Sygic

Всичко свързано с позициониране, маршрути и карти и навигации.
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Sygic

Мнение от Pike »

Любимата ми навигация след Google Maps.

Мислех първо да споделя впечатленията ми от Google Maps, но за нея бих искал да си отделя повече време, затова ще започна от Sygic.

Огромното й предимство е, че е Offline навигация или с други думи, не изисква интернет, което я прави безценна при пътуване извън България, знаете че интернетът в роуминг е златен.

Големият й минус е, че е платена, но с хубавите неща е така :) Самото приложение е безплатно, но картите са платени ;), но за всичко си има начини, стига човек да потърси ;)

Аз лично я харесвам, защото картите са актуални, а дисплеят е организиран много добре и е много информативен, като може сам да си избираш каква информация да ти показва. Като екстра има HUD (Head Up Display), но на мен лично не ми харесва, най-малкото защото не е с ясен образа.

Line Assist функцията също много я тача, защото още предварително те насочва в коя лента да се престроиш, а не да го правиш в последния момент. Също така в Sygic най-много ми допада и начина по-който ти указват, кой изход от кръговото да вземеш.

Във форумът на androidbg.com може да намерите много допълнителни POI точки, които да си инсталирате към приложението, а също и вие да споделяте такива.

Предимство пред Google Maps е и че може да си планираш и записваш маршрути, с множество междинни точки.

Също така поддържа български език, писмено и говоримо :)

Наскоро забелязах, че от 14-та версия са скочили на 16-та, опитах са си я подкарам, но нещо не ми се получи, може би някой път ще се пробвам пак и ще споделя впечатления от нея.

Има я и за трите мобилни платформи, като цената предполагам лека варира, а може би не. Хубавото е, че са разбили всички карти и екстри на отделни елементи и така ако решите да си го купите официално, може да си купите само нещата, които искате.
sygic.jpg
sygic.jpg (117.27 KiB) Преглеждано 4954 пъти
tojimi
Мнения: 30
Регистриран на: Пет Сеп 21, 2007 9:03
Местоположение: СОфИЯ
получил Браво: 3 пъти

Re: Sygic

Мнение от tojimi »

Е след гугъл мапс, какво ти трябва? Не виждам смисъл. Ако не знаеш език, нали виждаш, ако не виждаш, защо ти караш?
Аватар
Pike
Домакинът
Мнения: 4543
Регистриран на: Чет Дек 16, 2004 21:23
Риболов: Спининг фен.
Местоположение: София
дал Браво: 4465 пъти
получил Браво: 246 пъти
Обратна връзка:

Re: Sygic

Мнение от Pike »

От прима виста се сещам за:

-> ако си извън България

-> ако ти е свършил бързия нет

-> ако си на толкова забито място, където или няма нет или пише Е, което е равнозначно на няма нет :)

-> ако искаш по-информативна карта (камери, ограничение на скорост, POI точки ...)

Хубаво е човек да има и резервен вариант ;)
Публикувай отговор

Обратно към “GPS, карти и навигации”