Морски риболов в Гърция

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Боро
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Юни 17, 2006 10:40
Местоположение: Варна

Мнение от Боро »

cerber написа: От там нататъка предполагам се досещаш: разпалваш скарата и с лимонче...
Cerber би ли пояснил как точно го правиш, че при мене нещо не се получава. Винаги става като гума.А също така и ако споделиш някоя рецепта ще ти бъда много благодарен.
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

На скара, колкото е по пресен, толкова е по гумен, ако щеш да го размажеш от бой. Ако преседи във фризера, една седмица, става по мек. Другия вариант е, да се свари предварително, но си губи вкуса (това последното, е според мен). Ще попитам някой специалист-кулинар, да ми каже, ако съществува някоя рецепта.
Жена ми, обикновенно прави октоподите на салата:
сварява ги добре, добавя суров лук, на тънки кръгчета, риган (защото в Гърция, няма чубрица), черен пипер и го обърква със зехтин и оцет (не лимон), най добре Ацето Балсамико и се яде студено.
Колкото е по голям октопода, толкова е по вкусен, като трябва да бъде, поне кило-кило и половина.
Също така го правят с макарони и на различни манджи, но жена ми спи и не мога да ти кажа подробности.
Тия дни, ще пусна накоя рецепта в "кухнята"
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
PETAR 40
Мнения: 272
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 19:37
получил Браво: 2 пъти

Мнение от PETAR 40 »

DOCTORA написа:Eто още една снимка на Sama ( Saddled sea bream ) с латинското име Oblada melanura:
Изображение

На снимката се вижда и една Salema - на латински Sarpa salpa.

На Канарските острови Сарго - Sargo, наричат Бялата морска каракуда или White sea bream (на английски), с латинското име Diplodus sargus sargus:
Изображение
Също е много вкусна!
В Гърция също се нарича Саргос,а на по-горната снимка първата е Меланури и втората Сарпа.
Това са Сарги ловени на парагади :arrow:

Изображение
pa_po
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 21, 2009 20:46

pomagaite

Мнение от pa_po »

zdraveite,kolegi imam nujda ot pomo6t,v atina sam i ot tri meseca se ma4a da nadxitrq ribata ,no gram ne sam zapoznat s mestata i s stravta koqto trqbva da izpolzvam,nqkoi 6te moje li da mi dade nqkakvo info
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Здравей папо!
Аз лично в Гърция не съм бил още, но предполагам в Атина риболова ще е както в другите части на Гърция. Порови се из форума има даста инфо за методи и примамки от хора живеещи в Гърция.
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Ordonez
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 20:57

Мнение от Ordonez »

Октопод под 600 грама е забранен , ако извадиш под този грамаж си длъжен да го върнеш в морето поне на пелопонес е така.
Апропо един въпрос , долу до Нафлио по конкретно Толо е рай за морския риболов , ако някой има път на там мога да му дам напътствия къде и кога да се пробва . Въпроса ми е следния обаче, какво е намиенованието на тъй наречената "Баракуда" ( така я наричаха гърците там ), която не спираше да лапа воблерите едно след друго . Никъде не намирам инфо за тази риба.
nafplio
Мнения: 675
Регистриран на: Пон Мар 09, 2009 22:26
Риболов: spinning , fly fishing
Местоположение: Бургас
дал Браво: 109 пъти
получил Браво: 29 пъти

Мнение от nafplio »

Ordonez написа: ... , долу до Нафлио по конкретно Толо е рай за морския риболов , ако някой има път на там мога да му дам напътствия къде и кога да се пробва .
Колега аз бих се възползвал от твоите 'напътствия' (макар че няколко пъти съм се пробвал там и НИЩО :roll: ) ...Но ако си запознат с риболова в Толо , бих приел и някой съвместен излет.... :wink:
men4ev_1981
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Апр 21, 2015 16:20
Риболов: Spinning

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от men4ev_1981 »

