Морския червей 2,50лв.-замяна.

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Морския червей 2,50лв.-замяна.

Мнение от Моряка »

Морския червей във Варна е вече 2,50лв. с тенденция за 3лв. има възможности за замяна,но не толкова успешни.И все пак ако попаднете в такава ситуация-
1.Рапан суров с остро ножче на дълго и тънко филе(като червей)
2.Пилешко бяло месо сурово по влакната -вида същия.
3.Калмар(Пипала -туба )вид същия.
4.Кафяво-оранжев вълнен конец(без кука)вид същия.
Има идруги вариантина тема жилаво месо.За вълнения конец не се чудете.По това време червея се ползва основно за заргана и се оплита добре в зъбите(На Камчия примерно старите рибари хващат змиорки на вълнено въже).Другата подробност е материала да се кисне в рибено масло.И всичко това е да се спасим от капото.Ще се радвам ако помогна.
даката
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 15:52
Местоположение: Балчик

Мнение от даката »

Ало..........извениме за ..АМА много в разход ще вкараш колегите :D :D
Я по добре да я карат с орегинала ,който може.
А за алтернативните варианти ,то да е морско съветват-патило :D :D
риба къща няма - риба време няма
Аватар
esox hunter
Мнения: 1125
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 11:01
Местоположение: София
получил Браво: 2 пъти

Re: Морския червей 2,50лв.-замяна.

Мнение от esox hunter »

ivanprof67 написа:Морския червей във Варна е вече 2,50лв. с тенденция за 3лв. има възможности за замяна,но не толкова успешни.И все пак ако попаднете в такава ситуация-.....
Има и маринован червей в бурканчета по 6 лв (вносен). сега май е свършил, но се всеки момент се очаква нов внос. Аз лично не съм го пробвал, но по това което чух явно върши работа поне за бомбарда. Доколкото разбрах едно бурканче се равнява горе-долу на 3 дози във вестник и червеите са дълги и могат да се режат на 2.
Ако някой ги е пробвал нека пише какви са резултатите с тях.
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Не мисля,че се овътри някой.Ако приемем ,че пилешкото бяло месо е 8лв.килограма ,пробвай със 100гр.(за80ст.) колко филенца като нормално голям червей ще изкараш.За вълнения конец да не говорим,че е без пари.Пък рибено масло ако искаш слагай.Освен това аз писах,че червея си е червей,и да кажем си на място дето червей няма и чакаш някой да донесе що да не пробваш.
Айде и да кажа ,че вече 2 години имам страхотен успех с лодка за лихнус,пак на пилешко месо.
А изкуствения (маринован)червей е 1лв.-броя.,но не съм пробвал още колко ще изтрае.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Иване и аз съм каяджия,на пилешко не съм пробвал,по-добре ли е от собствен ем и сафрид?
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Както писах по горе имам успех с лихнуса.На пилешкото ми се хваща около 70% лихнус и останалото попове.Аз с гумена лодка и влизам до километър.Имах случай в ,който бяхме на 30метра от дървена рибарска лодка навътре и те хващаха главно попчета на бяла мида и бял ем,а ние с авера главно лихнус от 20 до 33 санта.После да кажа,че много бързо заминава от слънцето и си го дръж в хладилна чанта.Не без значение според мен е и месината(аз за бидем повече от 0,20 не слагам).И последно:имам приятели на Крапец ,които от години ползват пилешки джигерки.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

За джигера знам,но не съм го ползвал от лодка,само по буните,но там не го харесват пустите риби.Преди 2г бях приготвил джигер от пъдпъдък и то доста,но сутринта рано а това,а онова и го забравих,добре че удари малко граца и си направихме риболова после.Добри лихнуси излязоха и при мен.От тогава не съм излизал,но ако е дал господ добро време в събота съм в морето.После ще разбереш какво сме направили.Лека.
Аватар
duffi_duck
Мнения: 43
Регистриран на: Сря Яну 24, 2007 7:48
Местоположение: варна

Мнение от duffi_duck »

да ви кажа само че силиконовия червей си е много добре ,дори и при рядка риба като го сложа на горната кука да се ветрее ,а долната заредя с оригинален морски, се получава чуден тандем,който ползвам вече втора година и за зарган и за платерина на бомбарда. като минава джурума няма време да се презарежда нов червей, а само презамяташ и то си знае работата силикончето, дори и да е останало без ортаци от 2 лв за 30 бр.
Аватар
docenta
Мнения: 763
Регистриран на: Вто Ное 22, 2005 13:30
Местоположение: София
получил Браво: 9 пъти

Мнение от docenta »

Здравейте пак колеги,
Споменавал съм го и друг път, но специално за заргана добра стръв са и белите червеи на грозд и по малки куки, така ги ловят гърците. Силиконовите също са добри, но ги оставете една нош сред морските червеи да се вмиришат на тях, добре е да са оранжеви на цвят. Абе аз отдавна мисля да пробвам и на агнешки и пилешки чревца, но явно тази година няма да мога да дойда на морето. Ако някой пробва - да каже на другите :D
Мъдете здрави,
па другото ще се оправи!

