УЛ джъркове за начинаещ :)

maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

УЛ джъркове за начинаещ :)

Мнение от maznislav »

Значи да си почна как си требе :) Знам ,че джърк под 60 грама не е такова а лиготия , знам ,че пръчка под 50 - 150 е за слабаци , а дължината под 15 см примамка е простотия ама .... пък искам съвет точно за такива извращения :)
Сега сериозно по темата. От Фори заех една гега с акция към 30 -тина грама и вече няколко пъти къде успешно къде не ловя щукички до към 2,5 кила , за сега само на локалния ми гьол Оризаре. Много ме кефи това , че сам направляваш примамката и имаш свобода за действие.
Ама много бедно откъм примамки тука и се заглеждам из нета - та ако може некой КОРифей да смъкне малко незначително инфо за модел , марка и некво инфо за джъркове до към 40 -тина грама макс дето да си заприходя.
Благодаренето от моя страна ще се измери в бири кат се засечем някъде :)
Последно промяна от maznislav на Чет Сеп 18, 2014 14:19, променено общо 1 път.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Аватар
sleepwalker
Мнения: 1573
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: Шумен
дал Браво: 242 пъти
получил Браво: 252 пъти

Re: УЛ джъркове за начинаещ :)

Мнение от sleepwalker »

http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_ge ... ubgroup=82" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.voblershop.com/1529/Salmo.Slider/" onclick="window.open(this.href);return false;

Тези двата се намират най-лесно по магазините и в нета. Бъстър джърка ако не се лъжа, има и по-малък вариант, съответно по-лек. ;)

Иначе Салмо-то е много лесно за водене, лети като куршум, но аз още нямам удар на него, макар и да го имам от 2 месеца и кусур. Пробвах някакви вариации на водене, но нищо. Ще помоля колегите с повече опит с воблера да подскажат успешна проводка, че на мен не ми се получава явно. :)
Мунчо написа: Кефалеца и особено дребно-средния костур се отличават с доста гейски нрав и понякога е нужно да бъдат провокирани с откровено деликатни воблери и блесни, за да предприемат действия, разтърсващи сърцата ни.
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: УЛ джъркове за начинаещ :)

Мнение от fisherman »

И тук може да си харесаш нещо :arrow:
http://www.atmobaits.com/index.php/pl/w ... rki/garbee" onclick="window.open(this.href);return false;

Покупката е само онлайн,мисля че ги продаваше и в И-бея.
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: УЛ джъркове за начинаещ :)

Мнение от Itso »

Виж при Пигов, дали не е останало нещо на Antax и Monarch Dok - те имат такива размери.
На поляка не са никак лоши и не са скъпи, но повечето са бързо потъващи.
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
maznislav
Мнения: 2121
Регистриран на: Пон Юли 09, 2007 15:57
Риболов: Спининг и само това :)
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 31 пъти
получил Браво: 78 пъти
Обратна връзка:

Re: УЛ джъркове за начинаещ :)

Мнение от maznislav »

Аз имам няколко джърка - един монарх , един антакс , взех и едно салмо и последния savage gear 10 см - даже и рибка хванах. имам и 2 от Дончев като подарък от срещата и на тях рибки имам. А имах един самоделен розов - ама при експериментите с тънко влакно ( голяма глупост) отлетя , а дори не разбрах кой е майстора ама беше уникален.
Благодаря за информацията - мисля ,че щее полезна и за тези след мен.
Нито едно добро дело не остава ненаказано :)
Риболовът ни е "Днес по-зле от вчера и по-добре от утре"...
Публикувай отговор

Обратно към “Джъркбейт”