Морски риболов в Гърция

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
vladvladi
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 23:30
получил Браво: 1 път

Re: OT VLADO

Мнение от vladvladi »

hrimar mnogo e vazmojno i da ne se hraniat a samo da se razhojdat.v4era i az gi molih no ot 20 ribari samo 1 hvanah morski kefal i nai hubavoto ot vsi4ko e 4e garcite sa v o4akvane tia dni da zapo4ne po intenziven ribolov.
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

hrimar написа:Що така си пренебрегват рибите тези хора :roll:
Ако искаш да ловиш кефали, ще отидеш на някой остров или ненаселено място, където водата е чиста. Освен разбира се ако не ти липсват някои минерали или бактерии от естествената флора (майтапя се, надявам се не се сърдиш) :D
Кефалите обикновено обитават места, които са силно замърсени. Тук в Патра, където се намирам, около отходните канали на града, ги има с хиляди, целогодишно. Единствените които съм виждал да ги ловят, са емигранти от Авганистан, пълнят чували.
По принцип, около големите градове, се уважава само преходната риба, също така, много рядко ще видиш някой да лови риба в самия град. Изключение правят, само някои чужденци.
hrimar написа:...Буквално на самия бряг на крайбрежната улица, на метър дълбочина. И нито един рибар нямаше...
Не знам дали си забелязал, точно там е пълно с такива канали, от които излизат разни кафяво-жълтеникави бърбонки :lol: .
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
karidov
Мнения: 8
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 14:34
Местоположение: софия
получил Браво: 1 път

Мнение от karidov »

Всяка риба да си знае гьола, редът на кълване и името на рибаря.
Останалото го контролира CERBER!
marine
Мнения: 17
Регистриран на: Вто Мар 13, 2007 23:12
Местоположение: Варна

Мнение от marine »

hrimar написа:Цербер, страхотно си го разказал. Направо се размечтах за такъв риболов ....
Иначе, вчера бях в Солун и като гледам какви кефали ми се разхождаха под краката. Буквално на самия бряг на крайбрежната улица, на метър дълбочина. И нито един рибар нямаше :shock:
Що така си пренебрегват рибите тези хора :roll:
Не само в Гърция е така, а в повечето европейски държави. Такива риби там не ловят дето се хранят с ( ша ма звинявяте ) лайна.
Ама нали и ние сме в европата вече, така че и тука се очаква скоро илария да не ловят хората :)
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

снощи се върнахме от Тасос... Очи пълни, ръце празни! 2 души ходихме 2 пъти по 2 часа... и хванахме /общо/ 2 рибки по 15см - плоски с черно петно в основата на опашката... така и не им разбрах името...
по-късно ще кача инфактно видео снимано от ферибота - кефали по 40-50см се бият за парченца от кроасана ми... :? почти бях тръгнал да взимам въдицата от багажника... отказах се само защото имаше 5мин до тръгването на кораба... :lol:

ПС: ние спахме в Скала Рахони, за риба се пробвахме на близкия кей, а също на пристанището в Скала Принос и на кейче в северния край на Голдън бийч... Прилагам карта
http://forum.offroad-bulgaria.com/attac ... 1180343674
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Tedo написа:...хванахме /общо/ 2 рибки по 15см - плоски с черно петно в основата на опашката... така и не им разбрах името...
Тази
Изображение
или тази
Изображение
Морският риболов от брега, също е доста труден, изисква се много добро познаване на местата и привички на рибите.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

първата май... как се казва и колко голяма става?
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Първата риба е вид морска каракуда - Sadled breem на английски или Sama на испански. Става до 2-3 кг и е много вкусна!

Изображение
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

DOCTORA написа:Става до 2-3 кг и е много вкусна!
Напълно съм съгласен, с теб Докторе
На гръцки се казва Саргос и е добър улов, ако е половинка-кило.
Има едни малки рачета, на гръцки им викат Мамуни, е те тая риба, умира за тях. Най обичам, да я ловя на плувка, като пускам стръвта на дъното.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
vladvladi
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Сеп 03, 2006 23:30
получил Браво: 1 път

Ре: ОТ ВЛАДО

Мнение от vladvladi »

POZDRAVI NA CERBER I NA DOKTORA ZA AKTUALNATA I OBSHIRNA INFORMACIA, KAKTO I NA VSICHKI KOLEGI OT FORUMA. PO OTNOSHENIE NA RIBATA NA SNIMKATA MI SE STRUVA CHE TOVA E MELANOURI, A NE SARGOS. VAPROSA MI KAM CERBER E DALI SE HRANI I SAOTVETNO LOVI RIBA SEGA V PATRA, 4E NA SEVER V STAVROS POLOJENIETO NE E KAKTO TRIABVA. GOVORIA ZA TEZI RIBI,KAKTO I KEFAL I LAVRAK.4AO ZASEGA.
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Може и да си прав, на Доктора май наистина е меланури, не се виждат на снимката, напречните черти.
В Патра в момента излизат тончета, паламуд, и секви подобни още 2-3 вида, дето не мога да ги различавам все още, това от ловците, от мирните риби, дойде гопата и то доста едра.
Мен напоследък, ме гони страшен карък и се надявам, днес да беше за последно.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Аватар
DOCTORA
Мнения: 2154
Регистриран на: Нед Дек 19, 2004 19:27
Местоположение: АНГЛИЯ
дал Браво: 300 пъти
получил Браво: 114 пъти

Мнение от DOCTORA »

Eто още една снимка на Sama ( Saddled sea bream ) с латинското име Oblada melanura:
Изображение

На снимката се вижда и една Salema - на латински Sarpa salpa.

На Канарските острови Сарго - Sargo, наричат Бялата морска каракуда или White sea bream (на английски), с латинското име Diplodus sargus sargus:
Изображение
Също е много вкусна!
Успеха в риболова има две тайни:

1- никога не казвай всичко което знаеш!
Аватар
Tedo
Вносител
Мнения: 2333
Регистриран на: Пон Юни 26, 2006 17:07
Местоположение: София
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Tedo »

тия дето ги хванахме с колегата на Тасос най-много приличаха на последната снимка, но чертити не бяха толкова ярки... може би защото рибките бяха по-малки /около 15см/
alex_es24
Мнения: 280
Регистриран на: Съб Дек 02, 2006 9:56
Местоположение: lom
дал Браво: 93 пъти
получил Браво: 19 пъти

Мнение от alex_es24 »

таиа риба маи в испаниа и казват дорада а последната на 4ертите раиа незнам ама така мислиа ас сам хва6тал и от двете
Аватар
cerber
Мнения: 1873
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 23:51
Местоположение: Evros-GR
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от cerber »

Явно, аз нещо съм я оплескал.
Имената на рибите, съвпадат мапълно с гръцките.
)><ۣ((((((((ºۣ< ڸ
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”