съдейки по поведението му, хостинг провайдера или има проблем с disk IO операциите за базата данни, или с процесорното време. Личи си че графичните файлове се зареждат бързо, но заявките в базата, от които се определя какво ще се покаже на даденият page вървят със скоростта на окуцяла костенурка.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Най-актуалното за море от БЕНТ ФИШИНГ

Мнение от a5sh0l3 »

BENT FISHING написа:
a5sh0l3 написа:При мен няма проблем с отварянето на сайта :)

По-скоро има проблем с силно завишените цени... Някой стоки са поскъпнали драстично в последния месец...
Колега, това е нормално, виж Долара колко скочи! Или викаш разликата трябва да е за сметка на вносителите?!
Разликата на кое колега? На Наличната стока в България ли? Или сте продали и заредили на ново целия склад/магазин изцяло от началото на годината? Що ли ми се струва невероятно?

Една груба и елементарна сметка която може всеки да си направи и се надявам да ви накара да се позамислите... И не само вас!

От 01.01.2015 до 23.03.2015г Долара(тази проспловута и спекулативна валутна единица) варира с около 15тина стотинки 1,65-1,70 до към 1,75-1,80(изключвам 5те дни в които е достигнал пик от 1.85(пренебрежително малко за период от 3 месеца, нали?)) -> Справка БНБ

Да вземем за пример една въдица с цена от около 200$ дали разликата и е 30лв(200*0.15) или е 50лв както е разликата във Вашия "ценоразпис"? Или и вие работите по сметката 2х2 е 6?

Същото е положението ис JPY поскъпване от сорта на 0.15-0.20лв

Друг е въпроса, колко от стоката се купува в Долари?

И за да съм кристлано ясен в посланието си искам да Ви споделя най-откровено, че нямам изобщо за цел да се заяждам или да Ви злепоставям, но ще Ви споделя "право в очите" едно мнение което витае из "риболовното общество" в София - Безумно и неоправдано скъпи сте!

И като заключение ще кажа следното:

Имате страхотен магазин, представители сте на страхотни марки и внасяте доста добри неща, просто трябва и малко по-адекватно да се отнесете към пазара и "изсмукания" във всяко едно отношение джоб на Българина.

Поздрави!
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Най-актуалното за море от БЕНТ ФИШИНГ

Мнение от Хариус »

a5sh0l3 написа:....
Аз като един дългогодишен служител във фирмата, ще си позволя да кажа някои неща!
Ще говоря с факти! Цената на най-продавания спининг на пазара не е мръднала, а именно EXCEED S2 :idea: За това... нещо.... не се чува приказка :roll: НО вероятно ако скочи, ще се разбере и на Марс?!
Продължаваме нататък. Цената на Шинджин Нео е мръднала с 10 процента, колкото май е и поскъпването на клетото доларче?! Цената на Шукан Нео по същия начин. И от двете серии вече има нововнесени неща и то доволно. Много други цени мръднаха къде нагоре, къде надолу. Е и??? Така е навсякъде. Който не му харесва, купува каквото и от където прецени - толкова е просто!
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Най-актуалното за море от БЕНТ ФИШИНГ

Мнение от a5sh0l3 »

Хариус написа:
a5sh0l3 написа:....
Аз като един дългогодишен служител във фирмата, ще си позволя да кажа някои неща!
Ще говоря с факти!
Цената на Шинджин Нео е мръднала с 10 процента, колкото май е и поскъпването на клетото доларче?! Който не му харесва, купува каквото и от където прецени - толкова е просто!
Хора, мойте уважения... ама как боравите с вашите калкулатори не знам! Науката мълчи за това явление!

Елементарна аритметика:
Долара е поскъпнал с около 10% - евала, сметнали сте го правилно.

Понеже взехте за пример Шинджин Нео, та и аз ще се спра на същия модел - една конретна дължина в началото на годината струваше 317лв, към момента е 365лв - аджеба, как го сметнахте, че е 10% увеличение??? Как и да го смятам, все на 15+% отива.

Ще ме извинявате, ама явно моето няколко месечно Citizen-че е още невръстно калкулаторче и не може да смята такива сложни аритметики като вашите.

