Проблем

Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Проблем

Мнение от Д.Граховски »

Тъй, като начинаещ джъркист имам един въпрос за решаване, а именно плетеняка. Настоящия ми брейд е китайче, взето по принуда, ама е ем грубо кат на стар циганин петата, ем пие вода кат камила. Та искам плетеняк дет бе пие яода или поне не се пои кат Беър Грилс у оазис, ем да е достатъчно дебел, до към 70 либри, че да не се врязва в намотаното под него влакно на мултито. Разгледах известните марки ИГК и Варивас ама немат такива или па са по много пара. Та ако ми помогнете ще е добре. В диапазона до към 60 левчета да е и да се намира у България. Тенк ю ин адванс :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Проблем

Мнение от a5sh0l3 »

Д.Граховски написа:Тъй, като начинаещ джъркист имам един въпрос за решаване, а именно плетеняка. Настоящия ми брейд е китайче, взето по принуда, ама е ем грубо кат на стар циганин петата, ем пие вода кат камила. Та искам плетеняк дет бе пие яода или поне не се пои кат Беър Грилс у оазис, ем да е достатъчно дебел, до към 70 либри, че да не се врязва в намотаното под него влакно на мултито. Разгледах известните марки ИГК и Варивас ама немат такива или па са по много пара. Та ако ми помогнете ще е добре. В диапазона до към 60 левчета да е и да се намира у България. Тенк ю ин адванс :D
Батко, ти с тия 70 либри ко шЪ ловиш бе? аз с 30 либро сом 45кг вадя :D :D :D :D
Луд си ти... вземи си нещо 20-30 либри макс не ти трябва повече! Твоя вариант е Пауър Про :) Или к'вото и да е друго 4 нишково до към 50левчета са ;) Или Лазер 8 нишковото
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Проблем

Мнение от valeri hinkov »

Аз ползвам 80 либри на Sunline Cast Away PE 6. Води се , че пие минимално вода. Мисля, че има в БГ такова само незнам дали ще има такава дебелина. А тоя колега дет е писал след теб го зарежи той явно въобще не е в час. А и палър прото пие страшно много вода.
Виж евентуално на Варивас дали няма нещо интересно в магазина.
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Проблем

Мнение от a5sh0l3 »

valeri hinkov написа:Аз ползвам 80 либри на Sunline Cast Away PE 6. Води се , че пие минимално вода. Мисля, че има в БГ такова само незнам дали ще има такава дебелина. А тоя колега дет е писал след теб го зарежи той явно въобще не е в час. А и палър прото пие страшно много вода.
Виж евентуално на Варивас дали няма нещо интересно в магазина.
Хинков, това, че не съм от "форумните риболовци" не значи, че не съм в час, не мислиш ли, че малко прибързоно правиш някакви велики умозкалючения :)
Колко ролки Пауър Про си ползвал в живота си и какво? И ти говоря за истинско пауър про от USA а не за боклуците предлагани в БГ... аре купи си, тествай го и тогава така компетентно се изказвай щото повечето сте такива форумни риболовци дето ходите 3 пъти в годината за риба, ама сте големите разбирачи.
Да, не съм по Джърк риболова, но имам приятели които от години практикуват този риболов и знам много добре и такъма им и всичко.

Митак, прогледни и на Севидж Гиър - Адреналин, евтино и не лошо около 36лв мисля беше ролката, там има и дебели. Примерно 50 либри ти е перфектно :)
Ай със здраве...
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
a5sh0l3
Мнения: 773
Регистриран на: Сря Авг 26, 2009 16:19
Риболов: Spinning
Местоположение: София
дал Браво: 55 пъти
получил Браво: 27 пъти

Re: Проблем

Мнение от a5sh0l3 »

valeri hinkov написа:Аз ползвам 80 либри на Sunline Cast Away PE 6. Води се , че пие минимално вода. Мисля, че има в БГ такова само незнам дали ще има такава дебелина. А тоя колега дет е писал след теб го зарежи той явно въобще не е в час. А и палър прото пие страшно много вода.
Виж евентуално на Варивас дали няма нещо интересно в магазина.
Ааа, и още нещо госин разбирач, момчето пита за нещо достъпно което може да се намери на пазара. Първо нито ще го намери, второ нито ще му е в бюджета ;)
Go Fishing! Leave nothing but Steps, take nothing but Pictures!
Catch the moment, release the fish!
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Проблем

