Пропаднахте ли на Враждебна ?

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Аватар
delm2
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 22:21

Пропаднахте ли на Враждебна ?

Мнение от delm2 »

днеска отивам към 14 00 и гледам много хора на леда и тръгвам да влизам ама по брега към 1метър вода и под днего лед,чудих се как са влезнали и идва някъв човек да излиза и доближи и каза,че тая вода я нямало сутринта и сигурно са пуснали Панчарево.Тръгна да илиза по край един шавар и излезна попитах го как е риболова и ми показа кофата си със доста прилични бабушки и малко костурчета 150 200грама и каза,че донего един е хванал към кило и нещо костур на мормишка.Аз тръгнах да влизам от там където излезе и на не повече от 2 метра от брега пропаднах едвам излезнах из тия шавари :x :x :x сега чакам да видя как ще се разболея...
е тука пропаднах
Изображение
Изображение
Убедих се, че на леда се събираме само освидетелствани идиоти
Аватар
nissana
Мнения: 2503
Регистриран на: Пет Юли 28, 2006 15:04
Местоположение: Sofia
дал Браво: 3 пъти
получил Браво: 5 пъти

Мнение от nissana »

Кофти работа,днеска и на Веринско имаше вода около брега,но съвсем малко.
Остави само стъпки,вземи само спомени.....
Аватар
delm2
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 22:21

Мнение от delm2 »

таман не бях на даскало и исках да си направя кефа да по КЪЦАМ малко и ми се .... :cry:
Убедих се, че на леда се събираме само освидетелствани идиоти
Аватар
Ники Дончев
Мнения: 1567
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 2:54
Местоположение: София

Мнение от Ники Дончев »

Около шаварите е по слаб ледът,не влизай от там.
ВсЕкИ дЕн зА РиБа мИ сЕ хОди...ЛуД Ли Съм..ИлИ дА
Аватар
delm2
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 22:21

Мнение от delm2 »

на всякъде беше тека а от там излезе един човек
Убедих се, че на леда се събираме само освидетелствани идиоти
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Бат Стан »

Уффф, Марти , намерил си най-неподходящото място за влизане...нямаше ли някакви дъски и дървета сложени някъде от брега към леда, за да влезеш по тях. На долната снимка се вижда откъде са влизали хората, защо не мина оттам? Иначе съм сигурен, че няма да се разболееш, железарка си!
Аватар
Metodi
Мнения: 717
Регистриран на: Вто Яну 18, 2005 11:36
Местоположение: Sofia

Мнение от Metodi »

delm2 написа:на всякъде беше тека а от там излезе един човек
Колега, винаги влизай и излизай по пътеките от предишните риболовци. Там където се ходи /пътеките/ леда винаги е най-здрав.
Master Fishing
Аватар
delm2
Мнения: 199
Регистриран на: Съб Май 10, 2008 22:21

Мнение от delm2 »

абе хора те са влезнали сутринта и е имало лед а 14 00 часа стъпките бяха на 2 3 метра от брега сичко вода нали този който излезаше вика а тая вода я нямаше сутринта и илзези от към шавара
ето каде са стъпките а пред тях 1 метар вода и леда се чупи
Изображение
идея си нямам другите как са излезнали :shock:
Убедих се, че на леда се събираме само освидетелствани идиоти
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Пропаднахте ли на Враждебна ?

Мнение от daniel krilov »

Само нема да се плашите винаги сме пропадали ще пропадаме ако ни се лови :mrgreen:
Аз сигурно за 20 години риболов на лед сигурно съм пропадал 150 пъти ама пак ми кълве и пак влизам миналата година пропаднах два пъти до брега и се намокрих до колене обаче след това пробих първа дупка на леда и лових цял ден на прозрачния 3-4 см лед
Мартине няма да се разболееш ти си мъж бе пиййни една рикия :mrgreen: :mrgreen:
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Пропаднахте ли на Враждебна ?

Мнение от LVitchev »

Ще пропадате я,майка си ли търсите там бе :lol: :lol: :lol: аз като си седя на масата,как не пропадам :wink: :wink: :wink:

Добре бе момчета,разбирам че сме рибари,разбирам че има тръпка да ги цъкате костурчетата и бабушките на леда,обаче заслужава ли си риска да се капете за две рибки по десет сантиметра в ледената вода :roll: :roll: :roll: Мисля си че трябва да се съобразявате с леда,правите си майтап и това не е хубаво,поне чакайте да се заледи като хората :idea: Миналата година доста народ плуваха,даже имаше и удавен !Една рибка ли ви струва живота се питам :fish7: :roll: :roll: :roll:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Пропаднахте ли на Враждебна ?

Мнение от daniel krilov »

Любак риболова на лед беше различен когато започнах ловяхме сигове по 2.5кг костури имаше и по кило (ама не като сега един два на сезон )бели риби по пет кила че и по някой шаран и ловяхме предимно на зимна блесна но сега не е така и вие знаете кой е виновен за това.
Колкото до сигурността свиква се хората ходят за сьомга в Британска Колумбия кадето може да ги изеде мечка но пак ходят щото точно тва е забавното и различното а и така разбираш какви неограничени възможности има човек като загърби страха и ограниченията наложени от него :mrgreen:
П.С.Да не забравяме и познанията за структурата на леда и промените настъпили в нея при затопляне застудяване и т.н.
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
LVitchev
Мнения: 8517
Регистриран на: Нед Авг 01, 2010 16:08
Местоположение: Пловдив
получил Браво: 14 пъти

Re: Пропаднахте ли на Враждебна ?

