Страхотен риболов и яко чалга на Малък Беглик

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Бат Стан
Мнения: 10820
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 0:21
Местоположение: при пъстървите на Станкови бараки
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 58 пъти
Обратна връзка:

Страхотен риболов и яко чалга на Малък Беглик

Мнение от Бат Стан »

След като нашите приятели от Батак подадоха информация МБЗ, демек Малък Беглик замръзна, безделниците дето не работим в работния иначе ден събота решихме да скочим дотам. Сформира се група начело с бай Лино, един от патриарсите на подледния риболов в Бг, Оки, аз и Стамен Кастмастера. Към 9 часа цъфнахме на леда нахъсани с цяла торба вердевас. Ледът се оказа чудесен - около 12-13 санта, а в западния край и до 20. Ето я тази перла на красотата на Родопите:

Изображение

На леда заварихме трима колеги от Пловдив и шефа на гьола Иван Контрата. В началото рибите бяха доста активни. Излизаха дори и хубави костури по около педя, очевидно са порасли. Стамен ги запука с кастмастера, аз улових 6 на зимна блесна, ама ме домързя да дупча дупки непрекъснато и се съсредоточих върху по-мързелешкия риболов с мърмушка. Кълвеше си доволно:

Изображение

Към 9.30 часа от съседната вила надуха яко музика и започнаха да се чуват тежки наздравици. Жорката от Батак ни информира, че във вилата върви пиршество от предната вечер, имало 10 девойки и 7 кавалера. В момента, когато пуснаха парчето на Орхан Мурад "Ходих на пазара, всичко много скъпо братко, продавачка млада гледаше ме сладко-сладко" и костурите се разкълваха като обезумели!
Сичко вървя добре до момента, когато след "Морен сокол пие" около 12 часа спряха музиката. Спря и кълването, почнаха да излизат некви дребни костури и бабушки от досадните. Ние със Стамен минахме на ракията на дядо му Минко, къде наскоро празнува 90 години, да иляди човекът. Бай Лино мина на блесна, ама с променлив успех.

Изображение

В 14.27 часа веселяците от вилата пак пуснаха чалгата и още на "Кара Колю седеше на високи чардаци" костурите се разкълваха. Дойдоха и некви яки професионалисти, били на Тошков чарк, ма кълвало и там само сабахлем. С тоя колега половихме и полафихме:

Изображение

По едно време Стамен с кастмастера взе да надава победоносни викове, а нещо се опитваше да му вкара пръчката в дупката, ма той не си я дава. Бъркам за канджата, митичната ми канджа от шишче за скара, няма я! Настана паника, сичко живо рови по сандъците, в тва време обаче Стамен извади зверчето:

Изображение

Аз им разправях на отиване, че има щука, ма те не вярват. Те я щуката бре! Ние завалите с мърмушките си продължихме риболова на костурите. Доста от тях повръщаха рибета, така че който ще ходи, може да вземе 10-20 кубинки от ситните за експеримент. Те го на тоя какво костурче му стърчи от устата.

Изображение

Колегите и те ги ловят:

Изображение

Та стана много хубав риболов. Претеглих си улова, 2.6 кила, дарени на сиромаха бай Иван от нашата махала да си направи рибена чорба и пържена. Ние заминаваме утре сабахлем пак. Доколкото разбирам, ще има поне 50-60 души на леда, така че ще е интересно. Поздрави и наслука на всички.
Клуб по спортен риболов "Балканка"
Аватар
Boci
Мнения: 4886
Регистриран на: Вто Фев 21, 2006 22:43
Риболов: Feeder,carp, ICE fishing and spining
Местоположение: Sofia
дал Браво: 261 пъти
получил Браво: 1622 пъти

Re: Страхотен риболов и яко чалга на Малък Беглик

Мнение от Boci »

Класик!
2007-2009(15) 2014-2015(16) 2020-2021(10) L(51) L2(25)
2009-2010(25) 2015-2016(11) 2021-2022(16)
2010-2011(14) 2016-2017(23) 2022-2023(1)
2011-2012(19) 2017-2018(11) 2023-2024(3)
2012-2013(17) 2018-2019(16)
2013-2014(14) 2019-2020(10)
Valio Ludoto
Мнения: 164
Регистриран на: Пон Фев 18, 2013 18:19
Риболов: Тролинг, спининг и подледен
Местоположение: Мордор (София)
получил Браво: 2 пъти

