Джъркфест 2015

Публикувай отговор
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Д.Граховски »

Па ако нема щуки, може от джъркфест да го направиме джигфест :D

Сега да обобщим:
Вереница - трудни риби, ама има
Скомля - риби има, ама май нема :D
Йовковци - може да стане джигфест

Па можем да гласуваме, три варианта са добре според мен.

Лошото е че на всеку му е все едно :D

айде аз за Йовковци да вдигна ръгна.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Хариус »

Д.Граховски написа:айде аз за Йовковци да вдигна ръгна.
Ако имаш петно под мишницата по-добре не я вдигай :lol: :lol: :lol: :lol:

Иначе Йовковци и на мен ми звучи добре...абе все ми е тая къде.
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Itso »

На Йовковци съм бил два пъти.Не бих потретил.От една страна май не е много ясно, къде е разрешено да се лови, но може да се провери.
От друга страна, говорейки все пак за джърк риболов, имайте предвид, че почти целият бряг на язовира е описан с няколко метра водорасли.Така беше преди две години, едва ли е по-различно сега.Все пак има хора, които го посещават и познават, може да ги питате.
Всъщност те са ги посяли тези водорасли, за да не им тормозим рибите :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Джъркфест 2015

Мнение от fisherman 007 »

От моето присъствие няма да се отървете. Октомврийските дати ми допадат.
Дестинацията Горна Вереница ме интригува най-много за сега.
Единственото което не ми допада е да опъвам палатка за една нощ.
Колегите които са склонни на две нощувки нека се обозначат.

:tup:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от spin_master »

Мисля, че някой го беше споменал и по-рано в темата, но Кисимовите дупки до Белозем са много добър вариант. Познавам лично собственика и мисля, че няма проблем да го организираме там, стига да нямате против, че водоема е платен. Но е на централно място и има доста щуки.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Д.Граховски »

Аз нямам против платено, стига да има крокодили и ракия.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Plat1ka »

Това с достата щуки вече не е точно така. От как амурите наедряха водорасло не остана и водоема е чистак гол само с папурите тук таме. Щуката рязко се наби в тях и излзиа сутрин и вечер. През деня сложно. Но пък има бяла риба и сом които също удрят смело на джъркове. Преди 2 седмици хванах една 3-ка бяла на 9см джърк. После обаче ходих отново и за цял ден въртене на всичко дето имам в кутията една изпусната щука една бяла рибка 15см и два костура. А бях сам на водоема.
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Джъркфест 2015

Мнение от big jibra »

Не съм писал до сега в темата,но я следя тъй като както някои колеги знаят, съм съпричастен към първия и втория джъркфест :) .Само ви подхвърлям като тема за размисъл езерото на с. Оризари до Пловдив.Има доста добра щуча популация,като рибите са от писалки до 5,6 кила,а много вероятно да има и по големи,тъй като има дълбочини до 32 м. и не може да се точи.Също така има бели риби,като най малката хващана е 2 кила и доста костур.За съжаление педалите го дадоха на някакъв и сега е платено,5 лв. рибата не се плаща .Има и не лош навес за пукник център :D Само не знам арендатора ,как ще приеме идея за преспиване на място,но може да се пита.Пловдив е горе долу по средата от всякъде,така че е удобно за всички помислете.Поздрави!
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Хариус »

big jibra написа: с. Оризари до Пловдив.Има доста добра щуча популация...
Посетих го миналата година - ужасно е! А арендатора е мега бракониер. Докато бяхме там извади един шаран на брега от тези дето си ги беше "заделил" и с още двама се чешехе доволно по коремите и казаха, че щели да го ядат. Няма да стъпя повече там.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Д-р Флекс »

Яз Скомля не става, по три причини. Първо, черните пътища към язовира са проходими единствено за истински джип, когато е влажно, а през октомври обикновено вали. Второ, скоро говорих с арендатора, оплака се, че свръхпопулацията на сом буквално потиснала всички други риби, и се видели в чудо. И трето, може би най-важно - дневната такса ще ви се стори, меко казано, нехуманна. За бивакуване - още повече.

