Ледена обстановка сезон 2011/2012

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Публикувай отговор
Аватар
chapara
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Фев 22, 2012 10:13
Риболов: Всякакъв, подледен

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от chapara »

Супер си е Насе :D
ninastefanina
Мнения: 1571
Регистриран на: Нед Ное 06, 2011 23:05
Риболов: На плувка.
Местоположение: София

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от ninastefanina »

Добро сефте Насе :wink:
I Fish, Because The Voices In My Head Tell Me To...
"Колкото повече глупости правя,толкова по-популярен ставам"
Аватар
Shumolini
Мнения: 112
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 18:19
Местоположение: София
дал Браво: 7 пъти
получил Браво: 1 път

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Shumolini »

Докато ей тази тема накрая леко ме натъжи :( с инфото за пропадащия лед и високите прогнозни температури..http://forum.fishing-mania.com/viewtopi ... 4&start=15" onclick="window.open(this.href);return false;, то тук самочувствието ми пак се върна с инфото за тези поне 80см. лед :D на някои места...
Значи, закриването тепърва предстои :D
Разбира се, и аз бих искал да се присъединя към апелите на някои колеги все пак да внимаваме и да бъдем разумни на последния лед :!:
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

По родопските язовири леда гони метър, на едно място не ми стигна дължината на бура, а рибите кълват като побеснели, ако ги намериш. Обаче пътищата са да си мамата.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от С. Димитров »

Днес, големия "Беглик". Тегаво! От 25 до 80 костура на човек в група от 5 рилоловеца. На мормишка почти не пипа. На блесни с верижка и на други ишерети все пак дава нещо на дълбочини около 10 -13 м. Лед 1 м., осемдесет и пет сантиметра от него е снежен и отдолу има около 15 см. лед. С по щироки ледобури трудно се бият дупки. Мазохизъм!
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

Интересно... При мен беше точно наобратно - риби даваха само на мормишка и на адски плитко.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Д-р Флекс »

fori написа:По родопските язовири леда гони метър, на едно място не ми стигна дължината на бура, а рибите кълват като побеснели, ако ги намериш. Обаче пътищата са да си мамата.



Ти ако си ходил само дотам, докъдето каза, че ще ходиш, още нищо не си видял... оттам за нататък е наистина да си мамата! :D Преди да те срещна, повечето време карах на трета, влизах и излизах в гигантски води като атомна подводница...
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

Предполагам какво ще е било по-нагоре. За сметка на това направих прекрасен тест на новите си летни гуми, които сложих във вторник :D
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от С. Димитров »

В отговор на "Fori". Интересно, къде си ги напипал в плиткото. Все пак бяхме група от 5 души имащи дългогодишен опит в риболова на лед - на блесна, мормишка и на други иширети. Разпробихме от 9 до 17 ч. около 120 дупки от КЗУ -то, в диаметър от 2 км., вкл. обиколихме дашния в предни години остров, да не говорим, че използвахме и дупки пробити от колеги от предния ден. Риби излизаха по единично - на дупка по риба, тук - там на около 10 м. по 6 - 8 от дупка, и на някои втичала на 5-8 м. на иширети до 15 бр. И захранване имаше и много смени на блесни и т.н., но при тази жега на леда риболова бе тегав. Даже Бай Иван Иванов по едно време му писна да клати блесните и мормишките и взе да му се доспива в жегавото време. Може би си имал късмет и си ги нацелил, но това според мене е било шанс/късмет, а не масова тенденция за успешен риболов на Беглика за деня. По принцип на този водоем рибите рядко са на големи стада и си искат търсене. Ако си приложил, някои по специални иширети, ще ми е интересно, ако не е тайна да ги споделиш, още по вече, че риболова на лед е вече много опасен и на никого не го препоръчвам, дори и при привидно дебелия но снежен/кишав лед на Беглика, а и няма гаранция, че догодина на същите места на този язовир тези методи за успешен риболов ще имат успех.
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

На леда горе му трябва още доста жега за да стане опасен. Вчера се поразходих малко. Поздрав за всички, които си мислят че зимата е свършила.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Рибата седеше по втичалата, на места където леда вече става малко притеснителен. Колегата остана да я дебне на едно и също място, като хранеше и в резултата на това хвана. Тъй като аз нямам нерви за такъв тип риболов, се пораходих да си набележа дестинации за риболов от каяка през лятото. На блесна направих кратка но хубава серия рано сутринта (според мен ако се отиде между 7 и 10 резултатите ще са чудесни)
Като цяло - на плитко рибата взимаше чудесно на мормишка, но категорично не желаеше да пипа на блесна. Над 6 метра дълбочина рибите бяха по-редки но взимаха на блесна след няколкоминутно клатене.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8721
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1372 пъти
получил Браво: 422 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Д-р Флекс »

Пътят как е бе, Фори? Както предния път, или по-зле?
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

Малко по-добре ми се стори. Леда се е постопил, а доста дупки са запълнени с пясък.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Аватар
Ивайло
Търговец
Мнения: 1434
Регистриран на: Нед Май 22, 2005 18:49
Местоположение: sofia

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от Ивайло »

има ли още ледец Фори мерси предварително
Иска ми се да ходя 6 дни в седмицата за риба.Луд ли сам незнам:)))
fori
Мнения: 3210
Регистриран на: Сря Авг 09, 2006 13:24
дал Браво: 9 пъти
получил Браво: 35 пъти

Re: Ледена обстановка сезон 2011/2012

Мнение от fori »

Горе имаше лед като за целият китайски народ. Около 70 см, а температурата поне в неделя не се опита да се кчаи много над нулата.
Превърни мозъка в мускули! - девиза на модерният спинингист
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”