Яз. Дяково 18.02.2012

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
spin_master
Мнения: 512
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 16:52
Риболов: спининг
Местоположение: София
дал Браво: 135 пъти
получил Браво: 99 пъти

Яз. Дяково 18.02.2012

Мнение от spin_master »

Привет колеги,
В събота реших да проверя какво е положението ня яз. Дяково след като бях прочел в нета, че вървял добър риболов на костур. Към 11 ч. вече бях на язовира. Там имаше около 30 колеги вече на леда. Повечето бяха от към страната на пътя за Благоевград. Имаше още 2 групички от по 3-4ма , едната в близост до стената, другата във втория ръкав.

Изображение

Изображение

Към обяд голямата група се пръсна към стената, а други отидоха към втория ръкав, защото явно не вървеше в началото риболова.

Изображение

Аз си избрах място на около 10м. от полуострова между двата ръкава и си разпробих 3-4 дупки. Бях избрал да ловя на зимна блесна и не съм захранвал. След около 10-на минути се обади първата рибка, костур 15 см.

Изображение

След това обиколих и другите дупки но без пипане. После на първата дупка започна гол след гол, като на около 5 минути се вадеше по риба. Така за около час имах 10 костура, като 2 бяха под 12 см. и върнах обратно. Дълбочината беше между 5 и 6 метра. Като за първи риболов на зимна блесна беше доволно. Самия риболов тръгна след 1 ч. и между 2 и 3 ч. беше най-интензивен. Към 3 събрах багажа и се прибрах доволен. Това е резултата за деня, 8 мерни костура и два маломерни под 12 см.

Изображение

За съжаление има хора които прибират и маломерните риби. Като ги попитах защо го правят, получих отговор, че мехура им бил излязъл. Все пак ловихме близо един до друг и двете маломерни риби които върнах нямаха никакъв проблем да отплуват по живо, по здраво.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Яз. Дяково 18.02.2012

Мнение от Д-р Флекс »

Поздравления за успешния риболов и респект за цивилизованото отношение към маломерните, колега!!!
Аватар
Paco
Мнения: 512
Регистриран на: Пет Мар 10, 2006 11:10
Местоположение: София

Re: Яз. Дяково 18.02.2012

Мнение от Paco »

Поздравления за отношението към малките рибета,поздравления и за приятеният риболов,които си си спретнал:)
В риболова и секса постоянно трябва да се експериментира
С. Димитров
Мнения: 205
Регистриран на: Вто Фев 14, 2012 17:44
Риболов: Мач, мормишка.
получил Браво: 10 пъти

Re: Яз. Дяково 18.02.2012

Мнение от С. Димитров »

Дяково, риболов в неделя 19.02.2012 г. Екипаж ОТ 4 души. Независимо, че към пристиганего ни към 9 ч. видяхме около 20 човека вдясно на стената започнахме риболова от левия залив, погледнато от стената, където в рамките на близо час нямаше пипане и групата се разпръсна по водоема в търсене на рибите на блесни и мормишки. Лично аз пробвах и около голямата упомената група, която имаше вече барбекю на леда и наченки на песни още към 11 ч., които прерастнаха в класическа фолк програма, с кикоти и т.н. в следобедните часове. Естествено там нямах успех, но все пак хванах на мормишка три кльощави костура на мормишка на 10 м дълбочина. От 10 ч. се развихриме в ходенето, търсеното и дупченето, макар, че е трудоемко в този 35-45 см. здрав лед, плюс около 15 см. навеян сняг върху него. Набарахме ги на дълбочина от 6 до 8 м., но не е за хвалене, кълвяха твърде дребни екземпляри, малко по - големи от Панчаревските на стената на бент Панчарево. Когато взехме да си тръгваме клъвнаха по 1-2 екземпляра тип по тлъсти - тип "Панчаревски" или " баташки".
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”