Откриване на риболовната година - 9.00, Враждебна, 1 януари

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Откриване на риболовната година - 9.00, Враждебна, 1 яну

Мнение от Plat1ka »

Е тук малко сме се разминали.

Първоначално разбрах въпросът ти като дали попринцип лятото се ловят на спининг тия костури едряците или е по-лесно да ги уловиш на дупка в леда. После като прочетох пак въпроса ти се зачудих дали не питаш само за водоема от снимката на Станил където аз лятото не съм ловил.

Иначе по повод рибата от снимката. Да действително миналата година за целия сезон имам 40+ такива риби на спининг. Но не са от Връждебна. В интерес на истината част от тях са от друга баластиера в съседство. Връждебна не ми е удобна за спининг и предпочитам клена в реката до нея.

Иво с теб когато бяхме за костури хванахме края на кълвилото. Нали не забравяш, че аз ловях костури там две седмици преди да идем с теб. А бройката която написах е сбора от всичките излети за годината когато съм търсил костури. В един от тях улових и големия амур на моска 2-ка тогава точно хванах и такъв костур както и една малка бяла риба. Предния ден пък имах 11 риби 8 от който бяха с подобни размери. И ако смятам правилно аз ходих почти всеки ден по локвите и се случваше горе долу всеки път поне по един такъв да хвана горе долу се надявам да не съм объркал бройката.

Но за тази година ще ги пиша в риболовния билет да имам точна цифра накрая. Приготвил съм им специални неща пък да видим.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Откриване на риболовната година - 9.00, Враждебна, 1 яну

Мнение от Plat1ka »

Ей са Бат Стан като се върне нека каже горе долу колко тежи според него тоя костур от снимката за да съм сигурен, че не съм ви заблудил.

Иначе ето малко снимки на подобни костури.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Това е част от архива където се виждат горе долу рибките :)

Абе дано има повече през тая година, че така ми се лови не е истина.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Откриване на риболовната година - 9.00, Враждебна, 1 яну

Мнение от Владимир »

Аз за костурите знам,че лятото се ловят успешно на спининг.Въпроса ми беше за водоема от,който е изваден костура на Станил.Принципно има адски много и трофейни костури по Софийските баластриери,но се ловят изключително рядко и по-скоро случайно.Аз целенасочено почти не съм хвърлял за костур из баластриерите,хващам ги на щукарските примамки,докато мятам за щука.Иначе 40 такива риби,макар и за цяла година си е сериозно постижение.Аз за последните няколко години,нямам нито един такъв :oops:
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Plat1ka
Мнения: 5120
Регистриран на: Съб Май 13, 2006 0:39
Местоположение: София
дал Браво: 6 пъти
получил Браво: 91 пъти

Re: Откриване на риболовната година - 9.00, Враждебна, 1 яну

Мнение от Plat1ka »

Да сме живи и здрави този сезон, ще направим проверки по всички баластиери с Бат Стан да видим колко големи могат да са тия костури там. :) Това лято на Кривина имам такова взимане на 6м дълбочина че ми изправи жилото на моската само с удар. Изибщо неуспях да го спра. Предполагам беше дебел костур защото там редовно си ги ловях всякакви калибри и този удари на същата проводка и по идентичен начин. Само дето се опъна като теле и си замина.
Аватар
Владимир
Мнения: 10385
Регистриран на: Чет Апр 13, 2006 11:16
Местоположение: България/София
дал Браво: 106 пъти
получил Браво: 488 пъти

Re: Откриване на риболовната година - 9.00, Враждебна, 1 яну

Мнение от Владимир »

Plat1ka написа:Да сме живи и здрави този сезон, ще направим проверки по всички баластиери с Бат Стан да видим колко големи могат да са тия костури там. :) Това лято на Кривина имам такова взимане на 6м дълбочина че ми изправи жилото на моската само с удар. Изибщо неуспях да го спра. Предполагам беше дебел костур защото там редовно си ги ловях всякакви калибри и този удари на същата проводка и по идентичен начин. Само дето се опъна като теле и си замина.
На кой гьол става това,на платения ли?
Аванса защо не го охлабваш малко?
Живота е една безмислена война,накрая всички я губим.
Аватар
Д-р Флекс
Мнения: 8722
Регистриран на: Чет Дек 03, 2009 17:56
Местоположение: София
дал Браво: 1378 пъти
получил Браво: 423 пъти

Re: Откриване на риболовната година - 9.00, Враждебна, 1 яну

Мнение от Д-р Флекс »

Сигурно не е подозирал, че е възможно. Сега, след твоята забележка, съм сигурен, че няма никога да забравя да го охлабва.
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”