Мнение от Д.Граховски »

a5sh0l3 написа:
valeri hinkov написа:Аз ползвам 80 либри на Sunline Cast Away PE 6. Води се , че пие минимално вода. Мисля, че има в БГ такова само незнам дали ще има такава дебелина. А тоя колега дет е писал след теб го зарежи той явно въобще не е в час. А и палър прото пие страшно много вода.
Виж евентуално на Варивас дали няма нещо интересно в магазина.
Хинков, това, че не съм от "форумните риболовци" не значи, че не съм в час, не мислиш ли, че малко прибързоно правиш някакви велики умозкалючения :)
Колко ролки Пауър Про си ползвал в живота си и какво? И ти говоря за истинско пауър про от USA а не за боклуците предлагани в БГ... аре купи си, тествай го и тогава така компетентно се изказвай щото повечето сте такива форумни риболовци дето ходите 3 пъти в годината за риба, ама сте големите разбирачи.
Да, не съм по Джърк риболова, но имам приятели които от години практикуват този риболов и знам много добре и такъма им и всичко.

Митак, прогледни и на Севидж Гиър - Адреналин, евтино и не лошо около 36лв мисля беше ролката, там има и дебели. Примерно 50 либри ти е перфектно :)
Ай със здраве...
Адреналина на първия риболов го хвърлих, това беше причината да си взема китаеца, щот нямах търпение, а дебелото ми трябва щото се тънките се врязват в намотаното влакно и става мазало.

Вариваса го погледнах ама ми иде бая скъпичък в тия размери. Ще погледна пауър прото и сънлайна. Искам и що годе да отговарят на дебелината си, а не 50 либри да е кат корабно въже. А пък от това че пие много вода сегашното съм се мокър все едно съм израждал теле :D и много мокри мултито, отмива ми маслото по лагерите и от там ми редуцира и кастинга.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Проблем

Мнение от fisherman 007 »

CLIMAX :tup:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Проблем

Мнение от valeri hinkov »

Д.Граховски,

На Варивас има един модел, който го продават евтино 32лв мисля, но и той ще пие. Няма начин да не пие вода , всички плетеняци пият вода, нали е конец .А и при джърк риболова с правилен такъм линията ти постоянно лежи на водата и влачи вода. За това аз ползвам каст ауея, защото се води някакъв хибрид, тоест не е чист конец и не задържа толкова вода, но пак си има. И мен ме дразнеше това в началото, първият ми плетеняк беше Пауър Про(закупен извън БГ), страшно подгизва,парцалест е и той. А ако знаеш къв хуй ще ти е ноември месец, когато ръката мокра, а мултито метално.
За кастинга какво да кажа, тя и водата действа като смазка и не би трябвало да ти прецаква кастинга. Обикновенно когато е мокър си работи добре.
Иначе има вариант със спрейче. При Лоди има такова 17 лв струва, той твърди, че като напръскаш отгоре после отблъсквало водата това.
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Проблем

Мнение от valeri hinkov »

a5sh0l3 написа:Хинков, това, че не съм от "форумните риболовци" не значи, че не съм в час, не мислиш ли, че малко прибързоно правиш някакви велики умозкалючения :)
Колко ролки Пауър Про си ползвал в живота си и какво? И ти говоря за истинско пауър про от USA а не за боклуците предлагани в БГ... аре купи си, тествай го и тогава така компетентно се изказвай щото повечето сте такива форумни риболовци дето ходите 3 пъти в годината за риба, ама сте големите разбирачи.
Да, не съм по Джърк риболова, но имам приятели които от години практикуват този риболов и знам много добре и такъма им и всичко..