Re: Страхотен риболов и яко чалга на Малък Беглик

Мнение от Valio Ludoto »

Еххх, Бат Станиле, гоуем си. Ай утре ще черпя винце на леда.....ако си наблизо де, иначе ме мързи да ходя много :), от миналата година им разправям че има щуки в тоя гьол......5 мармушки ми отнесоха като товарен влак....ма нейсе, бил съм нообранец и целото майстори от отбора ме скинаха от базици.
Сега има мат'рял, доказателствен един вид.
ТЕАМ Master Fishing
Аватар
stamen
Мнения: 2265
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Страхотен риболов и яко чалга на Малък Беглик

Мнение от stamen »

Станиле, пропусна да разкажеш как на връщане някой пръдна жестоко в колата :lol: :lol: и трябваше да отваряме всички прозорци, ама така и не се разбра кой беше от четиримата...
Стана много добър риболов наистина, при мен кълвеше много добре до обяд, после стана на половин час по рибка. Общо хванах към 40-50 рибета, като две-три бяха над педя, тлъстички. Снощи като ги чистих наистина в някои от тях имаше микрокостури в коремите, явно пада яко канибализъм.
Успех на колегите, които ще ходят днес!
Kentavar
Мнения: 4885
Регистриран на: Сря Яну 11, 2006 12:58
Риболов: Спининг предимно, муха, морски...плувка и фидер ама Pro...
Местоположение: Тялом – Destination unknown....Духом - Somewhere I Belong.
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 10 пъти

Re: Страхотен риболов и яко чалга на Малък Беглик

Мнение от Kentavar »

Стамене привет. Би ли споделил какъв кастмастер ползваш? Нещо стандартно или нещо твое? :roll:
Цял живот в длан една, длан загребала вода от любимата река...Пролетта с цъфнали дървета, лятото с горещи ноти, есента е с мириса на вечността и зимата с носталгия пропита!

www.starividri.org

Prowler Elite 4.5 Angler

Спининг клуб "Абичи" - кандидат член, Forever majdramuniaci!
Аватар
stamen
Мнения: 2265
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 20:11
Местоположение: София, Мусагеница
дал Браво: 35 пъти
получил Браво: 33 пъти

Re: Страхотен риболов и яко чалга на Малък Беглик

Мнение от stamen »

Здрасти Иво. Ползвам много видове - красански, оригинални, полски (Джаксън и още едни на които сега не се сещам името), псевдощатски под бранда на Кабелас, Граувел, 2-3 вида китайски (орозовки, илиянските Рибоко и други по-неизвестни). Ползвам и успоредки, български. Мои примамки не правя, ползвам наготово :D .
koda33
Мнения: 314
Регистриран на: Нед Юли 31, 2011 19:35
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 2 пъти

Re: Страхотен риболов и яко чалга на Малък Беглик

Мнение от koda33 »

Браво Стамене)))
http://www.starividri.com" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
starlight
Мнения: 931
Регистриран на: Вто Сеп 29, 2009 11:17
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Страхотен риболов и яко чалга на Малък Беглик

Мнение от starlight »

Бре бре :)
А аз да се чудя какво да правя в Събота :mrgreen:
Нищо де, има време!

Стамене не те ли беше срам с тая щука бре :mrgreen:
rosakat
Мнения: 399
Регистриран на: Сря Яну 18, 2006 14:41
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Страхотен риболов и яко чалга на Малък Беглик

Мнение от rosakat »

Бат Стан написа: В момента, когато пуснаха парчето на Орхан Мурад "Ходих на пазара, всичко много скъпо братко, продавачка млада гледаше ме сладко-сладко" и костурите се разкълваха като обезумели! ..................................
Сичко вървя добре до момента, когато след "Морен сокол пие" около 12 часа спряха музиката. Спря и кълването, ..................
В 14.27 часа веселяците от вилата пак пуснаха чалгата и още на "Кара Колю седеше на високи чардаци" костурите се разкълваха. ...................
:lol: :lol: е не ..ТИТАН си Станиле :mrgreen:
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”