Риболовна академия "Негован"
Правописната полиция - срещу езиковия тероризъм!
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Киро каята и лихнуса главно са още навътре (по хубавите-и водолазите не виждат риба)за тях по-добре изчакай.Днес бях за сафрид с лодка пред галата и от 10 до 16 часа резултата е 4 кила.Да кажа, че чипарето е 0,14/0,20-куките 0,12 с конци доста цветни (направо дискотека)и синци .Наблягайте на малките куки.Рибаря ,който ме изведе с дървената си лодка беше с куки 8 и хвана кило!!!!
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Не му е мястото тука,но Обещах да пиша.При мен в събота стана едно голямо нищо.Станахме за ташак на всички които бяха на Ной.С авера пуснахме лодката,натъкмихме се,запалих салюта на сухо, изгасих го,бутнахме лодката във водата,Станчо гребна няколко пъти, и после тоз салют като каза няма да пали, не ще и не ще.Уж беше работен ден,ама на него не му се работеше.Вятъра ни вкара малко навътре,пуснахме котва,зацепи някъде из пясъка м/у Ной и Журналист и до там бяхме.От цялата работа авера изкара едно попче и след половин час пак изкара нещо,но падна в лодката и не можах да го видя.Той попита какво може да е и посегна да го хване,казах му да не е дракон,но вече го чукна.Изсмука си пръста няколко пъти,вдигнахме котвата и на гребла обратно.Нищо не му стана на авера от дракона,после той греба.И излезе южния вятър,дигна към 3 бала,обаче нашия си науми че трябва да изхабим скаридата,няма да се връщаме празни я,после половин Кичево ще ни се смее,минахме пред цялата буна на Ной,отидохме на другата страна към Варна,но и там не намерихме камъни,само дето се пречкахме на колегите от буната,за което много се извинявам, и си излязохме по по-трудния начин.Пълен карък в събота.Оказа се че сме счупили карбуратора и не може да засмуче бензина.Майка му и салют,цял месец си играх с него,после го сложих в едно голямо корито и една седмица му правех проби.Бях му оставил отворен кранчето на резервоара,да видя дали ще капе отнякъде,по един час съм го оставял да работи,когато се сетя минавам и на първо дърпане палеше,абе всичко беше ОК,и накрая такъв номер ми скрои.Ще го махам,ама пусти пари,много други дупки имам в момента,но за догодина ще си взема нещо хубаво и ново.
Е извинете за голямото писане,но мисля че и неуспехи могат да се коментира тука.На всички късмет в риболова.
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Аз на мойта гумена лодка и сложих руски елдвигател .С нея влизам при малки вълни и като дават,че ще е добре времето.С акомулатор 45 ампера ми изкара 5 часа ход и после и колата запали.И вчера пак даде сафрид близо 5 кила и два карагьоза.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Това е хубаво решение.Май трябва да се прехвърлим в друга тема,не му е тук мястото,но преди години много патих с гумена и сега все още не ми се мисли за такава.А за ел двигател,следя из форумите и си правя сметката,ама като си познавам някои приятели като Станчо,и други такива,то половин час ако не му удари нещо,трябва да се местим на 3-4км,като че ли там рибата сама ще скача в лодката.То тогава ще ми трябват 3 акумулатора.Вчера докато отивахме към Ной,пред Траката имаше доста лодки и като стана белята,що приказки бяха,че ако сме били на Траката,камъните били на близо,каята щяла да я съсипем,сафрида да му разкажем играта.Абе то като ти е писано да не ти върви,не можеш да вървиш насреща.Ако при мен се промени нещо,ще пусна нова тема в риболов с лодка.
А по тази тема,само предполагам,но скоро ще отида да пробвам,завързах две 8ци една след друга с червен конец,като за чепаре и тези дни ще го пробвам за зараган,ще се обадя какво е станало.Май 8ците са големи,но в момента нямах други.Лека вечер и късмет в риболова.
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Може да се прехвърли темата,но мисля да я приключа с това,че гуменката е добра примерно ,както ходя на палатка по морето за 3 нощувки или за язовир(да не се мъкне голям багаж или товар)пък ,както трябва в морето си иска голяма лодка морско изпълнение и т.н.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Абсолютно съгласен за гумената лодка,щом по този начин се използва.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”