Джъркфест 2015

Публикувай отговор
Аватар
Fat Head Killer
Мнения: 334
Регистриран на: Пет Ное 15, 2013 1:03
Риболов: Спининг
Местоположение: (България) –Франция
дал Браво: 20 пъти
получил Браво: 1 път

Джъркфест 2015

Мнение от Fat Head Killer »

Добър вечер на всички колеги джъркисти и спинингисти .С наближаването на забраната за улов на нашия любим зъбат хищник реших да пусна по от рано тази тема.За да имаме повече време да дискусий предложения за дати и места за провеждане на това мероприятие .Както бях прочел някъде от колеги с идея това събиране да го направим например 2 през тази година например между периода (май-юни) и есенния (септември –октомври ).Да имаме повече приятни мигове заедно да може повече хора да се докоснат до този тип риболов и не на последно място да имаме повече хванати и снимани риби .Да добавя кое ме накара да пусна толкова рано темата един филм по хоби тв за щуки преди малко го излъчиха на яз.Гарваново .Там от видяното има страхотен запас от щука ,водоема до колкото разбрах е арендован но какво от това като има прилични щуки по размер и количество с такса 10 лв до колкото прочетох информаций написани из форумите .Като цяло ми се струва добре за ранно събиране да е на някакъв такъм водоем .Това е за сега от мен и се надявам да започнем обсъждането .Поздрави! :fish15:
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Д.Граховски »

То и аз мислех да стартирам темата, ама го поотложих. Края на май-юни ще е страхотно да направим един такъв фест, може би седмица преди края на общата забрана, та тъкмо и рибата ще е по-спокойна тогава и няма да са толкоз пресирани местата. Относно водоемите, нямам против да е платено, стига да има риба наистина, а не само ей така, абе мястото не е толкова важно. Има доста запознати с местата за щука, тъй че все нещо ще се измисли. Да определим датите и мястото, че нямам търпение
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
rangel_bac
Мнения: 494
Регистриран на: Пет Яну 18, 2013 10:02
Риболов: Spinning
дал Браво: 164 пъти
получил Браво: 7 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от rangel_bac »

Чак Май - Юни?
Абе хора, имайте малко милост :(

Ако изберем арендован, може и към края на Април да е.

Още повече, не виждам защо трябва да се ограничаваме до 1 или 2 пъти годишно. Ясно е, че няма да присътват всички желаещи, затова ако има повече срещи, всеки ще може да намери удобна му.

Излишно е прекаленото готвене, за ден-два не е нужно.

Единствено тънък момент е изборът на гьол. И пак да си кажем /макар да не го мислим на 100%/ - важна е сбирката, а не да хванем по 5 риби на глава ;)

Та така ;) хортувайте ;)
Аватар
fisherman
Мнения: 689
Регистриран на: Чет Яну 26, 2006 20:51
Местоположение: Перник
дал Браво: 115 пъти
получил Браво: 83 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от fisherman »

Не е ли време мероприятието да претърпи градация?Трапезите и хортуването са едно на ръка,те са ясни.Организаторите да помислят и за риболовната част в смисъл да се организират презентация и демонстрации на такъми,примамки,техники на водене на различните видове/има достаъчно опитни риболовци/.Колегите със златни ръце да покажат творенията си със съответната презентация на вода.Мероприятието наистина да заприлича на фест,да има какво да се научи, така мисля ще се вдигне интереса ,иначе си е другарска среща.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Д.Граховски »

fisherman написа:Не е ли време мероприятието да претърпи градация?Трапезите и хортуването са едно на ръка,те са ясни.Организаторите да помислят и за риболовната част в смисъл да се организират презентация и демонстрации на такъми,примамки,техники на водене на различните видове/има достаъчно опитни риболовци/.Колегите със златни ръце да покажат творенията си със съответната презентация на вода.Мероприятието наистина да заприлича на фест,да има какво да се научи, така мисля ще се вдигне интереса ,иначе си е другарска среща.
Това наистина е много добро предложение. На Копринка имаше нещо като презентация в жегата, ама водата не беше подходяща. За целта ще ни трябва или басейн или гьол с вода с много добра видимост.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Хариус
Мнения: 2405
Регистриран на: Чет Авг 16, 2007 21:41
Местоположение: ШоПландия
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 36 пъти
Обратна връзка:

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Хариус »

fisherman написа:..Организаторите да помислят и за риболовната част...
Остава само да изясним кои са "организаторите", иначе всичко звучи много добре :wink:
По принцип ще е такова, каквото си го направим и според мен няма нужда от някакви тежки организации. Ето например на мен лично нищо не ми пречи да презентирам примамките, които правя, стига да има интерес за това. Миналата година помятахме пообсъдихме колкоито можахме и така...да, може и още, но доста наблегнахме и на самия риболов, нищо че не излязоха много риби.
Аватар
korni90
Мнения: 174
Регистриран на: Чет Юли 12, 2012 11:24
Риболов: Спининг
Местоположение: Перник
дал Браво: 8 пъти
получил Браво: 23 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от korni90 »

Супер ще е едно такова събиране,ще е много от полза за още непросветените като мен.

Поздрави.
Our spinning club "Cherry team"
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Джъркфест 2015

Мнение от fisherman 007 »

:tup:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Itso »

На третия ден темата зацикли...
Това е, защото никой не задава въпрос от изключителна важност - кой ще носи скара :roll: :lol:
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Д.Граховски »

Itso написа:На третия ден темата зацикли...
Това е, защото никой не задава въпрос от изключителна важност - кой ще носи скара :roll: :lol:
Скарата е лесна кой ще носи месО и ракия, или можем да пекнем некои джърк :D .Аз тоя път ще се запася с храна за из път и вода, че миналата година не пих вода цел ден и апнах на Пепи 2 от кроасанчетата и ме уби главътъ та не можех да са насладим на елексирите що се носеха.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
fisherman 007
Мнения: 523
Регистриран на: Сря Апр 18, 2007 20:27
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Джъркфест 2015

Мнение от fisherman 007 »

Кои каквото донесе накрая пак ще е в повече :mrgreen:
Не е луд този който ходи за риба,
луд е този който му дава.
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Д.Граховски »

Айде аз па да дам сефте с две-три дати.

Ако няма откриване можем да го направим на 30-31ви май или пък 13-14ти юни седмица две след откриването на мирната риба или пък ако ще е след откриването минимум 2 седмици, че да може рибата да се успокои от лудницата.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Аватар
Д.Граховски
Мнения: 1234
Регистриран на: Съб Фев 04, 2012 19:48
Риболов: Спининг
дал Браво: 4 пъти
получил Браво: 241 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Д.Граховски »

Ей що стана бре джъркисти, нещо никаква активност.
http://maximo.bg

Спининг клуб "Бобър"

Catch & Release

"Човешкият устрем не бива да има граници. Колкото и зле да изглежда животът, докато има живот, има и надежда." Stephen Hawking
Itso
Мнения: 1423
Регистриран на: Сря Май 03, 2006 17:05
Местоположение: Монтана
дал Браво: 1733 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Itso »

Рано е, Мите, рано е още повече за определяне на дати.
Дати ще намерим, но водоеми никой не предлага.Това пак ще е основният проблем.
Спининг клуб "Абичи"
Секция "Тежък джърк и тежък рок"
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Джъркфест 2015

Мнение от Д-р Флекс »

О, предложения за водоем давам веднага: язовир Скомля, до село Скомля, Белоградчишко!

Има щуки, има място за лагер, има и място за джъркисти. И е близо до Монтана :D
Публикувай отговор

Обратно към “Джъркбейт”