Видове джъркове за начало

Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от valeri hinkov »

Кви са тия 10 грама бе?
ДЖЪРК ПОД 50 ГРАМА Е УЛТРАЛАЙТ!!!
Идеята на под-форума е за големите и тежки примамки за щука!
А не за пъстървови дреболийки!
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от rangel_bac »

Да не са пък сантиметри :roll:
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1371 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от Д-р Флекс »

valeri hinkov написа:Идеята на под-форума е за големите и тежки примамки за щука!


И затова само вашата сектица списва в него ... :D
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от Plat1ka »

Колеги случайно попаднах на една много интересна примамка. Някакъв джърк ще да е :) Много ме хареса видът и и цветовете. Даже ще си рисувам един подобен.

Някой пробвал ли ги е.

Изображение
juniur86
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2014 11:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 1 път

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от juniur86 »

Имам един въпрос, не е много за темата но не виждам смисъл да отварям нова за това .... Виждам че доста колеги ловите аз също с повод флуорокарбон всеки си има мнение за дължината. Та въпроса ми е имали ли сте удар на щука с примамка която е попаднала на 100% в устата така че да може да третира влакното със зъбки ... И какво се случва тогава? Късания или не ? Питането ми е защото ползвам флуоро 0.40 и имам опасенията че мога да загубя някоя примамка от по сериозна щука ( от прегризване )
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от Д.Граховски »

Сложи 1 мм и мисля че няма да имаш проблем
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
juniur86
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2014 11:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 1 път

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от juniur86 »

Идейно е .... аз си мислех да сложа направо метровка стомана AIII ф10 .... със сигурност няма да имам проблем ( МИСЛЯ )
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от Plat1ka »

Колега ако беше погледнал в спининговия раздел щеше да видиш тема с поне 30 страници за флуорокарбона.

Щуката може да ти глътне Джърка около 10-12см със все повода така ,че флуорото няма да те спаси ако попадне на кофти място. Имал съм рязане директно на плетеняка след като е глътнала блесната + 15см. метален повод и прегриза плетеняка над възела. От тогава ловя с минимум 30см здрав и качествен метален повод. Риби доволно излзиат така ,че не мисля да минавам на флуорокарбон отново. А и да ти кажа проблема не е толкова в това дали ще глътне рибата може да атакува джърка от към главата и така да попадне целия повод отново през зъбите и. Имал съм глътнат 10см джърк с главата на пред без да се вижда нищо от него. Рибата беше щука 0.800кг.
juniur86
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Сеп 07, 2014 11:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 1 път

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от juniur86 »

Да точно това ми бе идеята, защото доста хора включително познати ми разправят че ловят дори на тапи с рибки с флуоро и видиш ли щуката не можела да го прегризи ..... Което ми се струва малко налудничево. А относно атаките над 50% от атаките на щуката при Ползването на Клатушки са ми от към възела. Ползвам флуоро само при риболов на кленове, но когато има присъствие на щуки малко ме е шубе, та затова попитах.
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от EDM electronics »

Да питам и аз:
След металния повод поставя ли се флуорокарбон или директно се вързва плетеното въженце на вирбела на металния повод?
С каква акция трябва да бъде спининга за джъркове при дължина 1,8 м?
Каква трябва да бъде макарата и каква дебелина въженцето?

Отскоро ловя с джъркове, по-скоро правя опити, а нищо не хващам, но ползвам стандартния спининг за воблери. Усещам, че трябва по-твърда пръчка, но не знам колко.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от Plat1ka »

Сподели с какви джъркове ловиш? Модел, грамаж големина и тн .. няма как да ти дадем идея за акция без да знаем какво искаш да мяташ с нея..


Джърковете с които аз ловя са до 30г. и пръчка с акция 35г. ми върши работа. Но ако ти мяташ джъркове по 50г въдица като моята няма да ти е полезна.
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от EDM electronics »

За сега ползвам джъркове от 35-95 гр.
Макарата трябва ли обезателно да е мултипликатор?
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от valeri hinkov »

EDM electronics написа:За сега ползвам джъркове от 35-95 гр.
Макарата трябва ли обезателно да е мултипликатор?

Трябва ти пръчка до 100-140 грама!

Мултипликатор задължително!
Бъчва препоръчително.
Никакви флуро -тъпотии и простотии, най-добре титаниев повод 70-100 либри.
Плетеняка, колко по дебел толкова по добре за по далечен кастинг и за по лесно разплитане при евентуални бради.
EDM electronics
Мнения: 385
Регистриран на: Сря Ное 24, 2010 22:35
Риболов: kayak fishing
Местоположение: СЛИВЕН
дал Браво: 78 пъти
получил Браво: 218 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от EDM electronics »

Благодаря за отговора!
По принцип работя с тънко въженце - 0,10 мм на Дайва, но оня ден при оплитане на върха, при замятане влакното се скъса и джърка отиде в средата на папура.
Колко да е дебело това въженце, примерно?
Спининга който ползвам е стъклопласт с акция 100 гр. на Филстар. Пръта е много добър за влачене, защото има чувствителен горен връх, но постепенно надолу пръчката закоравява яко. Въпреки това усещам, че е недостатъчно за тия големи джъркове.

Да питам и още нещо:
Ползвам джъркове на Салмо, но ми прави впечатление, че изискват по-бързо дърпане, за да са под вода. При леко водене все гърба е отгоре. Чудя се, дали да не им добавя по една малка лопатка отпред, за да се водят по-бавно и да са под вода. Нямам представа така, като ходят по принцип на повърхността, дали щуката ще ги нападне, да скочи, като делфин или риба меч?

Ако може да ми препоръчате и уловисти джъркове, няма да е лошо. Благодаря за което...

Иначе разбрах: НИКАКЪВ ФЛУОРОКАРБОН ПРИ УЛОВА НА ЩУКА! :tup:
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Видове джъркове за начало

Мнение от Itso »

Малко странни въпроси задаваш или поне на мене така ми се струва :P
Това означава, че малко си чел за видовете джъркове, а и за този вид риболов :roll:
Пиша го, без да искам да те засегна, надявам се, че го разбираш.
Салмото, което използваш, е плуващият вариант. И да, щуката може да го хапне на повърхността, като делфин, както казваш :D Вземи си и от потъващите и ще видиш разликата :wink:
И забрави тия лопатки, това вече не е джърк :mrgreen: Fatso-то например - има го без лопатка и с лопатка - второто си е обикновен голям воблер.
Уловисти джъркове? Моите почти всички са такива :lol: Само че ловят при определени условия. Първото е да има щуки, "достойни" за тях, там където ловиш :P
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Публикувай отговор

Обратно към “Джъркбейт”