Проблем

tommy12
Мнения: 741
Регистриран на: Чет Яну 12, 2012 18:20
Риболов: Die Hard Megabass
дал Браво: 89 пъти
получил Браво: 146 пъти

Re: Проблем

Мнение от tommy12 »

Здравей,

От скоро ползвам от 25lb-70lb SL cast away и съм много доволен от 10 му давам 8.
Също така дава предимство в дистанцията.
radi_bdz
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 22:56
Риболов: всякакъв

Re: Проблем

Мнение от radi_bdz »

Здравейте,нов съм в този вид риболов да не кажа зелен , но искам да опитам. Купих си пръчка и макара ,но плетеняк незнам какъв размер тук се пише за 70 до 80 либри не са ли много .Та вапроса ми е защо толкова .Благодаря предварително.
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем

Мнение от Хариус »

radi_bdz написа:Здравейте,нов съм в този вид риболов да не кажа зелен , но искам да опитам. Купих си пръчка и макара ,но плетеняк незнам какъв размер тук се пише за 70 до 80 либри не са ли много .Та вапроса ми е защо толкова .Благодаря предварително.
Здрасти, за да получиш адекватен отговор, като начало кажи какъв такъм си сглобил и с какъв грамаж примамки мислиш да ловиш?

пп: Аз ловя с 80 либри и не са ми много - много на душманите дет се вика :D
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Проблем

Мнение от Д.Граховски »

80 либри са си баш. Едно че по трудно се врязва друго че е по здраво и загубата на ценни джъркове намалява до минимум или при брада по-малък риск от късане и т.н.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
radi_bdz
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 22:56
Риболов: всякакъв

Re: Проблем

Мнение от radi_bdz »

Пръчката е Bass Pro Shops 6´3" Lure wt:5/8-4 oz ,Lure wt:14-40 lb Action:Fast k7 ,макарата е Shimano Cardiff 301 ,примамките които има засега са девиатор 68 г.,салмо слайдер 45г. и страик про 58г.
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем

Мнение от Хариус »

Сопата ми се струва с добри параметри.
Мултито би трябвало да събере достатъчен метраж дебела оплетка, ето какво дават:
Power Pro Line Capacity (# Test/Yards) 40/195,50/190,65/125

Това е около 110 метра 65 либри и то ПП, а знаем че то е като корабно въже. Така че би трябвало да събере 100м. 70-80 либри каквато и да е друга оплетка. Но и да не ги събере не се притеснявай, защото релно повече от 80-90 метра не са ти необходими. Ако искаш за по-сигурно просто си вземи едно ПП на 65лб. и си мятай с него, достатъчно здраво е.
Колкото до въпроса: защо толкова дебела? Разисквано е и друг път, но по-скоро шеговито ще ти отговоря така: защото не трябва да е тънка :D А същинския отговор ще го разбереш и сам след като половиш известно време :wink:
fifi
Мнения: 17
Регистриран на: Чет Юли 16, 2009 16:58

Re: Проблем

Мнение от fifi »

Като си купите от всички влакна и си направите сметка колко пари сте дали и не сте получили желания резултат и затриете доста джеркове,най-накрая ще стигнете до 80 либри на Sunline Cast Away PE 6 ,които Ви препоръчва В. Хинов.Лошото е че не се предлага у нас и е по-скъпичек.Ще сте много доволни че сте стигнали сами до резултата. :lol:
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Проблем

Мнение от Д.Граховски »

Предлага се кастауей-а и тук, заглеждал съм го, но вносителя не е посочил цена
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Проблем

Мнение от valeri hinkov »

Хариус написа: Разисквано е и друг път, но по-скоро шеговито ще ти отговоря така: защото не трябва да е тънка :D
A, аз ще отговаря така: защото няма нито едно предимство да се използва тънко или каквато и да е положителна причина в полза на тънкото влакно :) !
А, ако някой има по един пример в обратното ще ми е интересно да го чуя?!
Аватар
А ДАНО ХВАНА
Мнения: 407
Регистриран на: Сря Яну 13, 2010 12:45
Местоположение: София
дал Браво: 483 пъти
получил Браво: 454 пъти

Re: Проблем

Мнение от А ДАНО ХВАНА »

fifi написа:Като си купите от всички влакна и си направите сметка колко пари сте дали и не сте получили желания резултат и затриете доста джеркове,най-накрая ще стигнете до 80 либри на Sunline Cast Away PE 6 ,които Ви препоръчва В. Хинов.Лошото е че не се предлага у нас и е по-скъпичек.Ще сте много доволни че сте стигнали сами до резултата. :lol:
Има вече супер добри влакна които се предлагат и у нас :
http://spinningfish.bg/catalogue/produc ... 8-smp-200m" onclick="window.open(this.href);return false;
Спокойно се разделя на две ,100 метра са напълно достатъчни защото над около 60 м дистанция не се усеща какво се случва с джърка при водене освен ако няма много опит и привикване с поведението на всяка примамка на голяма дистанция.От скоро използвам и съм супер доволен от 70либри .
http://www.youtube.com/watch?v=cLeW3PRrv3g" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.youtube.com/watch?v=cPRdfhkonJI" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=BL2IBtU ... ZQmGs#t=65" onclick="window.open(this.href);return false;
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем

Мнение от Хариус »

valeri hinkov написа:А, ако някой има по един пример в обратното ще ми е интересно да го чуя?!
Абе не знам за примери, ама какви изречения съм чувал из народния рибарски фолклор...не е истина:

"Ееееее...за какво ти е толко дебело, китове ли ще ловиш?"
"Абе що толко дебело, няма ли да ги плаши?"
"Ама що толкова дебело, като с тънката ще хвърлям повече?"
и т.н....:lol: :lol: :lol:

Мога да продължа лакърдиите и на тема пръчки, мултита, примамки, поводи и т.н....ама няма да ми стигне цял ден :lol: Чувам всеки божи ден по някое подобно култово възклицание.
А иначе не е трудно човек да се поинтересува съвсем мъничко, за да разбере какво и защо. И няма лошо да попита, но е важно да чува, да чете и запомня.

пп: постът ми не е насочен към колегата radi_bdz!
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Проблем

Мнение от valeri hinkov »

fifi написа:Като си купите от всички влакна и си направите сметка колко пари сте дали и не сте получили желания резултат и затриете доста джеркове,най-накрая ще стигнете до 80 либри на Sunline Cast Away PE 6 ,които Ви препоръчва В. Хинков.Лошото е че не се предлага у нас и е по-скъпичек.Ще сте много доволни че сте стигнали сами до резултата. :lol:

Не е скъпичък!!! 300 метра е!!! Влезна ми точно в три мултита!!!
И ще ловя с тях поне 4 сезона!!!

Мога, ако трябва пак да изтъкна предимствата на дебелото пред тънкото влакно!?!?!?
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Проблем

Мнение от fisherman 007 »

Аз се подготвих за сезона. Взех си мулти дядо Мраз (сиреч аз) ми донесе джърковица и въженце: Berkley Whiplash Blaze Orange 65LB 110m цена 56лв без коледното намаление 80LB е на същата цена. Не пие вода. Мисля че е добър избор.
На слука :fish15:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
radi_bdz
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Фев 16, 2012 22:56
Риболов: всякакъв

Re: Проблем

Мнение от radi_bdz »

Благодаря за отговорите. :fish15:
Публикувай отговор

Обратно към “Джъркбейт”