Zdraveite na vsichki v foryma.Niamam mnogo opit v ribolova ot brega..moje li spodelite malko ot opita si stava dyma specialno za ribolov na Lavrak ,jiveia v Larnaca ,Cyprus.Da mi dadete ideia kakvo da izpolzvam za primamnka pri ribolov na plyvka..kakav vid korda..idea za kak da naredia takam pravilno,kakvo prepora4vate danen ribolov ili.... koe e nai dobroto vreme za lavrak prez denia(hodia ot 17.00-21.30)..Probvah na skaridi na plyvka mnogo pati..bez rezultat.Opitah na silikonovi primamki Black Minnow 90 (mislia 4e ne naredih takama pravilno)Blagodaria predvaritelno na vsi4ki otzovali se.
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mita4eto »

В периода 17.06 - 25.06 ще бъда на Lagomandra beach (преди Неос Мармарас), морският риболов ми е тъмна индия, досега изчетох де що има писано, та в общи линии придобих някаква теоретична представа. Спинингът е с мен, но не храня големи надежди, по-скоро на стръв. Това, което до момента чета като успешна стръв - осолена дребна риба, пилешко филе, тия жълтеникавите голи охлюви. Всякакви съвети за друга стръв, която е работеща по това време на годината в този регион са добре дошли. Риболовът ще е само от брега. Благодаря предварително
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
chechy
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 10:40
Риболов: Спиннинг

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от chechy »

Здравейте колеги,

И аз като колегата по-горе ще пребивавам в Гърция другата седмица, но на Лимнос.
Потърсих информация във форума, но не успях да намеря нащо конкретно.

Приготвил съм 1 попер, няколко воблера различен калибър и грамаж, блесни и пръчка 2.7м, 15-45 (до колкото си спомням).

Ще съм благодарен за някаква информяция по това време на годината какви риби може да се търсят и евентуално на повърхностни или други примамки.

Благодаря предварително, а пък като се върна ще се опитам да дам информация как е било.

Поздрави.
chechy
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 10:40
Риболов: Спиннинг

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от chechy »

Здравейте колеги,

Никой ли няма информация за Линос .... или поне като цяло за Гърция - в момента какво излиза, сутрин/вечер, на повърхността/под повърността ....

Пак благодаря предварително.

Поздрави.
Аватар
mita4eto
Мнения: 655
Регистриран на: Нед Дек 18, 2005 15:30
Местоположение: Ямбол - София
дал Браво: 1 път
получил Браво: 5 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от mita4eto »

Форумите май отдавна спряха да са това, което бяха преди ... :(
Истинският рибар е най-вече истински природозащитник, нека мислим за природата!
chechy
Мнения: 8
Регистриран на: Сря Апр 01, 2015 10:40
Риболов: Спиннинг

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от chechy »

... има още време ...

Поздрави
bulgarche-to
Мнения: 365
Регистриран на: Чет Авг 21, 2014 9:25
дал Браво: 11 пъти
получил Браво: 248 пъти

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от bulgarche-to »

За риболов не мога да обогатя темата, но мога на темата "разрешителни". Ходих в тази служба на пристанището на Кавала, от където се обадиха някъде по телефона. Казаха ми, че мога да се гмуркам спокойно и навсякъде във всички региони през деня, задължително с буй, някъде по скалите, да не съм по плажовете и по кейовете. За лодка не разбрах точно. Ако не съм в пристанищата риболова от брега е разрешен навсякъде по всяко време на денонощието.
litebee
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Мар 24, 2015 10:31

Re: Морски риболов в Гърция

Мнение от litebee »

chechy написа:Здравейте колеги,

Никой ли няма информация за Линос .... или поне като цяло за Гърция - в момента какво излиза, сутрин/вечер, на повърхността/под повърността ....

Пак благодаря предварително.

Поздрави.
За Лимнос - добрите места са на Plaка ех да пристанището от двете страни можеш да мяташ има трофейни хищници , там вадят и октоподи и дънни риби от външната страна на вълновата,другото добро място е около nea koutali, там също има рибарско Пристанище, Около Него по носовете. Щом си на Лимнос предполагам ще си на keros, там хванаха зарганчета на бомбардировките на скалата отдясно на българското училище.

И едно информация за риболовните на туна В Турция
Нещо са свършили квотата и в момента е забранено ет глобата за хваната риба е 30000 лири :-S. Информацията е от собственика на рицарския магазин в Галиполи
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”