===По адашки===

Луд умора нема! Който мисли, че зимата е супер риболовен сезон, нека заповяда и да убеди и другите.
Аватар
Любака
Мнения: 1337
Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 19:14
Риболов: Ултралек Спининг Мухарски Риболов Щука Сом Костурови Шаран
Местоположение: Wisconsin Dells
дал Браво: 15 пъти
получил Браво: 56 пъти
Обратна връзка:

===По адашки===

Мнение от Любака »

Откак познавам Людмил Кисов и брат му близнак Красимир ми е ясно, че можело на Людмил също да му викат Любо... Та от там сме и "адаши". Ходим порядъчно често на рибка, когато момчетата не са на път, но напоследък аз нямам достатъчно време та когато му дойде реда е голямо събитие. Незабравими моменти винаги има, както примерно когато Краси взе, че седна на кофата с улова пък те са стабилни момчета и капака се затвори като запечатан - и за поразия точно тогава ни провериха горските... иди им обяснявай, че сме напълно редовни и улова ни е в норма и от десет кладенеца вода като не можем да отворим кофата, за да могат да се уверят с очите си :lol: . Накрая с едни отвертки и клещи успяхме да откопчим капака и да съберем очите на чичо лесничей, щото от тогавашната проверка бяхме с най-добър улов от всички проверени :twisted: . Такива ми ти му работи...
Така решихме да се пробваме на леда в петък вечер. Не толкова поради други причини ами защото там на леда можеше да ловим и по тъмно. Хубавото в цялата работа е, че макар и да имахме доста топли дни напоследък, леда се оказа забележително устойчив и всички продължаваха да излизат с возила от всевъзможен калибър и да карат по леда. Така направихме и ние.
Добре, че Джейми от Рийдсбърг се смили над нас и ни услужи с два сонара, макар и да използвахме старите методики включително и хитрата идейка :idea:, която обсъждахме наскоро :roll:
Майсторите на ледовития риболов вече бяха почти привършили с дневната си норма и вече се оглеждаха като гладни хиени за някой, който не се е справил със задачата си така добре и да си "предложат услугите" защото не им се ходи още у дома :wink: Обичайните заподозрени успяват да начешат със селективен риболов и пускане обратно на дребосъците свръх техните 25 бройки - допълнителни 20тина парчета за по некадърните си колеги. Понеже аз спадам от последните ама честта не ми дава да се поддам на такива оферти - рибата си я ловя сам пък колкото толкоз.
Дори не ни се наложи да стържем дупки :!: :arrow: Тая работа я бяха свършили за нас предишните рибари.
Аз поведох бързо в резултата с около 5-6:1 срещу адаша:
Изображение
Опитвах да ги прилъгвам с фосфорицираща мормишка с восъчна ларва за примамка(това в едната дупка) и малко живо рибе на №14 червена тройчица... Ми както се досещате рибето надделя. В последствие разбрах, че старата гвардия от ранга на приятеля ми Франк Мрзина ги мори на Swedish Pimple с прилежаща жълта муха и без никакви натурални прибавки :!: Ама това е в общи линии думата на опита и умението, които ми липсват и двете :roll: .
Изображение
И ловим си ние така и се стараем да утилизираме всяко кълване, но на Любо(Людмил) нещо му се смръзнаха кайсиите и реши да седне да се постопли в колата като ме остави с 2 сонара и 3 зарибени дупки с линии в тях да се правя на пианист виртуоз.
Изображение
Залових още някое и друго рибе и дойде време за редовната сесия телефонни обаждания та да изтормозим всички рибарски души, които са имали неблагоразумието да не се присъединят към нас когато сме случили да набараме рибите подобаващо :twisted: .
Звъня ли звъня адаша на тоя и оня и моите подробности взеха да се криогенизират на финала и реших да сложа точка на петъчния излет.
Дори не изцедихме една бутилчица газ от фенера но смятам се представихме порядъчно:
ИзображениеИзображение
Какво да ви кажа - гледайте да задържите леда на Доспат и Батак, ако трябва да направим подписка до Минчо Празников и колежката Любка Кунчева да видят какво могат да отработят по въпроса 8)
Дръжте се на положение.
Наслука и Наздраве! Правете това което обичате, че живота си тече!
Cash Back!(Amazon,eBay,BassProShops,Cabela's,ORVIS) | Twitter | YouTube "ЛюбакаВидео" | Facebook
Публикувай отговор

Обратно към “Зимен риболов”