Сафрида пред Варна набира сила

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Сафрида пред Варна набира сила

Мнение от Моряка »

За риболов от лодка искам да кажа.Излизам вече пети път и ми направи впечатление,че в понеделник макар,че времето беше доста спокойно морето даде доста добре.В предните дни даваше добре само при по-бурно време.Утре пак съм-ще пиша.
Паламудов
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Дек 03, 2005 15:55
Местоположение: Варна

Мнение от Паламудов »

Днеска влязохме на Галата,ами по един тиган (30 см )на човек.Поне беше едър и морето имаше бая вълна.
Аватар
Булти
Мнения: 381
Регистриран на: Вто Май 22, 2007 12:48

Мнение от Булти »

сафрида на чипаре по дъното ли го търсите :?: , много дракон , много нещо :shock:
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Сега се връщам няма сафрид.Повечето лодки се прибрахме.Обадиха ми се,че на Крапец взели много лефер на мрежи,а един водолаз каза,че и на Русалка взели малко.То и 20 лефера да има пред Варна морето опустява.Жалко днес бях се наточил да мариновам.
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Забравих да пиша ,че го хващах на средна вода.Пет шес метра някъде,а по-навътре и по-надолу.Колегата почваше да я търси от дъното и му удряше и по някой меджит,но и двамата не сме вадили дракони досега.Пък са си вкусни и те.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

А за дракона,както бях писал преди за неуспешния риболов,вчера пихме по едно с авера и каза че го боли пръстта където го удари дракона.Само за инфо,да внимавате с рибка.
Моряка
Мнения: 106
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 23:43
Местоположение: Варна

Мнение от Моряка »

Аз си нося дълги хирургически щипци и хирургическа ножица с дълги дръжки да режа шипове(дай боже).И скорпида е много вкусен.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Абе не,чак като в темата,ама в неделя поне направих сефтето пред Галата.Един път,6 броя.Не можах да изкарам фотото,то тогава надали и един щеше да влезе в лодката,докато се натъкмя.Но вече е тука,правете проби и пишете.
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Чувам за добри постижениа на Златните. Аз лично не съм пробвала , но събота и неделя , ако е хубаво времето , ще пробвам.Ще пиша , ако си струва риболова.
А.С.
anonimen
Мнения: 574
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 15:35
дал Браво: 14 пъти
получил Браво: 1 път

Мнение от anonimen »

10кила вчера от лодка пред буната на Панорама,от 18 до 21часа.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

A.C. написа:Чувам за добри постижениа на Златните. Аз лично не съм пробвала , но събота и неделя , ако е хубаво времето , ще пробвам.Ще пиша , ако си струва риболова.
Защо чак там.
Изображение

Това е пред вълнолома
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Информацията , която ми дадоха беше от Златните.
В събота пробвахме пред вълнолома. Имаше , но беше дребен почти граца.Трябва обаче да се излиза много рано.
А.С.
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

В неделя рано сутринта влязохме с лодка от Траката. С голяма мъка приполвихме кофичките до обяд. Сафрида беше много близо до брега и разпилян. Нито следа от други хищници освен дракони и попчета.
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Ако това е кофата , която виждам на снимката и при този дребен сафрид , си е направо добро постижение. При есенен сафрид това би било повече от 10кг.
А.С.
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Кофичката ми е 12 литра. Днес на Траката пак я преполових . Има доста сафрид ,но е разпилян. Как беше при вас пред Галата.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”