Не знам, кога за последно Ицо е ходил на Горна Вереница, но за мен, поне за момента, е "язовирът ХХХ". Два целодневни излета, два пъти капо без нито една видяна риба...
В края на миналата година е бил източен за ремонт на стената, съответно, местното население е поработило яко с мрежите. Иначе е мечта за джъркиста. Отделно, пътищата и там са за 4х4, а и не се сещам за място за бивак - наоколо всичко е обработваема площ. Може, разбира се, да се гостува на Ицо - Монтана е съвсем близо :D

За Оризари нямам мнение, не съм ходил там. Обаче, не знам, дали знаете, яз. Марково/Чирпанско отново функционира като водоем за спортен риболов и било имало щуки, макар и не както някога. Също, край Белозем има и друг арендован водоем, в който има щука, освен Кисимови дупки. Научих това за щуките от един приятел шаранджия, който се оплакваше че щуките сериозно му объркали тридневния шарански риболов там...
Аватар
hrimar
Мнения: 558
Регистриран на: Сря Яну 19, 2005 13:42
Местоположение: София
получил Браво: 3 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от hrimar »

Привет!
Само да вметна за Оризари - миналия ноември си направих там много приятен и разпускащ риболов на щуклета до 50см на джърк. Хубаво, че big jibra го споменава, щото все пак е вариант, макар и аз да подочух негативни мнения за начина му на стопанисване...
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Д-р Флекс »

Препоръки от Иван и от Христо са доста сериозна рекомендация... Ако някой има възможност да се поразходи до този язовир в близките седмици, и да поразузнае, няма да е зле...
big jibra
Мнения: 159
Регистриран на: Пон Юни 20, 2005 17:24
Местоположение: пловдив
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Re: Джъркфест 2015

Мнение от big jibra »

Един приятел миналата сряда ходи и остана доволен,петнайсетина писалки ,две по 1,300, 1,800 и една според него над метър му смачка карабината на повода.Това за около час и половина,колегата пише във Фишинг академията,ако някой има регистрация там може да погледне мисля,че имат тема за Оризари.Не съм ортак на арендатора,ако някой мисли в тази посока :D .Поздрави!
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Itso »

Добре сте ми дошли на гости, крушовица има, носете си по един джърк за мезе :)
Наистина се носеха слухове за източване на язовира, даже аз бях там по това време, когато водата шуртеше яко, даже и риба хванах, може да е била и последната.Доколкото знам, не е бил източен докрая, но няма как да го потвърдя.
Последно бях преди месец, на опознавателна разходка, водата вреше.. .от жегата.
Пътят наистина е ужасен (и тема бях пуснал миналата есен) и е станал още по-гаден, но все пак през селото може да се стигне по камъняка на километър и половина от водата.
Място за бивакуване има зад стената, може да се стигне до там, за излизане - не знам :)
Трябва да потърся повече информация от ходили там, въпреки че трябва още малко да застудее и да се разкаля. Ще потърся и телефони на пияни трактористи за всеки случай :)
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Джъркфест 2015

Мнение от fisherman 007 »

Itso написа:Добре сте ми дошли на гости, крушовица има, носете си по един джърк за мезе :)
Наистина се носеха слухове за източване на язовира, даже аз бях там по това време, когато водата шуртеше яко, даже и риба хванах, може да е била и последната.Доколкото знам, не е бил източен докрая, но няма как да го потвърдя.
Последно бях преди месец, на опознавателна разходка, водата вреше.. .от жегата.
Пътят наистина е ужасен (и тема бях пуснал миналата есен) и е станал още по-гаден, но все пак през селото може да се стигне по камъняка на километър и половина от водата.
Място за бивакуване има зад стената, може да се стигне до там, за излизане - не знам :)
Трябва да потърся повече информация от ходили там, въпреки че трябва още малко да застудее и да се разкаля. Ще потърся и телефони на пияни трактористи за всеки случай :)
Звучи прекрасн :D само да не си там :mrgreen:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Публикувай отговор

Обратно към “Джъркбейт”