Мен повече ме изумява другия факт:
Продуктите, които вие внасяте/продавате при Вас като Вносители са по-скъпи от колкото при ваши "дистрибутори". Сигурно ще се досетите защо сложих кавичките ;)

Пак уточнявам, не се заяждам и не искам да злепоставям никой!
Занимавам се с търговия от около 10тина години и определено не ги разбирам така нещата за това и пиша и продължавам да се удивлявам!

Но както казахте, всеки сам избира от къде да пазарува... все пак живеем в страната на абсурдите...

Поздрави!
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Най-актуалното за море от БЕНТ ФИШИНГ

Мнение от Хариус »

a5sh0l3 написа: Ще ме извинявате, ама явно моето няколко месечно Citizen-че е още невръстно калкулаторче и не може да смята такива сложни аритметики като вашите.
:D Няма проблем колега ,ти си смятай колкото искаш, а мисля да си ходя за риба без да ми пука кое колко е поскъпнало или поевтиняло :wink: Жив и здрав!
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Най-актуалното за море от БЕНТ ФИШИНГ

Мнение от A.S.H »

@a5sh0l3

Не знам дали помниш, ама в една твоя обява писах, че си е твоя работа на какви пари ще си продаваш макарата, защото един се беше разписал, както и ти сега. Не смяташ ли, че малко не е удобно така да си е твоя работа на какви пари ще продаваш, а да държиш сметка другите как продават? Малко лицемерно ми се струва.

Ако не ти харесва, не купуваш. Ако не им харесва на всички, не купуват и магазинът умира. Ако пък имат клиенти, значи имат място. Проста работа ;)
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Най-актуалното за море от БЕНТ ФИШИНГ

Мнение от a5sh0l3 »

A.S.H написа:@a5sh0l3

Не знам дали помниш, ама в една твоя обява писах, че си е твоя работа на какви пари ще си продаваш макарата, защото един се беше разписал, както и ти сега. Не смяташ ли, че малко не е удобно така да си е твоя работа на какви пари ще продаваш, а да държиш сметка другите как продават? Малко лицемерно ми се струва.

Ако не ти харесва, не купуваш. Ако не им харесва на всички, не купуват и магазинът умира. Ако пък имат клиенти, значи имат място. Проста работа ;)
Колега A.S.H,
Едно е да говориш с факти и точни сметки, друго е просто да хвърляш от въздуха някакви неоправдани цифри, както правеше колегата и след това бе оборен от неговия приятел който реално е закупил макарите.

А отделно, не смятам, че изобщо е правилно да сравняваш продажбата на един конкретен продукт 2ра употреба с цяла търговска политика на фирма :)
Хариус написа: :D Няма проблем колега ,ти си смятай колкото искаш, а мисля да си ходя за риба без да ми пука кое колко е поскъпнало или поевтиняло :wink: Жив и здрав!
:tup:
Правилно и коректно отношение от търговец.
Наслука ;)
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
A.S.H
Мнения: 1022
Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 13:53
Местоположение: Русе
дал Браво: 24 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Най-актуалното за море от БЕНТ ФИШИНГ

Мнение от A.S.H »

A.S.H написа:...Ако не ти харесва, не купуваш. Ако не им харесва на всички, не купуват и магазинът умира. Ако пък имат клиенти, значи имат място. Проста работа ;)
Цитирам го, за да го прочетеш пак и да го разбереш. Политиката им е такава, каквато искат да им е и ако не ни харесва, не купуваме! Ценообразуването си е тяхна работа, както и откъде ще пазаруваме ние. Не знам каква е тази амбиция да очерниш някого. Може да са решили покрай цената на новия внос да повишат и цената на стария - тяхна работа си е! Купуваш от друго място или друг, алтернативен продукт. Ако пък много искаш нещо от тях, преглъщаш цената и продължаваш напред, защото всеки си угажда понякога и не е нужно да се превръща във форумна драма ;)
FISHAHOLIC!

Fishseeker... here fishy, fishy!

Feed your soul, release the fish!
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Най-актуалното за море от БЕНТ ФИШИНГ

Мнение от a5sh0l3 »

И за да не съм само с негативни коментари, ето и нещо положително:

Браво на Бент Фишинг за инициативата - 25% Великденска отстъпка на всичко!

Съвет: оповестето го другия път за да се възползват повече колеги.

Браво още веднъж!
Поздрави!
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Публикувай отговор

Обратно към “Такъми Нюз”