Джъркфест 2011 - II

Публикувай отговор
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от patter »

Говорих с Красен - човека с къщата за гости. Каза, че има механа, външно барбекю и т.н, които могат да се ползват. Като цена за наемане на цялата къща и дали е свободна ще ми каже по-късно днес.

Ако наемем цялата къща ще излезне по-малко от 18 лева на легло, а ще имаме удобствата да направим добра маса вечерта :-) През деня на полянката лека тренировка с бири а вечерта хубава маса със салати, ракии и каквото джърк покаже :-) Все пак ако се съберем повече от 20 човека за преспиването ще е кофти - няма да има легла за всички (за софрата все ще се наредим)
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от stoev »

Струва ми се точно от тази полянка си пуснах за първи път лодката на вода.
Изображение
Обходих и плиткото и дълбокото от другата страна на моста до скалите..
Изображение
Беше яко жега, някъде края на юли началото на август преди две години. Нищо не хванах и имам да им се реванширам на щуките там, но и втория хепънинг на формата ще пропусна :( Идваше ми се много, но остава да се надявам за есенния фест желанието ми и възможностите да се срещнат.
Поздрави и да си изкарате още по..

п.с. Петьо, честити имен ден. Гордо и със здраве да си носиш името.
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от quietriot »

Може и да го посетим това мероприятие :wink:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от maranzika »

stoev написа:Струва ми се точно от тази полянка си пуснах за първи път лодката на вода.
Изображение
Точно то е. :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от quietriot »

Абе някой ще донесе ли джъркове щото аз нямам, аз ще донеса торта като джърк :wink:
patter
Вносител
Мнения: 1116
Регистриран на: Нед Сеп 24, 2006 12:58
получил Браво: 76 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от patter »

Васе,

аз ще донеса за проби. А и ти имаш подобия на джъркове - утре ще ти ги донесе куриера.
Кой'т оди фаща, кой'т не оди не фаща ...

Сухо дупе риба не релийзва!

Facebook tackle
Аватар
Милен
Мнения: 1982
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:08
Местоположение: София

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от Милен »

Може и ние да дойдем на палатка. Може ли и има ли смисъл да се пуска плаващо средство?
Стари Видри
http://www.starividri.org

БЪКАРИ -
БЪлгарски КАяк РИбари!

Каяк RTM-Ocean Duo-Sun
Аватар
Ivan VP
Търговец
Мнения: 5297
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 18:32
Местоположение: БГ
получил Браво: 4 пъти
Обратна връзка:

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от Ivan VP »

patter написа: Ванка, няма да се разсърдим ако донесеш някой друг спортекс с тематична насоченост :-)
Пепи, няма да е трудно! В дисагята, за лучец, хлебец и некой нов хармаган ще се изнамери обемец. Още повече, че новите модели за джерк са налични вече. Препоръчват се особено за джърк- фестове. :D :D :D
http://www.ivpfishing.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от maranzika »

Милен написа:Може ли и има ли смисъл да се пуска плаващо средство?
Сори,ама в язовира е забранен риболова с лодка където и да е било и с каквато и да е лодка.Питейна зона. :(
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от Д-р Флекс »

maranzika написа:
Милен написа:Може ли и има ли смисъл да се пуска плаващо средство?
Сори,ама в язовира е забранен риболова с лодка където и да е било и с каквато и да е лодка.Питейна зона. :(

Хм. Нали ми писа къде първа-втора страница, че язовира нямал стопанин, бил държавен, тоест, на всички, нямало било какво да се обяснява на когото и да било за нищо, и т.н, и т.пр.? А сега се оказва: не може с лодка, забранени за риболов зони, питейна таквоз, Гео Дундаров с имение... Явно нещо не съм разбрал правилно, моя грешка. :roll:
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от maranzika »

Какво точно не ти е ясно?
Язовирът(водата в него) е на ВИК.Има си забранени за риболов зони.Язовирът е питеен.Забранен е риболовът с лодка,както и нощният риболов.Иска се риболовен билет.Има си имения,както на всеки друг язовир(не виждам това какво общо има със случая).Та ако има други въпроси давайте.Както казах,с информация ще помагам.
Но пак не виждам ЗАЩО трябва да известяваме ИАРА или който и да е от тия измислени държавни институции че ще ходим за риба.Всеки от вас като ходи за риба и звъни преди това на ИАРА? :wink: :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от bai ves »

Кво пилите на кого е язовира, ВИК Йовковци го стопанисва, Горското го пази, ИАРА контролира риболова, като орган. Разрешени са ръкавите, обозначени са със жълти шамандури. От края на шамандурата към чашката сте в нарушение. Яковци, Вълчовци, около моста, Средни Колиби, Шилковци... това са ви патроните. Най добре за палатка е на Ср Колиби, на Вълчовци. На Ср колиби не са толкова много местата и ще ги ошляпате за час. На Вълчовци има добър релеф, един скок през баира и сте на Яковския, от там малко пеш или с кола на моста. Шилковския ръкав ще ви е малък. Има вода и местата са малко.
Вземайте далекобойни примамки, които можете да водите без трудност във водорасли. Считайте, че хубавите риби не могат лесно да се стигнат от ръка, е и късмет си има но така е.... успех и късмет. А и внимавайте с огнйовете, от горското може да ви се карат. Събирайте си фасовете!!!!!!
Аватар
stoev
Мнения: 885
Регистриран на: Чет Сеп 27, 2007 16:44
Риболов: с изкуствени примамки
Местоположение: Варна
дал Браво: 144 пъти
получил Браво: 127 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от stoev »

Това със забраната за лодките как е на практика всъщност? Има ли случаи на изгонени, глобени, бити...и т.нт? Че е забранено и има указателни надписи е ясно.
Аз съм останал с впечатление, че забраната е за лодки с мотор и никой не се впряга ако се влезе само на гребла в зоните разрешени за риболов. Преди да вляза попитах на няколко места (от местните), включително и комплекса където "Видрите" обикновенно се събират - мисля, че беше в Шилковци. Отговора от всякъде беше един и същ "На гребла отвъд шамандурите (извън вододайната зона) може, няма проблем. С мотор дори и електрически не влизай". Шаранджийте си разпъваха въдиците с лодки. Имаше много риболовци тогава а и такива с лодки на гребла също. Цареше мир и разбирателство между всички :)
Бъдете здрави и наслука...
http://starividri.org
Аватар
maranzika
Мнения: 2811
Регистриран на: Чет Сеп 14, 2006 19:44
Местоположение: Монреал(Канада)
дал Браво: 187 пъти
получил Браво: 26 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от maranzika »

stoev написа: Цареше мир и разбирателство между всички :)
На практика е така. :lol: :lol: :lol: Но по принцип дават само да си разпънеш дънните въдици примерно и марш обратно.Иначе си има и изключения,но напоследък взеха доста да се впрягат когато видят някой да си лови от лодката и стават разправии.Стига да те видят де.... :D :D :D
Kentavar :
Ако си мислещ и коректен към заобикалящата среда риболовец, това хоби Спининга ще ти носи невероятно удоволствие и хармония.
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Джъркфест 2011 - II

Мнение от quietriot »

аз отпадам.
Публикувай отговор

Обратно към “Джъркбейт”