Питане относно LRF в Гърция (с. Мандра, къмпинг Натура)

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
martin_minkovs
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 17:54
дал Браво: 1 път
получил Браво: 39 пъти

Питане относно LRF в Гърция (с. Мандра, къмпинг Натура)

Мнение от martin_minkovs »

Привет колеги, покрай практикуването на UL пъстървовия и L/UL костурски риболов, все повече се заглеждах по интересни клипчета и репортажи, свързани с Light rock fishing, та дойде моментът да започна с подготовката за матереализирането на тази идея. Днес успешно осъществих едноседмична резервация в Гърция, до с. Мандра, на 200 м от къмпинг Натура, с цел - семейно-приятелска почивка ( за мен и брат ми ... риболовна ваканция). Спрямо проучването ми в google maps ( ще кача координати в края на поста), мястото се характеризира с много плитки плажове, има доста скалисти местности в близост до нас, има пристанище, езерото Буругьол (Вистонида). По - точна информация за рибите, които могат да се ловят този период, примамки, проводки и т.н. не успях да открия. Смятам да си набавя малки кастмастери и пилкери, воблери до 6,7 см/ 9,10 гр и силикони. Тук обаче идва и питането ми ... какви да бъдат те - марки, модели и т.н. Опитът ми в морския риболов е нулев, дано това се промени и се получи една приятна риболовна ваканция. Всякакви съвети, марки, модели и т.н. ще ми бъдат от полза. Ще се риболовства с Tailwalk Backhoo Rise 632/672 ML.
Благодаря и наслука през новата година!

П.с. Ето координати на мястото и едно клипче от птичи поглед, за да се добие представа за част от релефа:
https://www.google.bg/maps/place/CAMPIN ... !4d25.0128
axel
Мнения: 522
Регистриран на: Чет Сеп 17, 2009 17:46
Местоположение: Пловдив
дал Браво: 36 пъти
получил Браво: 85 пъти

Re: Питане относно LRF в Гърция (с. Мандра, къмпинг Натура)

Мнение от axel »

Колега,Мандра се намира между Порто Лагос и пристанището на Авдира,районът е известен с плитките си плажове и едва ли ще е много подходящ за ЛРФ.
риболовът е само хоби!
Аватар
bobopeli
Мнения: 462
Регистриран на: Вто Юли 21, 2009 19:19
дал Браво: 882 пъти
получил Браво: 1466 пъти

Re: Питане относно LRF в Гърция (с. Мандра, къмпинг Натура)

Мнение от bobopeli »

martin_minkovs написа:Ще се риболовства с Tailwalk Backhoo Rise 632/672 ML.
:D :D :D

https://shop.fishing-tackle.bg/tw-tetra-jig.html

Имал съм слука с тия на подобен плаж.Някакви силикони - сини,розови или цвят седеф ,също биха влезли в работа.
martin_minkovs
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 17:54
дал Браво: 1 път
получил Браво: 39 пъти

Re: Питане относно LRF в Гърция (с. Мандра, къмпинг Натура)

Мнение от martin_minkovs »

Привет група, получи се добър риболов, имайки предвид лайтовите пръчки, не добрия подбодор или по - скоро липсата на нужните примамки и липсата на опит в морския риболов.
Ловихме точно пред вилата, в която бяхме отседнали, газейки на 50,60 метра във водата. Активността беше сутрин от 7 до 9/9.30 и вечерта между 19:00 и 21:00 часа.
Хванахме едри и доста на брой сафриди, ципури, и няколко лаврака, като имахме и доста изпуснати, някой от които взимаха хванат сафрид при ваденето му. Първата ни извадена риба, на първата сутрин с петото, шестото замятане беше 3 кг лаврак ... с въдица с горна граница на акцията 10 гр. ... беше страшна борба и голям кеф.
Общо взето ... преживяването беше достатъчно да ни запали по морския риболов и сега следва ... четене, гледане, оборудване и плануване на следващото посещение.
Наслука!
amalexiev
Мнения: 21
Регистриран на: Вто Мар 31, 2015 22:31
Риболов: Спининг
Местоположение: София
дал Браво: 231 пъти
получил Браво: 38 пъти

Re: Питане относно LRF в Гърция (с. Мандра, къмпинг Натура)

Мнение от amalexiev »

На каква примамка удари Лавраки? Качи някоя снимка ако имаш.
martin_minkovs
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Ное 03, 2015 17:54
дал Браво: 1 път
получил Браво: 39 пъти

Re: Питане относно LRF в Гърция (с. Мандра, къмпинг Натура)

Мнение от martin_minkovs »

Не съм снимал рибите, тъй като през цялото време бях в морето и излизах на моменти да ги оставя във вилата.
Примамките, на които излизаха са:
https://ribi.bg/image/data/Product%20im ... 20Glow.jpg - сафридите го смазваха това пилкерче
Воблер PUX - 7 см, потъващ и с агресивна игра
Пъстървови воблери от рода на Smith Contact 5 см, Duo Ryuki 5 см
Големият лаврак взе на пилкера, като след това всички останали бяха на PUX.
Рибите излизаха всеки ден почти на едно и също място, в дупка между 2 рифа с дълбочина около 2 - 2,5 метра, но се дърпаха и на по - плитко. Последните 2 дни ... намирахме лавраците, достигахме ги като дистанция, гледахме как скачат, правят джуруми, идваха на метър, два пред нас, преследвайки примамката, но не искаха да ударят. Предполагам, че причината беше малкият размер на примамките ...
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”