Определено не си в час в случая! Мога дори да ти обясня защо! А ТИ как прецени без да ме познаваш , че съм форумен риболовец и колко често ходя на риболов???? И как реши, че не съм имал ПП от чужбинско? Ти май направи някакви прибързани умозаключения!!!
И не ми трябва да ползвам няколко ролки с една мога да преценя, че има по добри линии. Мога и да ти обясня дори какво точно не ми хареса в него. Предпочитам да взема едно ,което ще ми служи 3-4 години от колкото постоянно да сменям ролки на ПП :D :) :lol:
Аватар
valeri hinkov
Мнения: 1178
Регистриран на: Съб Фев 03, 2007 13:23
Местоположение: Sofia,Volgograd
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 30 пъти

Re: Проблем

Мнение от valeri hinkov »

Все си мисля някой път да взема да напиша едно кратко пояснения за подфорума за какво точно става дума , каква е целта, смисъла, идеята, историята, концепцията, техниката и т.н. на това джеркбайт движение.
Защото явно доста голям процент от риболовците явно не разбират какво точно се случва тук.
Аватар
bai ves
Мнения: 5558
Регистриран на: Сря Авг 22, 2007 18:53
Местоположение: Велико Търново
дал Браво: 1 път
получил Браво: 15 пъти

Re: Проблем

Мнение от bai ves »

Не се притеснявайте хора, всеки сам постига целите си. Важно е да се стажува. Ей аз си имам 20 години , може би една, две отгоре в спининг риболова. Питам ли- не. Казвам ли- казвах преди време, а сега където трябва само. Винаги ще има извергнати и самолюбци, а и ценни кадри от всички възрасти и прочие. Важно е да се разбираме и да има кеф от цялата работа :tup:
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Проблем

Мнение от Д.Граховски »

От castaway-a има при вносителя, днес ще му драсна един мейл да питам за цена и наличност. Па ноември ша видим, знам как е януари :D
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Проблем

Мнение от Хариус »

Айде и тук скандал :lol:
valeri hinkov написа:Все си мисля някой път да взема да напиша едно кратко пояснения за подфорума за какво точно става дума , каква е целта, смисъла, идеята, историята, концепцията, техниката и т.н. на това джеркбайт движение.
Защото явно доста голям процент от риболовците явно не разбират какво точно се случва тук.
Ами не е лошо като идея и бих я подкрепил, но нещо друго ми прави впечатление да ти кажа. Повечето хора всъщност знаят какво и как, ама не им се влага в такъм :roll: Всеобщото мнение е едва ли не: "Абе да видя дали ще ми хареса, пък тогава ще го мисля". Именно затова всички започват с малки джъркове, което не е съвсем идеята на този риболов. Похвърлят малко със спинингите си, хванат някоя риба и си викат "ами то и така става"...и дотам. Това за мен е грешен подход, но всеки си знае дет се вика. Мисълта ми е, че много малко хора стигат до големите примамки просто, защото не им се влага в такъм и си им кълве и на по-малките...или пък обратното - не им кълве, защото да речем не го водят правилно, и се отказват съвсем.
Тошко и още двама-трима са изключение от това правило де :mrgreen:

Малко се отплеснах от темата, ама ще ме прощава Митето :oops:
quietriot
Мнения: 9345
Регистриран на: Пет Фев 23, 2007 13:39
Местоположение: СОФИЯ/ЯМБОЛ
дал Браво: 107 пъти
получил Браво: 155 пъти

Re: Проблем

Мнение от quietriot »

Д.Граховски написа:От castaway-a има при вносителя, днес ще му драсна един мейл да питам за цена и наличност. Па ноември ша видим, знам как е януари :D
ето ти добро и пробвано:
http://www.filstar.com/bg/%D0%9A%D0%BE% ... llow/2472/" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
ти си избери дебелината аз ползвам 78 либри.
има го при Дария и в двата магазина.
Аватар
yuri todorov
Мнения: 1958
Регистриран на: Вто Сеп 19, 2006 23:13
Риболов: spinning & casting
Местоположение: София
дал Браво: 643 пъти
получил Браво: 585 пъти

Re: Проблем

Мнение от yuri todorov »

Не съм от гилдията на "джърковистите", но ето и още едно, пробвано!

Изображение

В сайта са обявени само два размера,
http://www.vidrax-fishing.com/catalog/p ... ts_id=6237" onclick="window.open(this.href);return false;

но доколкото знам, в склада имат и други диаметри. Трябва просто да се попита.

Аз имам от най-дебелото #0,45 - което отговаря на около 80 либри и съм на мнение че е достатъчно добро влакно, в сравнение с други канаПи в този ценови диапазон. Цената му в момента е доста редуцирана в сравнение с когато купувах моето.
Не е за пренебрегване и факта, че е осем жилно.


NO FISHING, NO LIFE

http://orcaonline.org/


Публикувай отговор

Обратно към “Джъркбейт”