Мнение от LVitchev »

Даниеле,това с мечките ми хареса,ама Канада ми е далече бе,иначе и аз бих отишъл там :lol: :lol: :lol: Тук обаче нещата се промениха,доста народ познавам дето хващаха яки тупалки,обаче мина това време.Леда също не е както преди и не за това че има някакви промени в структурата,ами времето е топло и лед няма.Едно време имаше сняг по два метра и валеше по три дни.Също така и рибата беше много,и я имаше навсякъде.Сега,каквато и да е тръпката,за три рибки не си заслужава да се удави човек :roll: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
"Аз нямам проблем със света,той има проблем с мен " - Янкосан

" Глупаците,мръсниците и завистниците са като хлебарките,нямат изтребване,смачкаш две,изпълзяват още двадесет............хлебарки " - Л.Вичев
Аватар
daniel krilov
Мнения: 2287
Регистриран на: Пет Яну 21, 2005 10:04
Местоположение: София /иначе от Бацова Махала/
получил Браво: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Пропаднахте ли на Враждебна ?

Мнение от daniel krilov »

LVitchev написа:Даниеле,това с мечките ми хареса,ама Канада ми е далече бе,иначе и аз бих отишъл там :lol: :lol: :lol: Тук обаче нещата се промениха,доста народ познавам дето хващаха яки тупалки,обаче мина това време.Леда също не е както преди и не за това че има някакви промени в структурата,ами времето е топло и лед няма.Едно време имаше сняг по два метра и валеше по три дни.Също така и рибата беше много,и я имаше навсякъде.Сега,каквато и да е тръпката,за три рибки не си заслужава да се удави човек :roll: :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:
Прав си на бат Любо за тва аз вече не ходя токолва много правя по два три риболова в сезон
Леда също не е както преди и не за това че има някакви промени в структурата,ами времето е топло и лед няма.
Само с тва не мога да се съглася леда си е лед и дали е тази година или преди 20 години леда си е лед на 4 см лед лови един човек спокойно на 6 двама на 10 трима -четирима на 20 горските те проверяват с УАЗ-ката (щото ги мързи да ходят) но проблема е че ние бяхме свикнали сезона за риболов на лед да е много по дълъг от сега може би тва е един от проблемите заради които пропадат хората но основният е че на леда последните години се качват секви хора без грам знание за леда освен тва са пияни заляни и кви ли не още е аз мисля че е нормално при толкова народ се някой да се изкъпе .
Стават и инцитенти но за това всеки сериозен риболовец на лед си има плуващ костюм който отговаря на килограмите му и две отвертки на въженце на врата за да може да издраскаш ако пропаднеш .
Определено не е приятно но и от лодката да паднеш нощес в движение пак няма да е приятно ама нали за тва го правим разбира се с премерен риск и знания за това какво може да се случи и как да се спасим или да го предотвратим .
Риболова е велико нещо(не пиша хоби щото за мен отдавна не е хоби) и изисква жертви :!:
http://www.mouche-fr.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
troutbum
Видри, видри,видри........
Daniel Krilov, Fishing club Old Otters – Sofia, Bulgaria
Най-мразим пораснали лузари
http://www.starividri.org" onclick="window.open(this.href);return false;
http://kriloffishing.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Димитър Тодоров
Мнения: 5652
Регистриран на: Вто Юни 07, 2005 19:48
Местоположение: Силистра, на Дунав
дал Браво: 550 пъти
получил Браво: 1049 пъти

Re: Пропаднахте ли на Враждебна ?

Мнение от Димитър Тодоров »

daniel krilov написа:...
Риболова е велико нещо(не пиша хоби щото за мен отдавна не е хоби) и изисква жертви :!:

Дани,това ,горното,в контекста на темата малко не е на място.


Към колегите,които сега се учат да ловят на лед,пък и тези,дето си мислят,че могат:

Отваряйте си очите много и преценявайте риска добре!!!
Ако някъде ви се стори опасно,по-добре си спестете риска. В крайна сметка,излизаме на леда за да си направим удоволствие от риболова,а не да си създаваме адреналин с пропадания. В тази връзка,намирам за опасно и безотговорно поведението на колеги,които едва ли не рекламират качването на 3-4 сантиметров лед като нещо обикновено или признак на смелост!? Ако вие сте преценили риска при 3-те сантиметра,то тази преценка е само ваша и носите отговорност само за себе си.НО ако,дано не се случи,някой лаик се качи,подведен от думите ви във форумите,и пропадне,кой ще носи отговорност за това? Вие ли или само той,като в поговорката за сламката..

Затова ,на леда - с много внимание и наслука! :fish7:
И не забравяй-ние не ловим риби.Ние,всъщност,ловим себе си..

Stay focused !
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Re: Пропаднахте ли на Враждебна ?

Мнение от Бат Стан »

///
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”