Питане относно LRF в Гърция (с. Мандра, къмпинг Натура)

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
martin_minkovs
дал Браво: 1 път
получил Браво: 30 пъти

Питане относно LRF в Гърция (с. Мандра, къмпинг Натура)

Мнениеот martin_minkovs » Пон Яну 14, 2019 12:38

Привет колеги, покрай практикуването на UL пъстървовия и L/UL костурски риболов, все повече се заглеждах по интересни клипчета и репортажи, свързани с Light rock fishing, та дойде моментът да започна с подготовката за матереализирането на тази идея. Днес успешно осъществих едноседмична резервация в Гърция, до с. Мандра, на 200 м от къмпинг Натура, с цел - семейно-приятелска почивка ( за мен и брат ми ... риболовна ваканция). Спрямо проучването ми в google maps ( ще кача координати в края на поста), мястото се характеризира с много плитки плажове, има доста скалисти местности в близост до нас, има пристанище, езерото Буругьол (Вистонида). По - точна информация за рибите, които могат да се ловят този период, примамки, проводки и т.н. не успях да открия. Смятам да си набавя малки кастмастери и пилкери, воблери до 6,7 см/ 9,10 гр и силикони. Тук обаче идва и питането ми ... какви да бъдат те - марки, модели и т.н. Опитът ми в морския риболов е нулев, дано това се промени и се получи една приятна риболовна ваканция. Всякакви съвети, марки, модели и т.н. ще ми бъдат от полза. Ще се риболовства с Tailwalk Backhoo Rise 632/672 ML.
Благодаря и наслука през новата година!

П.с. Ето координати на мястото и едно клипче от птичи поглед, за да се добие представа за част от релефа:
https://www.google.bg/maps/place/CAMPIN ... !4d25.0128

axel
дал Браво: 13 пъти
получил Браво: 59 пъти

Re: Питане относно LRF в Гърция (с. Мандра, къмпинг Натура)

Мнениеот axel » Пон Яну 14, 2019 18:21

Колега,Мандра се намира между Порто Лагос и пристанището на Авдира,районът е известен с плитките си плажове и едва ли ще е много подходящ за ЛРФ.
риболовът е само хоби!

Аватар
bobopeli
дал Браво: 431 пъти
получил Браво: 870 пъти

Re: Питане относно LRF в Гърция (с. Мандра, къмпинг Натура)

Мнениеот bobopeli » Пон Яну 14, 2019 20:05

martin_minkovs написа:Ще се риболовства с Tailwalk Backhoo Rise 632/672 ML.

:D :D :D

https://shop.fishing-tackle.bg/tw-tetra-jig.html

Имал съм слука с тия на подобен плаж.Някакви силикони - сини,розови или цвят седеф ,също биха влезли в работа.