Unitika Japan - богата гама плетени и монофилни влакна

Безплатна зона за анонси от фирмите вносителки на риболовни такъми в България.
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Unitika Japan - богата гама плетени и монофилни влакна

Мнение от taner »

С удоволствие представям нова марка плетени влакна, като едно по едно ще разгледаме особеностите им.

UNITIKA

Изображение

Един от първите производители на плетени влакна в Япония, с изключително дълга история. Цялата продукция се произвежда в Япония от UNITIKA. Обещавам с течение на времето подробно да представим всеки модел, който съм сметнал за подходящ в нашите условия.

Във връзка с текущия сезон и лайт риболова нека първо погледнем Unitika Eging Super PE III - 4 нишково решение.
* PD - prevent discoloration технология, запазва цвета на влакното по-дълго;
* плуващо
* оцветено на всеки десет метра, три цвата, които се повтарят, с маркировка на всеки 5 метра;
* относително тегло 0.98;

Изображение


Няма да говоря от моя гледна точка, а ще Ви предложа опита на колега, който е ползвал влакното и е казал няколко думи във връзка с употребата му, вярвам, че доста от вас познават Петър Лаков.
Прочетете повече тук: http://fishingzone.bg/blog-article/24/p ... itika.html


По долу можете да разгледате цялата гама на снимката, размерите са от 0,4 до 1,0 като има и междинен 0,7.
А цените на страницата ни: http://fishingzone.bg/product/1025/unit ... 150-m.html
...
unitika all.JPG
unitika all.JPG (233.78 KiB) Преглеждано 3175 пъти
unitika eging pe III back.JPG
unitika eging pe III back.JPG (125.02 KiB) Преглеждано 3175 пъти
d.d
Мнения: 125
Регистриран на: Сря Окт 21, 2015 22:06
дал Браво: 72 пъти
получил Браво: 28 пъти

Re: Unitika Japan - богата гама плетени и монофилни влакна

Мнение от d.d »

Това "Eging" в името как точно се разбира?
Прочетох и споделеното от колегата с пъстървите и се изненадах от задаволството му относно оцветяването. При примамаки от 2 гр. все си мислех, че информацията относно постигнатата дистанция си е интересна до сантиметър. Ма щом казва, че и така е добре нямам причини да не му вярвам.
Сега като се замисля, и на мен преди време ми продадоха едно де то така пишеше, ама ми го препоръчаха за въдичката за калмари. И до днес там си стои и навярно съм се прекарал, щото не е плуващо. Има ли някакъв начин да го накарам да стане плуващо и да го ползвам като това или да си взема ново от тия които предлагате?
taner
Вносител
Мнения: 815
Регистриран на: Сря Ное 30, 2005 18:35
дал Браво: 1 път
получил Браво: 91 пъти

Re: Unitika Japan - богата гама плетени и монофилни влакна

Мнение от taner »

d.d написа:Това "Eging" в името как точно се разбира?
Прочетох и споделеното от колегата с пъстървите и се изненадах от задаволството му относно оцветяването. При примамаки от 2 гр. все си мислех, че информацията относно постигнатата дистанция си е интересна до сантиметър. Ма щом казва, че и така е добре нямам причини да не му вярвам.
Сега като се замисля, и на мен преди време ми продадоха едно де то така пишеше, ама ми го препоръчаха за въдичката за калмари. И до днес там си стои и навярно съм се прекарал, щото не е плуващо. Има ли някакъв начин да го накарам да стане плуващо и да го ползвам като това или да си взема ново от тия които предлагате?
По отношение на дистанцията, Петър Лаков предполагам на око е преценил, но може и него лично да запиташ, само не му помня ника във форума. И само да добавя, че той говори за размер 0,4 PE.

Във връзка с това, че едното е плуващо, а друго потъващо - има различни влакна с различни характеристики. Конкретното, което предлагаме е плуващо, въпрос на специфични нужди и лични предпочитания.

Поздрави!
Аватар
PAMPASA
Мнения: 1704
Регистриран на: Сря Яну 17, 2007 23:04
Местоположение: София
дал Браво: 181 пъти
получил Браво: 165 пъти

Re: Unitika Japan - богата гама плетени и монофилни влакна

Мнение от PAMPASA »

taner написа: По отношение на дистанцията, Петър Лаков предполагам на око е преценил, но може и него лично да запиташ, само не му помня ника във форума. И само да добавя, че той говори за размер 0,4 PE.

Във връзка с това, че едното е плуващо, а друго потъващо - има различни влакна с различни характеристики. Конкретното, което предлагаме е плуващо, въпрос на специфични нужди и лични предпочитания.

Поздрави!
Това му е ника на Пепи

http://forum.fishing-mania.com/memberli ... ile&u=1483

:tup:
Един ден ,ще накарам България да се гордее с мен......
Публикувай отговор

Обратно към “Такъми Нюз”