Около Несебър

Ееех морето ... Всеки обича на слънчице да се препича, а на ухо му аванс нежно да скрибуца ...
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Около Несебър

Мнение от TRANSKI RIBAR »

И аз както доста хора ще ходя на море та ще прекарам там доста време та викам освен пиенЙе и сгодни жени да пробам да хвана няква риба,там миналата година лових на нещо като чепаре-3 куки и блатист цръвик иларий-добри кат размер :) Та ако може малко инфо сега как е има ли ги иларийте :?: :D
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Ами ако не си ги изловил миналата година, трябва да има :wink:
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

:lol: :lol: :lol: Благодаря за изчерпателния отговор колега :wink: Идеята ми е че ще съм с пичета и да успея да направя впечатление нема изловим иларийте спокойно :wink:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

Е и аз се интересувам от подобна информация, ама нейсе.

Кажете поне къде въобще е подходящо да се лови от брега около Несебър - имам предвид от Влас до Равда - кола има, страшно нема:)

Не очаквам да кажете точно определени места, поне какви места да търся...

Иначе рибите нема да ги ядеме, спокойно....
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Шарени места търси, скали и пясък. А също така нищо не пречи да питаш местните, те най-добре могат да те ориентират. Защото навсякъде си има места където рибата предпочита да се задържа поради една или друга причина.
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Благодаря :wink:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

По конкретно, ако не ти се вре между корабите на кея, и не ти се клечи по тетраподите иди на Влас. Има едно старо мостче и до него от изток каменна буна. От моста или буната на морски/блатен червей мятай на дъно колкото можеш навътре. Мястото е спокойно за риболов.Ако има платерини - там са.
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

E-e-e-e супер!

Това вече беше ценна информация:)

За между корабите - аз разбрах че пристанището на Несебър вече било затворено и не могло да се влиза....

Има ли някъде, където може да се лови на бомбарда или на плувка - било хубаво като се захранва с галета и цаца и на плувка:)

А и къде може да се намери блатен червей там - магазинчета има ли (преди имаше едно в стария град над стария ресторант над пристанището).
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

Точно вързах няколко патерностерчета с оранжеви тапички и куки 8 и 10 на повод .20 и основно .25

Дали съм нацелил такъма следва да се провери от неделя нататък, но все пак получих напътствия от "стар морски вълк" :)

Все пак ще подготвя и няколко по-тънки линийки - повод .16 на майка .20 (основното пак ще си бъде .25) за да има разнообразие, ма ще видим, риболовът на дъно ми е лекинко неясен, за морския да не говорим :) :roll:

Ако имате забележки - сега е момента да споделите :wink:

Трънски, май-май ще сме по едно и също време там, може да направим семинар на тема "Възможно ли е да се пие бира и да се ловят платерини в 5.30 сутринта?".
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Аватар
Bobo
Мнения: 752
Регистриран на: Пет Дек 17, 2004 9:25
Местоположение: Варна
дал Браво: 1 път
получил Браво: 1 път

Мнение от Bobo »

Дели
Мнения: 193
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 14:40
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Мнение от Дели »

И сега нинжа, ако не хванеш, причината ще е в сутрешната бира.
Можеш да опиташ и на кея на Братя Диневи. Там излизат големи топалки. Може да си късметлия да издърпаш някой звяр преди да са те натупали. Там обикновенно първо педупреждават, после бият, но ако и те са прекалили с бирата може да объркат реда.
ninja
Мнения: 1636
Регистриран на: Чет Мар 31, 2005 20:35
Местоположение: Перник/София
получил Браво: 1 път

Мнение от ninja »

:)

Хм, много двусмислено ми идва употребата на "големи тупалки", "кея на братя мафиотДиневи", "обикновено предупреждават" употребени в един и същи абзац....

Все пак отивам на почивка, не на война, искам здарв да се върна:)

Но пък от друга страна вярвам в диалога (в случая май ще е с горили) и може би все пак да подпитам любезно може ли, аджеба, лови там...
Колкото си по-невеж, толкова по-лесно обясняваш неща, от които нямаш понятие.

LZ1AWR
Станимир
Мнения: 1762
Регистриран на: Пон Юли 10, 2006 16:28
Местоположение: София
дал Браво: 32 пъти
получил Браво: 7 пъти
Обратна връзка:

Мнение от Станимир »

По отношение на "горилите" - порафинирали са ги малко, доста са любезни. Не съм сигурен как стои въпроса с риболова от марината, но миналата година две момчета доста успешно ловеха илария от плажа до марината (стария, откъм Сл. Бряг, не новия пред хотела) на класическия дънен монтаж за илария с три куки с повдигачи и блатен червей. Правеха по 30-40 средни и дребни (25-40 см) иларии сутрин от към 6 до към 7:30-8:00 Аз бях по работа там и съответно без въдица та само гледах. :evil:

Стръв има в Несебър на основната улица от Сл. Бряг към Стария град, след х-л Феста Панорама около 100 метра отляво гараж измежду другите гаражи за джапанки и бански. Ориентира е градинка от другата страна на улицата и уширение, където може да се спре след градинката, посока Стария град. Имало и някъде около общината, ама не съм го търсил. На пристанището между корабите (след табелата) било забранено, но колеги ловеха от едно корабче - явно собственика на корабчето им беше разрешил и нямаха проблеми. Аз хвърлях от брега там където спират яхтите (от платения паркинг) и също не ми направи никой забележка.

Успех! :)
outsider написа:ПъСъ - "улов" е термин от жаргона на корсфишинга , също като "дропер" или "изтичане". Не ни обръщай внимание.
TRANSKI RIBAR
Мнения: 5639
Регистриран на: Вто Юни 06, 2006 19:43
Риболов: и жени
Местоположение: Дружба 2
дал Браво: 12 пъти
получил Браво: 17 пъти

Мнение от TRANSKI RIBAR »

Бачовци язе тръгвам тая вечер...дано успея да стигна до риболов....ама още утре вечер имаме резервация в най долната чалготека....та дано оцелея... :lol:
Нинджааа виж си ЛС :wink:
Спокойствие все по за кратко....кво да ти кажа...о батко баткоо...
Аватар
jazzmena
Мнения: 4594
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 14:03
Риболов: Маха и спининг - предимно "Хвани-пусни"
дал Браво: 188 пъти
получил Браво: 272 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jazzmena »

Приятно изкарване Трънски,

Много златни рибки да хванеш.
Публикувай отговор

Обратно към “Морски риболов”