Какво става с каята?

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

На 12.4.08 събота излязохме. Времето беше много хубаво и направихме по 8кг. на човек, предимно лихнос.
В неделя имаше вятър от запад и беше трудно за работа. Пак хванахме , но по- малко.
А.С.
Аватар
николов
Мнения: 9
Регистриран на: Пет Май 18, 2007 11:29
Местоположение: Burgas

Мнение от николов »

Колега А.С. ако не е проблем разкажи малко повече за тези лихмузи, на какво разстояние от брега ги хваща, на каква стръв. Аз пробвах в неделя на Поморие от кея, но само дребно попче и за това се замислям да вляза малко с лодкат, та за това питам. Благодарско предварително !!!
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Здравейте колега николов,
Не знам за юга, но около Варна в момента популацията на лихнуса според мен е по -голяма от тази на стронгилите, защото се хващат 70-80% предимно лихнос.
Аз излизам с лодка и сме на не повече от 500м от брега, а лихнос се лови най-вече на лъскава стръв/трицона/.
Чувала съм обаче от приятел , който излизаше от Ахтопол , че при вас за да хванеш хубава кая , влизат доста по- навътре.
Успех!
А.С.
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Стягайте чепаретата, тази година ще има още повече сафрид. Съвсем скоро трябва да се обади .
vacano
Мнения: 25
Регистриран на: Нед Юли 23, 2006 21:32
Местоположение: Varna

Мнение от vacano »

така ли ? :) аз съм готов,но простете моето невежество,ама защо ще има повече сафрид? на какво се дължи ? а щом познаваш за сафрида аджаба,дали ще има чернокопи и паламуди ?
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Чернокопа и паламуда завистя според мен от темтературата на водата. Ако когата им е миграцията водата е по- хладна може и да минат по близо до нас. Колкото до сафрида края на май ще разберем
А.С.
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Идва, идва
Миналата седмица го посрещнах на Босфора. Повече и по едър от миналата година по същото време, но не ме приемайте съвсем на сериозно. Опитвам се да правя изводи на база две три години назад, а тука има съфорумци с къде по голям стаж. Само се опитвам да ги предизвикам да си кажат, че се изчакахме за този чернокоп и паламуд миналата година.
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Дано да си прав! На фишфайдера се вижат много пасажи от малки рибки, надявам се да извикат сафрида насам. Скоро ще разберем , когато започне миграцията му.
Миналата година от към сафрид не можем да се оплачем. От края на май началото на юни до края на октомври непрекъснато се навърташе тук, къде повече , къде по малко. Затова пък паламут и лефер изобщо не видяхме.
Надявам се тази година да минат на сам. Мисля че това е най-забавния риболов.
А.С.
vrabcho1974
Мнения: 45
Регистриран на: Вто Яну 08, 2008 10:23
Местоположение: Ахтопол

Мнение от vrabcho1974 »

A.C. написа:Здравейте колега николов,
Не знам за юга, но около Варна в момента популацията на лихнуса според мен е по -голяма от тази на стронгилите, защото се хващат 70-80% предимно лихнос.
Аз излизам с лодка и сме на не повече от 500м от брега, а лихнос се лови най-вече на лъскава стръв/трицона/.
Чувала съм обаче от приятел , който излизаше от Ахтопол , че при вас за да хванеш хубава кая , влизат доста по- навътре.
Успех!
нее вярно тя е на сезони сега е на брега да си хвърля хайвера и я ловят от брега , после се отдръпва на 200/300метра на вътре и цялото лято чака там . Друк е въпроса с дълбочините понеже във варна е плиткаж затова държи по навътре и при нас не се церемонят със стравта важното е да хванеш една риба кълцаш я и пълниш касите с попове при това доста големи
Човек е жив докато куфара с такъми е по голям от аптечката
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

Врабчо е прав. Влизал сам ахтополски рибари и от тях научих да ловя
попчето на собствен ем. И Варненските попчета са попчеядци. Месото им е жилаво и издържа дълго на куката. Дори от брега най си харесват собствената плът.
А.С. , тези дребните рибки на сонара би трябвало да са атерина. Имаше ги много и на Босфора миналата неделя. Късаха ми червеите и на кука 12 започнаха да се закачат.
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Попчета на собсвен ем се ловят много добре, но аз говоря за сега, когато темтературата на водата е 8-9 градуса. По това време каята не е много подвижна и иска нещо което по лъскаво за да я дразни. Пробвах на собствен ем разбира се , но резултатите са много по-слаби.
Между другото каята вече си е хвирлила хайвера. От ИАРА пак закъсняха с забраната.От 30кг кая само 2 попчета имаха хайвер.А дали се лови от брега не знам, защото излизам с лодка.
А.С.
Аватар
Златев
Мнения: 2184
Регистриран на: Вто Май 09, 2006 15:17
Местоположение: Варна
дал Браво: 955 пъти
получил Браво: 179 пъти

Мнение от Златев »

Поради кофти времето днес замисляният излет отпадна. Но сърце мъжко не трае и следобед слязахме с баща ми до 3-а буна. След 2 часа мъка имахме 20-на каички на бяла мида.
Ако питате мен - не, не си е хвърлила хайвера. Просто водата не може да се стопли като хората и има риби с озрял хайвер, има и хайвер дето му трябват оше 2 седмици за да стане за хвърляне... Това е от мен. Наслука!
Аматьорски Спининг Клуб "С Брат ми"
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

АС,утре ще излизате ли,защото имам намерение да си направя пробата.И ще пусна и чепарето,пък ще видим какво ще излезе.
A.C.
Мнения: 106
Регистриран на: Сря Сеп 28, 2005 16:16
Местоположение: Варна

Мнение от A.C. »

Здрасти Киро, утре според прогнозите времето трябва да е хубаво, значи сме на море. Може и Дармадан да е с нас. Колкото до чипарета , ние винаги си носим,въпреки че споре мен е още рано. Съмнява ме , но мога да кажа само ДАНО!
А.С.
Аватар
КИРО
Мнения: 1422
Регистриран на: Пет Авг 24, 2007 18:42
Местоположение: ВАРНА
дал Браво: 5 пъти
получил Браво: 25 пъти

Мнение от КИРО »

Бяхме днес пред Галата,трима общо 9,5 кг,на скарида.
Изображение

Изображение

И това е улова.
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”